PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=740297}

Z podniesionym czołem

La tête haute
6,6 2 241
ocen
6,6 10 1 2241
5,4 5
ocen krytyków
Z podniesionym czołem
powrót do forum filmu Z podniesionym czołem

Emmanuelle Bercot inspirując się przeżyciami swojego wujka, który jako nastolatek miał problemy z prawem. Bardzo realistyczny, sugestywny obraz z naturszczykami, którzy żyjąc na marginesie społecznym od zawsze stykają się i muszą żyć w patologicznych warunkach. Malony Ferrandot w tej roli Rod Paradot, doskonały, młody gniewny, emocje, złość emanują z każdej części jego ciała. Mając 6 lat matka oddała go do domu dziecka , obecnie ma 16 lat i nadal ten wrażliwy chłopiec nie pogodził się z egzystencją bez rodziny i najbliższych. Dziesięć lat szukania miejsca dla siebie, tęsknota za rodziną, niezrozumienie sytuacji, to prowadzi do uwalniania się silnych emocji - agresji, furii, wrogości, przemocy, szału, wszystkie niepowodzenia, nieumiejętności tym młody człowiek naznacza, te sceny są bardzo sugestywne, wręcz brutalne.
Znajomość dziesięcioletnia z sędzina Florence ( Catherine Deneuve ) obrazuje drogę przebytą, umieszczenie w Dunkierce oraz pojawienie się światełka w tunelu, pewnej dziewczyny...
Film obnaża naiwność aparatu państwowego z systemem resocjalizacji, naiwność, opieszałość, beznadziejność przypadków.
Polecam dobry film, świetne i realistyczne aktorstwo naturszczyków, dobra reżyseria.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones