PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11883}
7,8 11 652
oceny
7,8 10 1 11652
8,4 19
ocen krytyków
Z punktu widzenia nocnego portiera
powrót do forum filmu Z punktu widzenia nocnego portiera

Jak w 15 minut opowiedzieć niezwykle przerażającą a zarazem piękną historie. Krótki dokument o tym co tak naprawdę nas otacza. Na co dzień tego nie dostrzegamy i być może nigdy nie dostrzeżemy gdyż wszystko jest ukryte pod postacią przeciętnych ludzi otaczających nas zewsząd. . Można powiedzieć, że jest to pozycja obowiązkowa. Kieślowski w najlepszym wydaniu.

ocenił(a) film na 8
Jakub1990_filmweb

"Regulamin ważniejszy niż człowiek" to słowa tego antybohatera. Wystarczy 17 minut, aby zrozumieć jak widzi świat osobnik bezmyślnie wykonujący rozkazy. Koszmar

ocenił(a) film na 9
Agatonik

Do końca nie wiem czy to negacja mojej opinii, czy jej poparcie. Koszmar? Koszmar dla kogo? Tak naprawdę dla nas jako widza. Główny bohater w pewnym momencie mówi No ja mam proszę pana zamiłowanie do tej kontroli. Koszmar dla widza, a jednocześnie radość albo spokój. Przeraża nas to, że taki człowiek lubiący zwierzęta i mający rodzinę ma takie poglądy. Przeraża nas również fakt iż możemy go na co dzień spotkać i nie zauważymy tego jaki on jest naprawdę, być może w ogóle go nie zauważymy. I to jest ta radość, spokój. Jak pokazuje ostatnia scena filmu, prawie w ogóle go nie dostrzegamy.

ocenił(a) film na 8
Jakub1990_filmweb

Absolutnie to nie jest negacja Twojej wypowiedzi:)) Tylko dodanie moich wrażeń z filmu. Koszmar, że tacy ludzie istnieją.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones