PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10002949}
6,7 27 199
ocen
6,7 10 1 27199
6,7 16
ocen krytyków
Za duży na bajki
powrót do forum filmu Za duży na bajki

czasami łapało mnie takie zażenowanie że miałem ochotę wyłączyć ten film, zachodzę w głowę dlaczego dostaje tak wysokie oceny

ocenił(a) film na 1
Jahuu1988

Podziwiam że dałeś radę, ja wraz z żoną, wyłączyliśmy gen Denny film po 30 minutach, gra aktorska była na poziomie klanu, do tego seplenienie głównej postaci mnie przytłoczyła...

ocenił(a) film na 4
Jakamura

Wiesz powiem tak trzeba oglądać gnioty by mieć większą wiedze o filmach :) i tak ciężko było słuchać większość postaci z tego filmu. W filmie Pół wieku poezji później lepiej grali a to film "amatorski"

ocenił(a) film na 7
Jakamura

Dopieprzanie się do seplenienia głównego bohatera to tak jakby dopieprzac się do twojej ograniczonej wizji świata idealnego w której filmy wychodzą tylko z Hollywood i to pod okiem Tarantino, w remaku Snidera. Niby można, ale po co skoro nikogo twoja wizja nie obchodzi ;)

ocenił(a) film na 1
hkcortez

A co ma piernik do wiatraka, jest wiele Polskich pozycji godnych polecenia. Tutaj nic nie było ciekawego, historia napisana przez kogoś po wieczorze zakrapianym czymś mocniejszym, no ale jak widzę dałeś ocenę 8...

ocenił(a) film na 7
Jakamura

A to ma piernik do wiatraka, że być może aktor sepleni bo tak miał zapisane w zarysie postaci. Jeśli tak jest, to według mnie to dobry zabieg, dodaje tej postaci niezaradności, na co był nawet nacisk w tym filmie, aby ją maksymalnie zobrazować w pewnym celu fabularnym. Czy ja gdzieś powiedziałem, że polskie produkcje są złe? Wcale tak nie uważam i zgodzę się, że jest setka lepszych. A moja ocena 8 wynika z tego, że wiedziałem na co się piszę odpalając ten film i dostałem więcej niż oczekiwałem po polskiej produkcji dostępnej na Netflix. Poza tym nie nudziłem się, tak jak w przypadku akurat 90% polskich produkcji które wyszły w ostatnach latach. Ocena 8 bo całokształt mi się podobał. Z kolei Twoja ocena 1.... Cóż, jesteś chyba turbo krytyczną personą i chyba musieli by dla Ciebie stworzyć na Filmweb nową skalę. W twojej skali np. Kac Wawie należałoby w tym przypadku dać np. -10.

ocenił(a) film na 4
hkcortez

aż się wypowiem polskie kino też jest dobre ale ten film do nich się niestety nie zalicza przykładowo wymieniony wcześniej Pół wieku poezji później lepiej, Chłopaki nie płaczą czy nawet Boże Ciało

ocenił(a) film na 7
Jahuu1988

Powtórzę się: Czy ja gdziekolwiek napisałem, że polskie kino nie bywa dobre? Zgadzam się, że "Chłopaki nie płaczą czy "Boże Ciało" itd. to zupełnie inny poziom, ale porównywanie czy wymienianie w.w. filmów w zestawieniu z tym filmem ma żadnego sensu.

ocenił(a) film na 4
hkcortez

nie ale wypowiedziałem się tak jakbyś uważał że oglądamy tylko ,amerykańskie kino co jest co jest mylnym założeniem skoro ja i on daliśmy ocenę :) aa ta wymiana była tylko bo to byś wiedział ze polskie kino czy francuskie a nawet azjatyckie oglądam dlatego drzwi mnie dlaczego akurat ten film ma taką wysoką ocenę może mi wyjaśnisz czemu tobie się że dałeś mu 8? szczerze chętnie przeczytam twoją opiję :)

Jahuu1988

Ale jak mozna w ogole porownywac ten film z Chlopaki nie placza? Przeciez to zupelnie inny gatunek filmowy skierowany glownie do mlodszych odbiorcow i rodzin z dziecmi. Taki typowy familijniak. I wejdzie taki, jeden z drugim recenzent i sie spina bo mu poziom nie odpowiada, a potem zaniza oceny. Ech

ocenił(a) film na 4
hornet

widzę że nie czytacie tytułu tego postu a wiec chodzi tu o aktorstwo a tamte filmy są dużo lepszym przykładem aktorstwa nisz ten chłam majaczy zawyżoną ocenę takie trudne do zrozumienia jeszcze raz podałem filmy że znacznie lepszym aktorstwem ale jak chcesz podobny motyw to proszę bardzo serial rodzina zastępcza dużo lepszy seans i teraz niech nikt mi nie gada że to coś innego

Jahuu1988

No tak, mlody Stuhr i Pazura klęli w iście oscarowym stylu. W moim odczuciu jeden i drugi sa dobre w swoich gatunkach. Co nie zmienia faktu, ze arcydzielami nie są. Boże Ciało to już totalnie inny klimat. Rodzina zastepcza to serial, tez dobry.

ocenił(a) film na 4
hornet


Szczerze powiem że masz racje że to typowy film familijny ale nie zmienna to faktu że mogli się lepiej postarać

nawet już nie mowie o dzieciach bo wiadomo gdzieś muszą się się uczyć fachu ale przykładowo Karolina Gruszka w swojej roli była tragiczna

i tak po obserwacji widzę że wysokie oceny dają rodzice starsi ludzie lub ci co tylko Polskie filmy ogładzają

a ja już za dużo w życiu widniałem by uznać ten film za dobry nawet uwzględniając tylko Polskie :)

Pozdrawiam :)

Jahuu1988

"po obserwacji widzę że wysokie oceny dają rodzice starsi ludzie" i co w tym dziwnego skoro wymieniles target, do ktorego film jest skierowany? To tak jakby dwoch kolesi poszlo do kina na film romantyczny, a potem zaczelo marudzic, ze nudny. Karolina Gruszka tragiczna? Moze ogladales film w czasie naprawiania samochodu w garazu? Albo gruszek nie lubisz i sie czepiasz. Proponuje obejrzec jeszcze raz Chlopaki nie placza i posluchac tych oscarowych dialogow Milowicza o Spice Girls, ktorymi tak sie zachwycasz.

ocenił(a) film na 4
hornet

proponuje jeszcze raz obejrzeć ten film i posłuchać jak czasami złe ona brzmi nienaturalnie i nie wiem może to wina kiepsko napisanej roli, gra na poziomie kłamu

a i pamiętaj sam netflix to promował więc sprawdziłem i moim zdaniem strata czasu :)

film zobaczyłem bo tematyka gier a w Polsce to ze świecą szukać takich

może obejrzę jeszcze raz Chłopaki nie plączą okładałem to z jakieś 10 razy ostatnio w wieku 17 lat i pewnie teraz jak bym go zobaczył to bym się czepiał ale to klask dzieciństwa trochę inaczej się takie filmy odbiera :)

fajnie było podyskutować i rozumiem każdy ma swoją opije ale to już nie lata 90s oczekuje się trochę wyższego poziomu gry aktorskiej nawet od Polskich filmów plus jest taki że firm jest lepszy niż większość chłamu Patryka Vegi :)

Jahuu1988

"nie wiem może to wina kiepsko napisanej roli, gra na poziomie kłamu" no tak bo, jak nie arcydzielo to od razu poziom Klanu. Lubie ludzi, ktorzy oceniaja filmy zero-jedynkowo i dziela je na dobre i ..ujowe. Netflix promuje tez mnostwo innych filmow, ktorych tematyka mnie nie interesuje wiec je omijam. Tematyka gier w Polsce - wystarczyło przeczytac opis albo obejrzec frgament filmu na Netflixie zeby zalapac o czym bedzie film.
ale to klask dzieciństwa trochę inaczej się takie filmy odbiera :) czyli to Twoje filmy z dziecinstwa sa super, a filmy z dziecinstwa innych juz nie? Super argumentacja."oczekuje się trochę wyższego poziomu gry aktorskiej nawet od Polskich filmów plus jest taki że firm jest lepszy niż większość chłamu Patryka Vegi :)" a slyszales za Spice Girls sie rozpadlo? Bez komentarza. I znowu porownujesz do Patryka Vegi. Slyszales o czyms takim jak gatunki filmowe? Czy dla Ciebie dramat, komedia gangserska i film familijny to to samo? Bo widze, ze dla Ciebie nie ma zadnej roznicy.

ocenił(a) film na 4
hornet

czytaj że zrumieniłem :)

1. powiedziałem że filmu chłopaki nie plączą też bym się pewnie czepiał ale niestety jest to film "Mojego dzieciństwa" więc ciężko takie filmy oceniać obiektywnie

2. Za duży na bajk nie jest filmem "mojego dzieciństwa" i znacznie łatwiej go mi oceniać, nie bronie komuś dać mu nawet 10 tyle że tak szczerze to jest bardzo słaby film i nie tylko jak tak twierdze (moje zdanie)

3. filmy Patryka Vegi są zdecydowanie gorsze aktorsko i fabularnie od tego dlatego tez dodał 3 a nie 1

4. już kolejny raz mówię że nie podoba mi się aktorstwo w tym filmie a co ma aktorstwo do gatunku filmowego? sam Andrzej Grabowski którego uważam za znakomitego aktora wpada tu przeciętnie

5, nie możesz zaakceptować że ktoś ma inne zdanie niż ty? już drugi raz pisze

Pozdrawiam i życzę miłego dnia już nie odpisze chyba że napiszesz coś sensownego

Jahuu1988

chodzi o to, że cały Twój wywód i argumenty są z dupy wzięte bo a ) porównujesz zupełnie różne gatunkowo filmy b) nie uznajesz jakiegoś filmu tylko dlatego, że nie jest z okresu Twojego dzieciństwa i nie jesteś w grupie docelowej odbiorców c) czepiasz się aktorstwa Gruszki czy Grabowskiego nie podając jakichś sensownych argumentów. Raz piszesz, że tragicznie zagrała, żeby za chwilę pisać, że może to jednak taka rola była d) próbujesz udowadniać, że jesteś znawcą filmów bo obejrzałeś trochę filmów, ba pewnie nawet zagranicznych. Podsumowując jedyne co zauważyłem u Ciebie to to, że się czepiasz bo Ci się z jakiegoś tam powodu nie spodobał. I tylko dlatego, że Ci się nie spodobał, skategoryzowałeś go jako ciut lepszy od Klanu i filmów Patryka Vegi. Czasami czytając Twoje komentarze łapało mnie takie zażenowanie, że miałem ochotę wyłączyć telefon/komputer. Zachodzę w głowę dlaczego tacy ludzie jak Ty zawracają sobie głowę komentowaniem filmu, do którego nie był on skierowany, a inni im w tym wtórują. Dziękuję, bez odbioru.

ocenił(a) film na 4
hornet

odpiłem tylko na twoje zatwierdzenie "Karolina Gruszka tragiczna? Może ogladales film w czasie naprawiania samochodu w garazu? Albo gruszek nie lubisz i się czepiasz." manowce zgodziłem sie z tobą ze mogę się mylić i może to kwestia złe napisanej postaci a jeśli tak cię to interesuje to brzmiała moim jak robot nie nie chudłem jakichkolwiek emocji w jej wypowiedziach a Grabowski spodziewałem się czegoś lepszego znając jego inne role

i owszem ja mam czas na oglądanie filmów obejrzałem ich sporo w życiu tu co widać to tylko wcinek tego co widziałem a obejrzałem do końca nawet Serce Gór

po to jest forma komentarza czy oceny ty masz swoja opije ja swoją a czy ja atakuje tych ludzi co wystawiają 10 no chyba nie Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 8
Jahuu1988

Karolina Gruszka nie brzmi sztucznie. Ona ma perukę i wygląda jak osoba w peruce - sztucznie. Ta sztuczność zaburza postrzeganie człowieka. Tak po prostu jest.
Inna rzecz, ze ścieżka dźwiękowa zazwyczaj jest kiepsko zrobiona w polskich filmach - nie wiem od czego to zależy.
Co do poziomu Klanu czy filmów Patryka Vegi to się nie wypowiem, ponieważ nie oglądam więc nie mam porównania.
Co do Chłopaki nie płaczą, to nigdy nie był.to.moj ulubiony film, może dlatego, że nie lubię Milowicza, jest jakiś taki obleśny, szczególnie w tej bródce. Zapewne taki właśnie miał być.

ocenił(a) film na 2
Jahuu1988

Zgadzam się z Panem. Moim zdaniem ten film to straszne "drewno".

ocenił(a) film na 3
Jahuu1988

Ogladam teraz go z dziewczyna, i pyta co ja włączyłem
Ci co wysoko ocenili to chyba rodzina

ocenił(a) film na 8
ari78

Na serio włączyłeś na randce z dziewczyną film dla dzieci? Wow.

ocenił(a) film na 3
lia_13

Nie na randce :D
Chyba ze codziennie mamy randki :p

ocenił(a) film na 8
Jahuu1988

Rozumiem że 365 lepiej pan ocenil

ocenił(a) film na 4
aniqa9325

nie i po opiniach nie wiem czy zobaczę bo 0 gwiazdek dać się już nie da. wiesz każdy ma swoją opije mi się akurat ten film nie podoba a wiem że niektórym nawet bardzo

okładałem parę recenzji bo tu niestety nikt nie chce się podzielić soją perspektywą a kto wie może bym zmienił podejście do tego filmu ale nie wolą krytykować za to że masz odmienne zdanie zabawne to trochę :)

ocenił(a) film na 7
Jahuu1988

Powinieneś zauważyć, że ta gra aktorska jest celowo tak napisana a dzieciaki gadają tak jak w rzeczywistości rozmawiają 10-13 latkowie. Gruszka czy Grabowski zagrali wzorowo i wreszcie porządne udźwiękowienie tu nie trzeba co chwila pogłaśniać żeby usłyszeć dialog.

ocenił(a) film na 4
simonetti

wreszcie ktoś gada z sensem a nie z pretensjami jak ja mogę tak uważać

na tle innych to Grabowski nie był taki zły ale moim zdaniem potrafi lepiej :)

i przyznam racje że to gadanie może być specjalnie ale z tergo powodu wieje amatorszczyzną i fakt + za dobry dźwięk ani razu nie musiałem z tego powodu cofać filmu

o jedno gwiazdkę i tak mu wyżej dałem bo 3 to trochę niesprawiedliwe :)

z takimi aż chce się dyskutować pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 5
Jahuu1988

Przyznaję, że też oczekiwałam przynajmniej lepszego aktorstwa (dobrą robotę robi tu pani Kolak), udźwiękowienia. Pomysł dobry, całokształt wypada bardzo naiwnie. Muzyka też nie z tej bajki. Ze smutkiem przyznaję: średnio.

ocenił(a) film na 4
agatonka

no niestety zazwyczaj jak w topce Netflixa coś się znajduje to nie jest złe ale tu się srogo zawiodłem

ocenił(a) film na 10
Jahuu1988

Nagroda dla najlepszego aktora dziecięcego lub najlepszej aktorki dziecięcej
Maciek Karas Za duży na bajki
Polska | 2022 | Reżyseria: Kristoffer Rus
Schlingel 27. INTERNATIONALES FILMFESTIVAL
FÜR KINDER UND JUNGES PUBLIKUM

ocenił(a) film na 4
Raider1970

Titanic też zdobył multum nagród a dla mnie jest filmem 6/10 jak nie gorszy nigdy nie patrzę na czyjeś oceny bo bym nie obejrzał większości dobrych filmów i wam też nie radzę tak robić bo każdy ma swój gust :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones