PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=209978}

Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford
7,2 47 598
ocen
7,2 10 1 47598
7,8 21
ocen krytyków
Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda
powrót do forum filmu Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda

Dalej nie łapię...

ocenił(a) film na 9

Niedawno zostałem olśniony przez ten genialny film i wszystkie jego elementy, lecz jedna sprawa nie daje mi spokoju. Dlaczego Jesse powiedział "zdejmę pasek z bronią, żeby sąsiedzi nie podejrzewali"? O co tu chodziło?

epicface

Robert Ford w scenie kiedy Jesse wchodzi do domu w dniu zabójstwa pyta: czy to mądre paradować z bronią na widoku.
W scenie morderstwa Jesse wie co się stanie ale nadal kontynuuje swoją grę w udawanie, że nic się nie dzieje.
Z jakiegoś powodu nie zabija oprawców- może przez depresje, przez to, że nie ma siły na dalszą trwogę o swoje życie.

Odkłada pas i ściera kurz z obrazu jakby mówił: "teraz możecie mnie zabić, jestem bezbronny. Zróbcie to".

Jesse być może chce także by wiedziano, że został zamordowany przez tchórzy, chce by odnaleziono jego zwłoki nieuzbrojone

użytkownik usunięty
Tomkilla

Dokładnie o to chodzi. Jessie był zmęczony zastanawianiem się kto odstrzeli mu łeb na nagrody, więc chciał by ci co to zrobią postrzegani byli za zdrajców i tchórzy.

Nie chciał by jego morderca był gloryfikowany. Chciał, by zamiast mówić o tym, że go zabito, mówiono o tym że zrobił to słaby tchórz i zdrajca.

ocenił(a) film na 9
epicface

Dodając do komentarzy powyżej, Jesse mówił wcześniej już o samobójstwie, wiele może świadczyć, że prowokował Boba do czynu (choć mogło to się temu ostatniemu tylko wydawać) i zdawał sobie sprawę z własnej paranoi i rozpadu. Rozbroił się ostentacyjnie, by ułatwić własną śmierć swemu zabójcy.
Ten film jest dla mnie również rewelacyjny, także przez to, że nie wszystko jest jasne i każda sprawa może mieć parę odczytań. Dla mnie James zmierzał już ku samobójstwu.

ravQ

Też mi pasuje taka wersja bardziej - facet na skraju szaleństwa, w depresji, z aktami agresji, prowokujący to, czego najbardziej się obawia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones