PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11883}
7,8 11 652
oceny
7,8 10 1 11652
8,4 19
ocen krytyków
Z punktu widzenia nocnego portiera
powrót do forum filmu Z punktu widzenia nocnego portiera

Widzę, że większość z was uważa się za "lepszych" bo współczuje biednej psinie, ale człowiekowi to już nie ma kto współczuć, a jeśli już to współczują mu, że jest zły. To po prostu jest śmieszne. Nie ma tu komu współczuć, tu potrzeba zrozumienia i miłości, a większość pod wpływem tego filmu wykazuje się nienawiścią. I nie ma się co dziwić, że ten właśnie film utwierdził Kieślowskiego w przekonaniu, że nie ma sensu kręcić dokumentów, bo ludzie ich nie zrozumieją. Proste, przy tym dokumencie wytworzyła się ideologia, a film dokumentalny nie powinien posiadać ideologii. Od i tyle. A w waszych wypowiedziach widać, że pod wpływem tego filmu większość dzieli ludzi na dobrych i złych, a ludzie to po prostu ludzie, ale to i tak rzucanie ziarnem na skały...

użytkownik usunięty
mariouszek

Ale jakich wypowiedziach? Do kogo to piszesz, skoro ty założyłeś temat xD A co do tematu to może ty jesteś wybielony i nie ma w tobie troszku skurwysyństwa?? Pytanie! Czy ty jesteś przeciwieństwem 'nas' , tych którzy współczują 'zwierzętom' ??xD

ocenił(a) film na 9
mariouszek

powiadasz, że tu potrzeba zrozumienia i miłości. Chyba jednak bardziej - miłosierdzia... I co sugerujesz z tą ideologią. Przecież nie przypadkiem film kończy się niedopowiedzeniem. Więc - jak się nazywa taki pan? Opoką? Władzą? Faszystą? S-nem? Emocjonalnym kaleką? Co sobie dopowiadasz?

ocenił(a) film na 10
mariouszek

A mnie zawsze rozwala ten delikatny uśmiech tego Pana na końcu... Naprawdę, zasuwa mi się wtedy taka myśl na końcu, że może i ten człowiek ma inne poglądy, może w mojej opinii myli się w wielu sprawach, ale nadal jest to człowiek. Gdzieś głęboko czujący i pragnący jakiegoś ładu, szczęścia, człowiek, który wierzy, że to co robi jest dobre, pożyteczne dla społeczeństwa. Czuję pod koniec filmu, że tytułowy bohater nie jest złą osobą, tylko posiada skrajne i z naszego punktu widzenia niewłaściwe, ograniczone poglądy, a z jego punktu widzenia świat może wyglądać kompletnie inaczej...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones