PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10002852}

Zabójca

The Killer
6,2 33 785
ocen
6,2 10 1 33785
7,0 46
ocen krytyków
Zabójca
powrót do forum filmu Zabójca

Liczyłem na jakiś twist, zaskoczenie, przewrotkę jak to u Finchera, ale nic takiego nie nastąpiło. Zaskakująco linearny, poprawny, wręcz porządnie nudno skonstruowany film. Scena pościgu po Paryżu świetnie zrealizowana, podobnie bójka - tu widać było ten fincherowski sznyt i impresję, ale przez większość filmu widz czeka na coś (podobnie jak tytułowy bohater).

Dużo podobieństw ujęć choćby do "Zaginionej dziewczyny" - np. mycie się w publicznej toalecie i zmiana wizerunku, były nawet zakupy w markecie. Muzyka Reznora i Rossa jak zwykle dodawała atmosfery, ale tej było jak na lekarstwo.

marcinek0610

Zgadzam się praktycznie w pełni tak z Twoją opinią jak i z oceną.
Ja dodam tylko od siebie, że pomimo tej linearności i przewidywalnej konstrukcji od momentu rozpoczęcia akcji aż do rozmowy z Ekspertką czułęm cały czas napięcie. Oczywiście nie było to uczucie pokroju tego podczas seansu Siedem czy nawet Mind Hunters, niemniej byłem skłonny dać filmowi 8/10. Niestety, tak jak wspomniałeś wyżej, końcówka niczym nie zaskakuje, ba - jest nawet jak dla mnie nie do końca logiczna (choć wiem, że to jak zwykle kwestia dyskusyjna). Film dobry, ale mogło być znacznie lepiej.
I cieszę się, że nie sugeruję się opiniami większości:P

ocenił(a) film na 7
marcinek0610

Ciągutek to niemożebny ale ma to w sobie, że bez przerw, ogląda się go do samego końca, co w pozwala dać mi mu 7/10!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones