PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94734}

Z jasnego nieba

Twelve O'Clock High
7,3 256
ocen
7,3 10 1 256
Z jasnego nieba
powrót do forum filmu Z jasnego nieba

choc jak dla mnie film odbiega poziomem realizacji od najlepszych amerykanskich filmow gatunku - most na rzece kwai, czy dziala navarony.
kto lubi historie o II wsw, bedzie pewnie usatysfakcjonowany tym co zobaczy. nie zaszkodzi pewnie tez ze film uzywa wielu klisz i konwencji. jest wiec i general przejmujacy oddzial, walczacy o zolnierskie morale - surowy i wymagajacy ale tez oddany swojej pracy i wspierajacy gdy trzeba. i na tym skupia sie cale zainteresowanie filmu, scen walk tu niewiele - glownie ostatnie 20 minut, natomiast filmowanych dosc ciekawie (w powietrzu bo film jest o pilotach wojskowych). natomiast przetrwac przez fabule 120minut to dla tego, kto filmow wojennych nie lubi bedzie nielada wyzwaniem. gregory peck jest za mlody na generala i gra od poczatku do konca na jednej nucie, choc zebral spore uznanie za ta role (z czym mozna polemizowac). dean jagger zgarnal tez oscara za role drugoplanowa - tez nie bezdyskusyjne zwyciestwo (biorac pod uwage fakt ze w tym samym roku nominowany byl chocby john ireland za gubernatora).
dla wielbicieli gatunku.

ocenił(a) film na 10
Qmid

Kurcze, jak na tamte lata naprawdę udany, czasami zabawny a czasami smutny, ale z pewnością niesamowicie wciągający. Spodziewałem sie pompatycznego badziewia rodem z Hoolywodu a tutaj naprawdę cudo świetne !

Polecam

ocenił(a) film na 7
Wittman

Hmmm, a mnie właśnie w ogóle nie wciągnął... Fabuła IMO dość sztampowa, może poza zakończeniem. Na plus dobrze odtworzone realia i klimat i aktorstwo - Gregory Peck może i gra na jednej nucie, ale on w sumie zawsze tak grał ;-) Jak dla mnie jedna z jego najlepszych ról, możę nawet druga najlepsza po "Zabic drozda". Dean Jagger - poziom Oscarowy tej roli nie był, ale podobał mi się bardziej niż Ireland w "Gubernatorze". Oprócz tego właściwie wszystkie drugoplanowe postacie zagrane naprawde dobrze, spokojnie możnaby jeszcze jedną czy dwie nominacje dać. W pamięć mi ten film nie zapadnie, choć obejrzeć warto było.

Qmid

Czy możecie mi powiedzieć jak to się skończyło? Płyta mi się tnie i nie widziałem ostatnich 5 minut! Widziałem do tego fragmentu jak szwadron przylatuje z powrotem i bohater grany przez Gregory'ego Pecka wreszcie 'budzi się z letargu' w którym był, Mówi, że się źle czuje i kładzie na łóżku. Co było potem!?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones