PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=658043}
7,2 12 516
ocen
7,2 10 1 12516
8,0 39
ocen krytyków
Zabij to i wyjedź z tego miasta
powrót do forum filmu Zabij to i wyjedź z tego miasta

Gdyby nie opis na Filmwebie, nie do końca zorientowałbym się o czym jest ten film. Poza przyjemnością obcowania z głosami wybitnych, w części już nieżyjących, postaci polskiego kina, ogromne wrażenie robi muzyka Tadeusza Nalepy z przejmującą „Modlitwą”, ale dla tych wrażeń nie są mi potrzebne zmaterializowane graficznie depresyjne i hermetyczne sny reżysera. wystarczyło by mi posłuchać płyt Nalepy. Po czternastu latach pracy nad filmem spodziewałem się dzieła bardziej dopracowanego i trafiającego do szerszego grona widzów, a nie tylko do fanów sztuki Wilczyńskiego.

mirbink

14 lat pracy? Dzięki bo to tłumaczy skąd tam się wzięła Irena Kwiatkowska. Trochę mnie to zaskoczyło w filmie z 2019 roku.

ocenił(a) film na 10
mirbink

Film "Zabij to i wyjedź z tego miasta" zdobył 46 nagród na świecie i w Polsce - w tym zgarnął wszystkie najważniejsze nagrody filmowe w Polsce oraz na najważniejszych festiwalach animacji na świecie - w Annecy, Ottawie, Tokyo i Zagrzebiu, doczekał się ponad 60 dobrych recenzji min. w Guardianie, Screen Daily, Le Monde, New York Times, San Francisco Times, Tagesspiegel, Hollywood Reporter, Variete itp., reżyser zarobił mnóstwo pieniędzy już z samych tylko nagród... przez pół roku pod względem sprzedaży biletów w kinach był na 2 miejscu w polskim Box Office... więc myślę że zarówno autor i reżyser filmu Wilczyński, jak i producenci, są bardzo zadowoleni, i mają w nosie smętne opinie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones