PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=791446}
6,7 49 258
ocen
6,7 10 1 49258
5,3 31
ocen krytyków
Zabawa zabawa
powrót do forum filmu Zabawa zabawa

Kolejny dobry film Kingi Dębskiej gdzie głównym tematem jest alkohol. Powiem inaczej to nie alkohol a my. Sam film zaczyna się już po polsku wielkim kotletem na obiad i typową polską rodziną. Każdy coś tam sobie papla bez sensu udając zainteresowanego, a gdzieś tam w oddali grający telewizor ze swoimi mądrościami. Typowa Grażyna i Janusz z córką przy obiedzie.
Film podzielony jest na 3 części i każda przedstawia inną kobietę z problemami. Wspólnym mianownikiem jest jednak uzależnienie od alkoholu każdej z nich. Jak to u takich ludzi żadna z kobiet nie widzi problemu u siebie co najgorsze raniąc przy tym najbliższą rodzinę. Co lepsze, z jaką łatwością widzą problemy u innych.
Możemy sobie zadać pytanie ile takich kobiet znamy w naszym życiu? Kto wie, może jakaś matka czy koleżanka są w takiej samej sytuacji i potrzebują pomocy. Może też już czas zacząć głośno mówić, że istnieje w Polsce problem alkoholowy. Wystarczy poczytać nagłówki w gazetach czy w internecie, że kobieta z 3 promilami przyjechała po dziecko, czy matka z 2 promilami upuściła dziecko. Pijany mężczyzna prowadził samochód itd. Przykładów można podawać dużo. Warto też głośno powiedzieć, że jest problem picia alkoholu w Polsce. Tradycyjnie rodzinnie na każdej uroczystości. Ten film pokazał tylko mały fragment tego co dzieje się w życiu. I jak widać nic się nie zmienia. Wódka traktowana jest jak witamina. Brakowało mi jeszcze scen w kościele podczas pasterki, gdzie zawsze jest pełno pijanych ludzi śmierdzących alkoholem, smażonym karpiem i tanim dezodorantem. Część śpiewa głośno fałszując a część w ostatnich ławkach chrapie i puszcza bąki.
Co do filmu od strony technicznej i aktorskiej mam wrażenie, że pomimo ciężkiego tematu nie był to trudny film do zagrania dla głównych aktorek. Role były łatwe do przewidzenia. Najbardziej podobała mi się gra Marii Dębskiej, bo zagrała najbardziej wiarygodnie. Może dlatego, że jej rola była trochę inna i do bagażu alkoholowego musiała dorzucić coś jeszcze. To tylko moje zdanie.
Na koniec co jeszcze można dodać? Chyba to, że to typowo polski film z naszymi problemami, na które nikt nie potrafi znależć odpowiedzi od dawna.
Główne bohaterki niby są z rodziną, znajomymi, ale tak naprawdę są bardzo samotne w życiu. Jedyne co im zostało to butelka i kolejny zerwany film a z nim brak siły o wołanie o pomoc kiedy jest jeszcze czas i do kogo.

ksdiamante

Czyli mamy opis filmu..

ocenił(a) film na 6
ksdiamante

Nie każdy film Dębskiej był dobry, nie przesadzajmy

ocenił(a) film na 5
basiaz1970

Ten chyba rzeczywiście nie do końca się udał

ksdiamante

Bolesna ta zabawa, ale zdecydowanie opłacało się iść do kina.

ksdiamante

Zwiastun reklamuje komedię... Film jest dramatem bez rozwiązania. O życiu. Tak wygląda życie wielu kobiet, mocne, wykształcone, skrzywdzone, samotne...
Wygląda jak dokument... wyświetlany na spotkaniach AA. Ale po co do kina na to iść?

annapola_filmweb

film wyraźnie był bez zakończenia typowego happy endu jaki oczekuje widz... ale to pułapka .... widocznie życie alkoholików w większości kończy się nijak więc w filmie widzimy podobnie .
Bardzo dobra obsada i gra aktorska, temat nieobojętny wręcz przerażający, ale pokazany z wieloma zabawnymi scenami w świetle komediowym przez co oglada sie go lekko. Warto sie wybrać.

ocenił(a) film na 8
ocenił(a) film na 8
annapola_filmweb

też miałam podobne odczucia -jak dokument- ale... doskonale przedstawiony i dla klimatu i gry aktorskiej (nie tylko gównych bohaterek) WARTO OBEJRZEC, i ta cisza na sali kinowej po zakończeniu.........

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones