PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=707962}

Zabójstwo

Am-sal
6,9 529
ocen
6,9 10 1 529
Zabójstwo
powrót do forum filmu Zabójstwo

22 lat później jedna z nich cieszy się życiem w zbytu i luksusie w okupowanej Korei, natomiast druga jest strzelcem wyborowym w 73 pułku Armii Zjednoczenia Czosonu, walczącą w górach Mandżurii. Wkrótce to właśnie jej zostaje powierzone zadanie przeprowadzenia zamachu na zbrodniarza wojennego gen. Kawaguchi Mamoru przebywającemu w Seulu. Losy obydwu sióstr skrzyżują się ponownie, w tragicznych dla obydwu okolicznościach.

Trzeba przyznać że film zrobiony z rozmachem, chociaż początek nieco chaotyczny i jak dla mnie z niepotrzebnymi wątkami (np nauczyciela, czy ujęć retrospekcyjnych), ale od momentu ataku na stacji benzynowej całą historie dobrze się ogląda. W filmie możemy odnaleźć miks rożnych motywów z takich dzieł jak "Szakal", "Indiana Jones", "Miłość szmaragd i krokodyl", "Człowieka w żelaznej masce", "Kill Bill", a nawet... "Popiół i Diament"(sic!). Ji-hyun Jun pokazała klasę w sukni ślubnej i co tu dużo pisać - fajne kino.

ocenił(a) film na 7

Kurka wodna, myślałem że mam omamy i i niepotrzebnie przypisuję filmowym scenom ukryte znaczenie oraz to że są cytatami ze światowej klasyki... Ale widzę że też zauważyłaś "Popiół i diament"(chyba 3 sceny), i mnie również zapachniało "Kill Billem". Z pozostałym tytułami już bym polemizował, w każdym razie podczas oglądania nie nastawiałem się na wyłapywanie podobieństw, dopiero płonące kieliszki mi to uświadomiły... Film zaklasyfikowano jako dramat, a tu mamy kino akcji umiejscowione w konkretnym okresie historycznym z wątkami szpiegowsko-przygodowymi, czyli znowu ktoś zdobył parę punktów za kontrybucję i nikt tego należycie nie zweryfikował, cały Filmweb... Potwierdzam, dobrze się ogląda. Pozdrowienia ;-)

użytkownik usunięty
jjarek_filmweb

Ten mi się ostatnio spodobał
http://www.filmweb.pl/film/Be-te-lang-2015-718658

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones