PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10942}

Złodziej na kolacji

The Thief Who Came to Dinner
6,3 114
ocen
6,3 10 1 114
Złodziej na kolacji
powrót do forum filmu Złodziej na kolacji

7/10

ocenił(a) film na 7

Dobry film z dobrą kreacją Ryana O'Neala. Pomysłowy i przyjemny wątek z tymi szachami :)

Darth_Vojtek

Hot Rock z Redfordem, który wyszedł rok wcześniej jest najzwyczajniej lepszy. Wygląda to więc jak... popłuczyny na tle tamtego. Obydwie Afery Thomasa Crowna, to filmy jeszcze lepsze. Mamy też Wielki napad na pociąg, Rozgrywkę, Skok i wiele innych produkcji tego typu, gdzie występują większe grupy przestępcze ( The Sneakers, Seria Ocean's, Plan doskonały, Włamanie na śniadanie, Żądło, Naciągacze i wiele innych). Gdybym więc miał oceniać z twoją życzliwością, brakłoby mi skali.

ocenił(a) film na 7
lukas90m

Z filmów, które wymieniłeś oglądałem tylko pierwszą część "Ocean's" (8/10), więc nie mogę Ci w sumie nic zarzucić. W każdym razie większość z tych filmów jest z gatunku heist movie, a ja ten gatunek polubiłem (właśnie po obejrzeniu "Ocean's") i myślę, że wkrótce wezmę się za oglądanie tych filmów, co wymieniłeś - wtedy się odezwę. Oglądałeś "Incepcję" Nolana?

Darth_Vojtek

Oglądałem Incepcję i podobała mi się, ale to trochę inna bajka, bo surrealistyczna.
Jak już gadamy to mam pytanie. Czy masz problemy z filtrowaniem w panelu ocenionych filmów ? Nie wiem czy to u mnie się coś dzieje, czy filmweb nawala. Dzięki z góry za odpowiedź.

ocenił(a) film na 7
lukas90m

W wielu recenzjach "Incepcji" przyrównywali ją do różnych heist filmów, dlatego o niej zagadnąłem.

Co do filtrowania filmów to nie mam żadnych problemów. W ogóle mam jakieś szczęście do Nowego Filmwebu, bo większość wypisywanych przez userów usterek mnie nie dotyczy. Wiem, że dużo zależy od wyszukiwarki, bo userzy używający Explorera często się skarżą. Ja używam Mozilli i u mnie wszystko ok.

Darth_Vojtek

Ja też słyszałem jak zaliczali Incepcję do Heist Movie, nie zgadzam się z tym jednak. Bliżej temu do Sci-Fi. Zresztą nawet jeśli przyjmujemy kradzież czegoś niematerialnego, za kradzież, to nie jest ona głównym wątkiem. Jest jedynie wspomniane, że Cobb zajmuje się kradzieżami, ale głównym zadaniem w filmie jest coś wręcz przeciwnego.

Ja z filtrowaniem na początku nowego FW nie miałem problemów, pojawiło się to jakieś dwa tygodnie temu. Po tym co mówisz, wygląda na to, że java mi jakieś maniany odpiernicza. Mozilli używam od dwóch lat i jest o niebo lepsza od IE.

Dziwie się, że oglądałeś tylko jeden film z tych wymienionych przeze mnie. Wiem, że nie wszyscy mają takiego hopla na punkcie filmów jak ja, ale to są dosyć nowe filmy z Washingtonem, Willisem i Cagem. Czyżbyś dopiero zaczynał przygodę z filmem ? :p

ocenił(a) film na 7
lukas90m

Co do "Incepcji" to muszę Ci przyznać rację. Nolan, podobnie jak Tarantino, zaczyna tworzyć swój własny gatunek filmowy; obaj ci panowie bawią się gatunkami, a później rodzą się takie perełki jak właśnie "Incepcja" albo "Bękarty wojny".

Przygodę z filmem już zacząłem jakieś 2 lata temu; ja też mam hopla na ich punkcie :) W wakacje potrafiłem 5 dziennie obejrzeć :) W tej chwili mam ocenionych 511 tytułów. Ostatnio na Filmwebie był news o śmierci rekordzisty w oglądaniu filmów; facet zaliczył w ciągu całego życia 28 tysięcy filmów XD Ostatnio postawiłem sobie cel, aby obejrzeć wszystkie filmy z Alem Pacino, bo tak się akurat składa, że to mój ulubiony aktor.
Tak jak napisałem w pierwszym poście - wkrótce wezmę się za te Twoje filmy; narobiłem sobie na nie ochoty :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones