PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98823}

Złe wychowanie

La Mala educación
7,4 34 669
ocen
7,4 10 1 34669
6,8 19
ocen krytyków
Złe wychowanie
powrót do forum filmu Złe wychowanie

Oglądając film miałam bardzo mieszane uczucia, ogarniały mnie różne emocje (raz smutek, raz złość). Film wnosi wiele prawd, od których tak bardzo wszyscy chcą uciec - są ślepi (albo przynajmniej odwracają głowy) na pewne rzeczy. Ile razy szeptano o molestowaniu przez księży?? Dlaczego nikt nie mówi o tym głośno - takie sprawy są u nas tuszowane. Pytam czemu?? Kim są księża?? Zboczeńcy, złodzieje skryci w habitach (nie mówię tutaj o wszystkich oczywiście), za świętościami. A może nie należy o tym mówić głośno, żeby nie narobić sobie kłopotów. Przecież "wolność słowa" u nas już dawno się gdzieś zagubiła.
Ale nie o tym powinna być mowa (trochę mnie poniosło!!!) Film jest rewelacyjny, jest mocny i myślę, że każdy powinien go obejrzeć i spróbować go najpierw zrozumieć, a dopiero pózniej ewentualnie krytykować. Nie wiem czy kiedyś obejrzę go po raz drugi, ale zajmuje on miejsce na mojej półeczce z filmami. Może kiedyś do niego wrócę.

I jeszcze Gael García Bernal, który zagrał bardzo przekonującą i skomplikowaną rolę w tak mistrzowski sposób. Dla mnie pokazał tutaj kunszt aktorski, jakiego jeszcze u niego nie widziałam. Ale moze za mało jeszcze filmów z jego udziałem widziałam;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones