PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=235793}

Zaczarowana

Enchanted
6,4 87 063
oceny
6,4 10 1 87063
6,1 10
ocen krytyków
Zaczarowana
powrót do forum filmu Zaczarowana

13 lat temu wybrałam się na ten film z kolegą. Myśleliśmy, że będzie to film, hm, mniej dla dzieci. Jakoś przetrwaliśmy ten czas, ale oceniłam go zaledwie na 4.
Dziś wróciłam do niego po kilkunastu latach by obejrzeć wraz z dzieckiem. Teraz film oceniam na 9, jak nie 10. Po latach widzę coś innego, film jest zabawny, taki familijny. Polecam.

Indra_5

Niestety nie można edytować, to dopisuje.
Uważam, że ten film jest takim przełomem Disneya. Sam pokazuje, że dotychczasowe księżniczki Disneyowskie to nie był dobry wzór, że w realnym świecie się to nie sprawdza i choć księżniczka zostaję w tym świecie i z ptaszkami szyję ubrania, to coś się zmienia, to nie książę ratuje ją przed smokiem, a.... kto obejrzy to zobaczy. Wyraźnie podjreslaja, że nie ma, że żyją dlugo u szczęśliwie, że o tym nie ma co myśleć, bo niewiadomo co będzie jutro. Warto wprowadzić trochę bajki w zycie, gdzie jej brakuje, ale trzeba pamietac, ze prawdziwe zycie to nie bajka. Do tego są tu pokazane chyba wszystkie dotychczasowe słodkie księżniczki, w jednej (zapomniałam jej imienia!) głównej bohaterce. Jakby wraz z nią nadszedł ich koniec. Nie chce mi się teraz sprawdzać, ale chyba później powstały Elza, Milan, Vaiana, Merida - silne, dziewczęce wzory Disneya, a już nie było Kopciuszków, Śpiących Krolewn czy Śnieżek. Dobra robota.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones