PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34124}
5,9 6 264
oceny
5,9 10 1 6264
Zaborcza miłość
powrót do forum filmu Zaborcza miłość

Cóż...początek historii całkiem obiecujący, niestety im dalej w głąb, tym fabuła tężeje coraz bardziej niczym wieprzowa galareta. Zaczyna się powielanie pretensjonalnych schematów, utarta łopatologia i robi się bardzo niezgrabnie. Najbardziej rozczarowała mnie jednak Lange ( i bynajmniej wcale nie dziwi mnie nominacja do Złotej Maliny). Postać Marthy w jej wykonaniu jest strasznie grubo ciosana i kreślona zbyt oczywistą krechą. Jej ostentacyjny melodramatyzm, momentami przypominał mi teatralność rodem z niemego kina przedwojennego (które de facto ma swój urok). Z początku miałam jeszcze nadzieję (chyba dość naiwną), że postać teściowej zaserwuje widzowi jakąś niespodziankę - będzie tajemnicza, wielowymiarowa i niejednoznaczna. Lange wszystko jednak podała na tacy, od początku wiadomo jakie asy w rękawie trzyma gotowa na wszystko mamcia. Takiej "mąciwody" nie powstydziłaby się żadna telenowela brazylijska...
Wracając do samego filmu - thriller?! No chyba, że kogoś przeszywają dreszcze na widok wlania zimnej wody do brodziku staruszki aby "dać w kość" jej stawom...
O ile punkt wyjścia tego filmu dawał jeszcze jakieś złudzenia, całość wyszła do szamba.
Uwielbiam Lange taką jak we "Frances", ciężko mi się patrzy natomiast na kreacje w wydmuszkach takich jak "Zaborcza miłość", czy "Dwie matki".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones