PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=658043}
7,2 12 516
ocen
7,2 10 1 12516
8,0 39
ocen krytyków
Zabij to i wyjedź z tego miasta
powrót do forum filmu Zabij to i wyjedź z tego miasta

Każdy z nas w pewnym wieku ma większość (a czasem i wszystkich) bliskich tylko we wspomnieniach. I każdy z nas dźwigający te wspomnienia chce zachować je (raczej) dla siebie. Inni nie rozumieją tęsknoty, nie znają miejsc, sytuacji itp... Dlatego uważam, że taki film powinien być raczej wyświetlany na pokazach dla najbliższych osób autora. Poza tym lekka dłużyzna. Jak dla mnie brak mu balansu między scenami mocnymi a scenami wybrzmiewającymi. Jedyną ogromną wartością w tym filmie są głosy, niestety nieżyjących już wybitnych postaci kina.

ocenił(a) film na 5
Alicatador

Nie da się ukryć, że jest to bełkotliwe badziewie, które ludzie oceniają wysoko, ponieważ trudno powiedzieć komuś, że spędził 14 lat na robieniu gó*na.

użytkownik usunięty
1992kamil

Podoba mi się twój komentarz. :D

ocenił(a) film na 10
1992kamil

Film "Zabij to i wyjedź z tego miasta" zdobył 46 nagród na świecie i w Polsce - w tym zgarnął wszystkie najważniejsze nagrody filmowe w Polsce oraz na najważniejszych festiwalach animacji na świecie - w Annecy, Ottawie, Tokyo i Zagrzebiu, doczekał się ponad 60 dobrych recenzji min. w Guardianie, Screen Daily, Le Monde, New York Times, San Francisco Times, Tagesspiegel, Hollywood Reporter, Variete itp., reżyser zarobił mnóstwo pieniędzy już z samych tylko nagród... przez pół roku pod względem sprzedaży biletów w kinach był na 2 miejscu w polskim Box Office... więc myślę że zarówno autor i reżyser filmu Wilczyński, jak i producenci, są bardzo zadowoleni, i mają w nosie smętne opinie.

ocenił(a) film na 7
Alicatador

Są różne osobowości - jedni przetrawiają stratę sami w sobie, inni w najbliższym otoczeniu, a jeszcze inni, często artyści, poprzez sztukę. Każdy ma prawo robić to na swój sposób, tym lepiej, jeśli pomaga, a już całkiem miło, kiedy idzie za tym jakość artystyczna, a nie da się ukryć, że w filmie Wilczyńskiego tę jakość można dostrzec.

Alicatador

To prawda, słyszałem taką opinię od jednego z widzów po seansie że film ten jest bardzo osobisty dla autora i większośc osób nie jest w stanie się do niego odnieść

Alicatador

Dokładnie tak. Autor rozumie wszystkie odniesienia i aluzje, ale widz niekoniecznie.

ocenił(a) film na 10
Alicatador

Film "Zabij to i wyjedź z tego miasta" zdobył 46 nagród na świecie i w Polsce - w tym zgarnął wszystkie najważniejsze nagrody filmowe w Polsce oraz na najważniejszych festiwalach animacji na świecie - w Annecy, Ottawie, Tokyo i Zagrzebiu, doczekał się ponad 60 dobrych recenzji min. w Guardianie, Screen Daily, Le Monde, New York Times, San Francisco Times, Tagesspiegel, Hollywood Reporter, Variete itp., reżyser zarobił mnóstwo pieniędzy już z samych tylko nagród... przez pół roku pod względem sprzedaży biletów w kinach był na 2 miejscu w polskim Box Office... więc myślę że zarówno autor i reżyser filmu Wilczyński, jak i producenci, są bardzo zadowoleni, i mają w nosie smętne opinie.

ocenił(a) film na 5
student_filmaniak

Czy Pan tak w każdej dziedzinie życia kieruje się tylko recenzjami i opiniami innych? Kobiety też Panu wybiera rodzina opiniując i głosując w referendum, czy jednak wybiera Pan sam mając w dupie opinie innych i to, że komuś innemu coś się podobało?

ocenił(a) film na 10
1992kamil

Panie Kamilu, ja tylko chciałem napisać że, mając na szali opinię Pańską i opiniotwórczych światowych krytyków i gazet - jestem przekonany że twórcy filmu mało liczą się z Pańską. Natomiast spieszę wyjaśnić że swoją opinię o tym filmie wystawiłem jeszcze zanim pojawiły się recenzje

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones