PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10019452}

Zadziwiający kot Maurycy

The Amazing Maurice
5,9 1 105
ocen
5,9 10 1 1105
6,0 5
ocen krytyków
Zadziwiający kot Maurycy
powrót do forum filmu Zadziwiający kot Maurycy

Ciężko mi jest ocenić ten film, jako osobie dość mocno zaznajomionej z książką. Z jednej strony, jest to przystępna historia, w którą mogą się wciągnąć dzieciaki, jak i dorośli.

Sporo nawiązań, nieoczywistych zwrotów akcji i śmiesznych gagów, które z pewnością zaciekawią widza. Lecz z drugiej strony, dla osoby, która już zna tę historię, jest to parada nieporozumień, wypaczeń i błędów fabularnych, które wydarzyć się nie musiały, a wręcz nie powinny. Film ten, sam w sobie, nie jest zły - Jest głupi, absurdalny, komiczny, przystępny... Lecz to nie jest Terry Pratchett. To nie jest ta sama historia, którą autor oryginału chciał opowiedzieć. To nie jest ten sam morał. To nie jest ta sama fabuła... Jest to jedynie luźne - I to mocno - Nawiązanie do oryginału.

Dlatego każdej osobie, która już czytała tę część "Świata Dysku", mogę ten film jedynie odradzić, aby oszczędzić zawodu, co do interpretacji poszczególnych postaci i ich charakterów. Każdemu innemu polecam.

Tyszczuk

Ja chyba najpierw też przeczytałabym książkę . Choć nie miałam pojęcia, że jest to jej rzekoma adaptacja ani, że napisał ją Terry Prachett(przepraszam jeśli zapisałam to nieprawidłowo). O ile oczywiście jest dostępna w jakiejś niedalekiej bibliotece za darmo w tym kraju (Eh,Polska). Bo choć generalnie nie znoszę czytać i uwielbiam oglądać filmy(zwłaszcza animowane). to przyznaje, że ten kolejny wyjątek książkowy mocno mnie zaintrygował. Zaś animacja,której zwiastun często przewija l się w kinie podczas gdy czekałam na inny seans,od początku jakoś mi nie podeszła. Do dziś wydaje mi się głupia,przegadana,,po --mieszana z poplątanym,,dziwna i wcale nie śmieszna. już Happy w kret był lepszy bo naprawdę przedstawiał daty re na temat klasycznych baśni miał fajne postaci oraz bardzo dużą dawkę zdrowej komedii ,groteski i oczywiście humoru(w końcu oto przecież w niej przede wszystkim chodziło. Zabawę i wyśmiewanie się trochę z tradycyjnej formuły baśni i bajek) Pokazał przy tym ,że na niektóre schematy i reguły można a nawet warto spojrzeć nieszablonowo, nie naruszając przy tym ich źródeł i płynących z nich morałów. W wypadku kota Nauru ego to jeden wielki misz-masz bez żadnego przesłania. Przynajmniej moje zdanie jest takie. Cieszę się, że nie jestem w tym jedyną. A obejrzał abym go tylko w ostateczności t.j. dla zabicia czasu ,z nudów. No ale jeszcze w sumie w ogóle nie znam tej historii,więc na tym skończę moja aktualna ocenę,żeby nie zepsuć humoru osobom pozytywnie nastawiony m do tej animacji. to mimo wszystko może się okzać nie taka najgorsza.tak czy inaczej dziękuję za bardzo cenna dla mnie wskazówkę(książka jest lepsza) w tej materii.Kto kołowej pisał te konkretnie recenzje ma mój głos na tak.na

ocenił(a) film na 7
Tyszczuk

Super bajka

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones