PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=200968}

Złoty kompas

The Golden Compass
6,3 74 156
ocen
6,3 10 1 74156
4,7 13
ocen krytyków
Złoty kompas
powrót do forum filmu Złoty kompas

oglądałam już dosyć dawno ten film,
ale przyznam, że mi się spodobał ^^
nie wie ktoś, czy jest planowana druga część?
albo... nie wiem x ddd
trochę głupio zrobić film z takimi efektami i nie zadbać o zakończenie :PP

marchewa1212

Nie wyjdzie bo pomimo całej oprawy wizualnej i super hiper aktorów film był denny i beznadziejny
Na Oskara nie zasługiwał !
Proponuję przeczytać książkę ( 3 tomy) są o wiele lepsze !

ocenił(a) film na 8
Raditz

po postu zarobił za mało kasy i stwierdzili, że się im nie opłaca szczególnie, że mieli nadzieje, że w jakimś tam stopniu przyćmi on sławę Harrego.

ocenił(a) film na 7
LeaMao

Tak książki są o niebo lepsze i myślę że 2 nie powstanie też dlatego że dość sporo rzeczy ominęli i film kończy się gdzieś na 400str książki a książka ma stron 450 po prostu bardzo ładnie pominęli bardzo ważny końcowy wątek przy montażu gdy to Lyra przedostaje się do innego świata

ocenił(a) film na 8
lolxblog

Tak, zgadzam się, nie dość, że nie przeszła do innego świata to jeszcze nie zginął Roger, a przecież jego śmierć jest kluczową sprawą w 3 części! Ale film dobry.

zoom50

Ale te rzeczy by były, one miały rozpoczynać 2 część trylogii pt. "Magiczny nóż", ale niestety wyniki finansowe Złotego kompasu nie umożliwiły nakręcenie sequela.

ocenił(a) film na 8
LeaMao

No, więc zrobili to co twórcy Serii Niefortunnych Zdarzeń i Eragona, chcieli przyćmić Pottera.

ocenił(a) film na 7
Raditz

zgadzam się! książki o niebo lepsze! ;) mimo wszystko, podobał mi się klimat tego filmu, przede wszystkim świat przedstawiony. Szkoda, że spłycili fabułę i przynudzili.

p.sko

nawet nie wiedziałam, że jest taka książka x ddd na pewno przeczytam :)

ocenił(a) film na 5
Raditz

książki są świetne!

ocenił(a) film na 3
Raditz

zgadzaaaam się! Trylogia jest poprostu ŚWIETNA! chyba najlepsze jakie czytałam z fantasy ;)

ocenił(a) film na 7
marchewa1212

http://www.piotrskarga.pl/ps,1013,2,0,1,I,informacje.html
oto dlaczego nie ma kolejnej części i tak bardzo spłycili fabułę, niestety.
polecam książki innego sposobu, aby poznać zakończenie raczej nie bedzie

agatek_4

to niech się tez wypowie o harry potter! STARY TESTAMENT
Księga Powtórzonego Prawa 18roz. 9 Gdy ty wejdziesz do kraju, który ci daje Pan, Bóg twój, nie ucz się popełniania tych samych obrzydliwości jak tamte narody. 10 Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień2 swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; 11 nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych3. 12 Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni. Z powodu tych obrzydliwości wypędza ich Pan, Bóg twój, sprzed twego oblicza. 13 Dochowasz pełnej wierności Panu, Bogu swemu. 14 Te narody bowiem, które ty wydziedziczysz, słuchały wróżbitów i wywołujących umarłych. Lecz tobie nie pozwala na to Pan, Bóg twój. http://www.biblia.pl/rozdzial.php?id=1399
to tez dzieci czytają i chodzą do kina z szkolą

użytkownik usunięty
Big_Star_Varna*

A wiesz, że magia i czary to FIKCJA? Akurat Harry Potter nie uczy ludzi czarować, czy wywoływać duchy, tylko przekazuje inne wartości (miłość, przyjaźń itp.) w magicznej otoczce. Dobre wróżki z bajek też czarują, a jakoś ich się nikt nie czepia.

To samo jest ze Złotym Kompasem, pokazuje zę zawsze jest nadzieja i żeby sie ni poddawać w dążeniu do celu.. Cóż niestety Kościół wtranżala się już wszędzie ;D

ocenił(a) film na 7
agatek_4

indeksy ksiag zakazanych nie zdaly egzaminu i to nie zakazy koscielne sprawily ze historia lyry nie doczeka sie zakonczenia, tylko wyniki finansowe

użytkownik usunięty
missext

Jedno wpływa na drugie.

ocenił(a) film na 6
marchewa1212

Książka jest świetna zgadzam się w pełni. Największą katastrofą dla tego filmu jest to że był reklamowany jako film dla dzieci a zdecydowanie ani książka anie film nie są przeznaczone dla dzieci. Choć moim zdanie pierwszy tom jest dość wiernie przedstawiony w filmie ale akcja nie jest doprowadzona do końca tak jak w książce, jeśli ktoś oglądał wcześniej zwiastuny to był w nich przedstawiony moment w którym Lyra przechodzi do innego świata jednak ta scena już nie znalazła się już w filmie. Myślę że to sprawka katolickiego lobby w USA które oprotestowało film jeszcze przed premierą i film poniósł w Stanach porażkę i mimo że poza Ameryką dobrze się sprzedał studio wycofało się z planów realizacji kolejnych części które są zdecydowanie bardziej antykościelne i mroczniejsze od części pierwszej. Mam cichą nadzieję że Hollywood powróci kiedyś powieści Pullmana tylko nie jako film dla dzieci bo dla dzieci to są Opowieści z Narnii.

jack_twist

Opowieści z Narnii może są dla dzieci, ale czasami też bywają momenty trochę za straszne(ostatnia część), a wracając do tematu masz rację niepotrzebnie zrobili z tego film dla dzieci chociaż jak oglądałam film na TVN-ie to był oznakowany od 12 lat gdzie Opowieści z Narnii są od 7 lat (mówię tu o filmach) a wracając do książek które przeczytałam jakieś 2 miesiące temu i zajmują zaszczytne miejsce na półce to masz rację książki są mroczne a już w szczególności ostania cześć, ale reżyser popełnił błąd mógł chociaż nie wycinać zakończenia które było bardzo istotne nie tylko w stosunku do książki, ale do lepszej oceny filmu. No, ale cóż może kiedyś nakręcą od nowa.

ocenił(a) film na 6
aneciora11

Mam nadzieję że nakręcą to od początku ale pod warunkiem że dorówna poziomem ekranizacji trylogii Tolkiena. Obawiam się jednak że będziemy musieli poczekać aż wytwórnie hollywoodzkie przestaną się przejmować tym co mówi Kościół. Bo takiej ekranizacji jak np "Kod Da Vinci" gdzie zostały wycięte kontrowersyjne (dla Kościoła) tezy i sformułowania to ja nie chcę.

jack_twist

A potem rodzina się dziwi czemu nie chodzę do kościoła, skoro księża chcą ingerować we wszystko...

yvonneD

ogladalem mi sie spodobal i musze przeczytac ksiazke XD

yvonneD

Moja też się dziwi ;D I też sądzę że Kościół chcę mieć wpływ na wszystko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones