PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=849078}
7,1 16 881
ocen
7,1 10 1 16881
7,2 6
ocen krytyków
Zabawa w chowanego
powrót do forum filmu Zabawa w chowanego

To słowa Tomasza Raczka z jego recenzji filmu na Youtubie https://www.youtube.com/watch?v=L0ubygejmmk . Bardzo polecam, bo chociaż oglądając ten dokument możemy czuć wściekłość i bezradność, to te słowa, to przesłanie jest tym, co możemy zrobić każdego dnia. Nie każmy naszym dzieciom być posłusznymi wobec dorosłych, bo takie dzieci może spotkać krzywda, z którą nie poradzą sobie do końca życia.

ocenił(a) film na 1
Agatonik

Przecież to tandeta, źle nakręcona, koszmarnie wyreżyserowana i nagrana komórką XDFakty, które "ujawniają" Sekielscy, znane są od lat i tylko naiwni hejterzy mogą smażyć opinię, ze to rewelacja. Temat jest prsty, pedofile do więzień, ale nawet Sekielscy nie potrafili ukryć w filmie, że na 808 pedofili w pudle tylko 3 jest z zawodu księżmi.

ocenił(a) film na 9
taxipompey

Jest 3, bo resztę kościół ukrywa i broni. To chyba logiczne. Nie czuję się hejterem - raczej twoja ocena i komentarz na to wskazują. Żadnych emocji, empatii?

Agatonik

Tak, tak, masz dowody to idź i przekaż. Zamknijmy tych degeneratów w więzieniach! Kłamstwo gonisz kłamstwem...

ocenił(a) film na 9
H33L

Tak. Księża pedofile to degeneraci i przestępcy. Ich miejsce jest w więzieniu. Biskupi, którzy ukrywają ten proceder to też degeneraci i powinni zostać ukarani. Bardzo trafnie w swojej wypowiedzi określił to, co dzieje się zarówno w kościele jak i w obozie władzy - "dyktatura miernot".

Agatonik

Nie, nie księża pedofile a PEDOFILE. Dlaczego nie piszesz o homo pedofilach? Dlaczego nie piszesz o nauczycielach pedofilach? O żydach pedofilach?

Byłaś, jesteś i będziesz hipokrytką. Nic już raczej tego nie zmieni. Nienawiść do Kościoła i kleru jest w Tobie tak głęboko zakorzeniona, że choćby nie wiadomo jakie cuda księża wyprawiali, dla Ciebie będą tylko jednym.

Proszę Cię tylko o jedno, nie wycieraj sobie gęby sloganami o "dobru dzieci" czy "sprawiedliwości dla ofiar" bo doskonale widać, że masz je głęboko gdzieś.

ocenił(a) film na 8
H33L

A kim są biskupi którzy ukrywają tych pedofili i dają im nowe ofiary w nowych parafiach? Obrzydliwymi potworami czy czymś gorszym? Kim są inni księża i siostry zakonne które znając ten proceder nic z tym nie robią? Czym jest kościół, który zamiast wydać tych bydlaków w ręce prawa tworzy swoje wewnętrzne struktury które nie sądzą ich z pełną surowością tak jakby stało się to w państwie prawa?

ocenił(a) film na 7
taxipompey

3/808 można interpretować różnie. Jedna interpretacja jest taka jak Twoja: mamy w Polsce tylko 3 księży pedofilów, inna jest taka: tylko 3 księży udało się zamknąć za ich czyny dzięki odpowiednim zabiegom kurii, biskupów i ... . Film udowadnia, że jednak ta druga interpretacja jest trafna.

sasquacz

Tak, bardzo trafna...

Zapraszam do zapoznania się z informacjami:
https://www.filmweb.pl/film/Zabawa+w+chowanego-2020-849078/discussion/Fanatyczne %2C+antykościelne+lewactwo+w+natarciu...,3167611

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
H33L

Ja nie twierdzę, że każdy ksiądz to pedofil, ale jeśli władze kościelne przerzucają księdza pedofila z jednej parafii do drugiej zamiast zgłosić to odpowiednim władzom, to coś jest nie halo. Chociażby to był jeden przypadek, to jest to o jeden przypadek za dużo i odpowiedzialni za te decyzje powinni za nie odpowiedzieć, bez względu na to, czy to jest biskup, nauczyciel, polityk, czy sam papież. Ze swoją matematyką i wywodami możesz iść do ofiar, na pewno poczują się dużo lepiej.

sasquacz

Świetnie po prostu. To w takim razie idź do ofiar nauczycieli pedofilów czy pedofilów z LGBT i powiedz mi, że "przynajmniej nie zgwałcił czy nie molestował ich ksiądz"...

Jesteście bandą żałosnych hipokrytów.

Przeglądnij sobie dane przedstawione przeze mnie. Ni tylko liczby w kwestii kleru ale także w kwestii lgbt i systemu edukacji. Kilkadziesiąt razy więcej ofiar niż w przypadku kleru ale oczywiście tam Wam ofiary nie przeszkadzają. Hipokryci.

ocenił(a) film na 7
H33L

Ciężko się z Tobą dyskutuje, ale spróbuję raz jeszcze. Bez względu na to, czy ksiądz, czy nauczyciel, czy jak to piszesz, przedstawiciel ruchu LGBT popełnia przestępstwo, powinien za to odpowiedzieć! Z racji, że rozmawiamy (mam nadzieję, że nadal) o filmie Sekielskiego koncentrujemy się na problemie pedofilii w kościele, ale nikt nigdzie nie napisał, że to jedyne środowisko, w którym ta patologia występuje.

Niedopuszczalne jest jednak, żeby ksiądz (nauczyciel) popełniał przestępstwo, a jego przełożony (biskup, kurator/dyrektor) zamiast reagować zgodnie ze zdrowym rozsądkiem i obowiązującym prawem przenosi takiego księdza (nauczyciela) do innej parafii (szkoły), żeby ten nadal pracował z dziećmi.

Nie wpieraj mi proszę, że popieram poza-kościelną pedofilię, to Ty masz problem ze zrozumieniem, że również w kościele ten problem występuje.

Jeśli większym problemem jest Twoim zdaniem pedofilia w systemie edukacji, gdzie tuszowanie przestępstw występuje na poziomie instytucjonalnym (jak w przypadku kościoła) - nakręć o tym film.

Obejrzałeś(aś) w ogóle ten film?

i mały offtopic: Proponuję też krótką lekturę - Erystyka A. Schopenhauer - z której dowiesz się jak nie należy prowadzić dyskusji i jakie "zabiegi stylistyczne" są zwykłą manipulacją (w Twoich wpisach jest ich masa). Dodatkowo proponowałbym do Twojej tyrady dołączyć informacje o źródle, inaczej ogromna ilość tekstu jaki wypisujesz staje się mało wiarygodny i równie dobrze może być przez Ciebie wymyślony lub przeinaczony lub źle zinterpretowany (nie twierdze, że tak jest, ale brak źródła może dać czytelnikowi do myślenia).

sasquacz

Zabawne jest to o tyle, że po prostu odpowiedziałem na Twoje śmieszne/żałosne zakończenie poprzedniego komentarza czyli:
"Ze swoją matematyką i wywodami możesz iść do ofiar, na pewno poczują się dużo lepiej."

Bo z tego komentarza wychodzi na to, że masz głęboko gdzieś fakty, liczy się narracja...


Wracając jednak do obecnego komentarza, zgadzamy się zatem, iż każdy pedofil powinien zostać wykastrowany i zamknięty. Widzę ,że tutaj nie ma żadnej nici nieporozumienia.

Kolejny raz jednak rozśmieszyłeś mnie komentarzem o nakręceniu filmu. Nie znam się na tym, nie tym się w życiu zajmuję i w związku z tym nie za bardzo mam możliwości czy może nawet umiejętności aby takowy dokument stworzyć. Czy to ma być jakiś przytyk do tego żebym nie podważał wiarygodności czy rzetelności tego "dokumentu"? Nie rozumiem kompletnie po co wypisywać podobne stwierdzenia. Przecież to jest komentarz na poziomie dziecka z podstawówki. "To zrób lepiej"...

Nie idź tą drogą.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
H33L

Widzę, że mimo zgody musisz się przyczepić i bez konfliktu żyć nie potrafisz - szczerze współczuję.

Zaproponowałem film, bo jesteśmy na forum filmowym, a widzę, że temat dla Ciebie jest ważny, film może dotrzeć do całej masy ludzi (Zabawa w chowanego ma obecnie 2.5m wyświetleń na YT), nie na zasadzie zrób to lepiej (w moich wpisach nie ma tekstu między wierszami).

Masz problem z krytyką kościoła i w zasadzie nie dajesz argumentów przeciw tej krytyce (w tym, co jest kłamstwem w tym filmie?), raczej wskazujesz palcem w innym kierunku (naprawdę polecam Schopenhauera) licząc na to, że ludzie rzucą się w tamtym kierunku i przestaną patrzeć na przewinienia kościoła (chociażby były one jednostkowym przypadkiem przedstawionym w tym filmie).

over and out.

sasquacz

"Masz problem z krytyką kościoła i w zasadzie nie dajesz argumentów przeciw tej krytyce (w tym, co jest kłamstwem w tym filmie?),"

Chciałeś być zabawny ale nie wyszło.
https://www.filmweb.pl/film/Zabawa+w+chowanego-2020-849078/discussion/Fanatyczne %2C+antyko%C5%9Bcielne+lewactwo+w+natarciu...,3167611

Masz tam pełno argumentów przeciwko temu filmowi i narracji takich ludzi jak Ty.



"raczej wskazujesz palcem w innym kierunku licząc na to, że ludzie rzucą się w tamtym kierunku i przestaną patrzeć na przewinienia kościoła"

Nie, nie wskazuję w innym kierunku. Wskazuję dokładnie w tym kierunku w którym prowadzona jest przewodnia narracja Sekielskich i środowisk które ten "dokument" wychwalają pod niebiosa.



"chociażby były one jednostkowym przypadkiem przedstawionym w tym filmie"

Właśnie, JEDNOSTKOWYM a film i sami Sekielscy swoją "pracą" próbują wmówić ludziom, że jest to problem rzędu 30-40% kleru co jest zwykłym kłamstwem.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
H33L

"Masz tam pełno argumentów przeciwko temu filmowi i narracji takich ludzi jak Ty."

No nie, nie ma tam żadnych argumentów. Jedyne co mam to Twoje twierdzenie, że 90 księży-pedofilów to nie problem. Twój cytat: "Gdyby nawet przyjąć, że ta liczba jest 2-3 razy wyższa, stanowi to nadal mniej 1% całości kleru w Polsce! Chciałbym zatem zapytać o jakiej pedofilii w Kościele mowa?"
Później tylko jakieś opowieści czy to o LGBT, czy nauczycielach (wciąż bez źródeł).

"Właśnie, JEDNOSTKOWYM a film i sami Sekielscy swoją "pracą" próbują wmówić ludziom, że jest to problem rzędu 30-40% kleru co jest zwykłym kłamstwem."

Sam zinterpretowałeś ten film w ten sposób (stworzyłeś to kłamstwo), i co dziwne, sam się z tą interpretacją nie zgadzasz.

W moim mniemaniu, nawet nie sam fakt molestowania dzieci jest najbardziej piętnowany w filmie, ale tuszowania tego przez kościelne władze, i z tym ani twórcy, ani bohaterowie filmu nie mogą się pogodzić . Nie znalazłem w filmie tezy o 30-40% pedofilów wśród księży, może pominąłem jakiś ważny fragment filmu - mógłbyś podesłać fragment, w którym jest o tym mowa?

sasquacz

"No nie, nie ma tam żadnych argumentów. Jedyne co mam to Twoje twierdzenie, że 90 księży-pedofilów to nie problem. Twój cytat: "Gdyby nawet przyjąć, że ta liczba jest 2-3 razy wyższa, stanowi to nadal mniej 1% całości kleru w Polsce! Chciałbym zatem zapytać o jakiej pedofilii w Kościele mowa?"
Później tylko jakieś opowieści czy to o LGBT, czy nauczycielach (wciąż bez źródeł)."

Teraz to już się posunąłeś do żałosnego kłamstwa.

W którym miejscu napisałem, że 90% pedofilów w klerze to nie problem? To po pierwsze. Po drugie jakie 90%? Skąd wziąłeś tą liczbę?

Wiesz co czyni Twój komentarz bardziej żałosnym? To, że kilka komentarzy wcześniej sugerowałeś, że to ja powinienem przeczytać Schopenhauera podczas gdy to Ty manipulujesz i przeinaczasz moje słowa próbując je przedstawić na własną modłę.



"Sam zinterpretowałeś ten film w ten sposób (stworzyłeś to kłamstwo), i co dziwne, sam się z tą interpretacją nie zgadzasz."

Tak twierdzisz? Zapraszam zatem do komentarzy pod filmem dostępnym na YT.


"W moim mniemaniu, nawet nie sam fakt molestowania dzieci jest najbardziej piętnowany w filmie, ale tuszowania tego przez kościelne władze, i z tym ani twórcy, ani bohaterowie filmu nie mogą się pogodzić"

Tak, to osławione tuszowanie. W dobie internetu i medialnej nagonki na Kościół ewidentnie tuszują wszystko bez żadnego problemu. Nie bądź śmieszny. Sam fakt, że Sekielscy do tych spraw dotarli najlepiej dowodzi jak "tuszowane" one były.


"Nie znalazłem w filmie tezy o 30-40% pedofilów wśród księży, może pominąłem jakiś ważny fragment filmu - mógłbyś podesłać fragment, w którym jest o tym mowa?"

Jak już wspomniałem, zapraszam do komentarzy na YT.

Pozdrawiam

taxipompey

Ty jesteś z farmy trolli i też obsługujecie te zlecenia? Interesujące

ocenił(a) film na 2
Agatonik

Ten gość nie jest raczej żadnym autorytetem. Sam jest homo. I chociaż to nie jest jego wina(?), to który rodzic chciałby mieć dziecko z jego skłonnościami? I on nie powinien wypowiadać się w tej kwestii.

ocenił(a) film na 8
katana57

Co ma jego orientacja do tematu? Jest przez to gorszym człowiekiem? A ksiądz może prowadzić naukę przedmałżeńską? Może na kazaniach wypowiadać się jak rodzice mają wychowywać dzieci?
Widzę, że czepicie się każdego byle powodu żeby deprecjonować temat i zamieść go pod dywan, byleby tylko zachować status quo i nie musieć mierzyć się z rzeczywistością - lepiej wierzyć w fałszywą rzeczywistość niż przyjąć brutalną prawdę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones