PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=321775}

Z Londynu do Brighton

London to Brighton
6,5 639
ocen
6,5 10 1 639
Z Londynu do Brighton
powrót do forum filmu Z Londynu do Brighton

obskurne klimat, odpychające realia (w sumie ciężko mi oceniać autentyzm, nie jestem z UK, ani nie obracam się w takim środowisku), bardzo przekonujący obraz. Dobrze zagrany, miejscami mocno trzymał mnie w napięciu. Klimt, muzyka zdjęcia też na plus, choć było raczej surowo. No i pomimo iż to zdecydowanie dramat, znalazły się ze dwie lekko zabawne sceny, typowe dla angielskich filmów gangsterskich.
no i zakończenie jak dla mnie rewelacyjne. Polecam, choć nie jest to zbyt rozrywkowe kino.

ocenił(a) film na 8
kangur_msc_CM

Właśnie sobie to obejrzałem w naszej telewizji (BBC). Jako mieszkaniec UK od wielu lat zapewniam Cię, że ten film z brytyjskimi realiami ma niewiele wspólnego, przynajmniej tymi pozalondyńskimi. Co do zakończenia - zgadzam się. Nie dopisze komentarza, żeby nie psuć zabawy oglądającym...

ocenił(a) film na 7
kicior99

Realistyczny nie znaczy idealnie ukazujący realia, nie chodziło mi o to, że dokładnie takie sytuacje mają miejsce. Chodziło raczej o to, że sposób jaki przedstawiono wszystko wydał mi się naturalny i przekonujący. A tak na marginesie: "film z brytyjskimi realiami ma niewiele wspólnego" - chyba Twoje realia to nie te same realia co nastoletnich prostytutek? :D

kangur_msc_CM

mieszkam w Brighton od dwoch lat... filmu nie widzialam ale czytajac komentarz, musialam napisac, ze mimo ze nie wiem jak w filmie pokazane jest Brighton (ale piszesz ze obskurne klimaty itp), to ja bardzo lubbie to miasto, jest tu bardzo ladnie, duzo turystow z angli przyjezdza tutaj na weekendy, to bardzo ruchliwe miasto a zarazem idzie tez tu spokojnie zyc :) nie ma brudu i syfu, jest bardzo przyjemnie... Ba, powiedzialabym nawet ze o wiele ladniej niz w wiekszosci miast w Polsce... i nie mowie o centrum, wrecz przeciwnie - cale miasto jest ladne ;) poza tym ludnosc jest tez bardzo tolerancyjna mila... to moja opinia po dwoch latach ;)

ocenił(a) film na 7
jolka88w

Nie widziałaś filmu, dlatego Twój komentarz wygląda tak, jak wygląda. Cały film ocieka obskurnością, mentalnym brudem, patologią i syfem. Z Brighton nie ma to nic wspólnego - tutaj klimat tworzy konkretna, chora sytuacja. Film bardzo dobrze rozegrany w tej właśnie warstwie, klimatyczny i z ciężkim przekazem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones