PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=624}

Zagubiona autostrada

Lost Highway
7,5 76 379
ocen
7,5 10 1 76379
7,6 37
ocen krytyków
Zagubiona autostrada
powrót do forum filmu Zagubiona autostrada

i mysle, ze Lynch nauczyl sie z wlasnych bledow z Lost Highway, jak sie takich filmow nie robi. Sorry, ale "najlepszy thriller wszechczasow" jest z lekka przesadne. Duzo scen mozna by spokojnie wyciac, domek nie musial sie 2 razy rekonstuowac z ruinek, rozwlonego Andyego na stoliczku na prawde nie bylo potrzeba dodatkowo pokazywac w zblizeniu, sceny seksualne widz pojmuje bez ogladania ich ciagle od nowa i mimo, ze pomysl byl ciekawy, to nie moglam sie oprzec uczuciu, ze to ma byc Rambo dla studentow.Tak, oczywiscie, zycie sklada sie z bijatyk, bandytow, prostytucji i orgietek.Na plus Bill Pullman - byl swietny w scenie z saksofonem, no i znamy kazdy kawaleczek skory pani Arquette. Mullhold Drive jest lepiej opowiedziany, krok po kroku odslania sie nowy aspekt zagadki, by rozwiazac sie w finale. ma cos do powiedzenia o zyciu. A lost highway to jazda na hustawce, dluzyzna i nagle bum,potem znow dlugo i znow bum. I jaki moral tej historii?- chyba nie zadawaj sie ze srodowiskiem przestepczym, wczesniej czy pozniej zle sie skonczy, bo jesli oni cie nie dorwia, to dorwie cie twoje wnetrze.Ratunku. Gdzie ten facet, ktory zrobil dzikosc serca, twin peaks, diune i elephant man? Skad te zachwyty, za pomysl?? a realizacja, scenariusz?. Rozczarowanie totalne, a mialo byc tak pieknie.

ocenił(a) film na 10
Bankawstanka

błąd błąd błąd. lost highway to nie jest rozczarowanie. nie ma tam logicznego wyjaśnienia dlatego ci nie podoba. gdzie tam były bijatyki, a gdzie w rambo orgie. gubisz się w swoich refleksjach i niepotrzebnie zniechęcasz innych do jednego z najlepszych dzieł Lyncha. Wymieniasz jako osiągnięcie Diunę czyli najgorszy film Lyncha a piszesz że Autostrada.. to rozczarowanie. To twoje zdanie ale nie wypaczaj rzeczywistości i nie zniechęcaj innych. Uważam że lyncha trzeba obejrzec i samemu wyrobić sobie zdanie - nie słuchajcie pseudorecenzentów-oglądnijcie i sami oceńcie.

ocenił(a) film na 9
KRISPO_DE_PALMA

niektórzy z nas właśnie to robią. sam obejrzałem i dzielę się oceną ;-)
jeśli chodzi o Pna Lyncha to byłem w niebo wzięty po obejrzeniu Munholn Drive (nawet 2razy), Autostrada to kolejny jego film który miałem pod ręką. Niestety nie zagubiłem się na tej autostradzie tak jak na munholn drive, nie podoba mi się całokształt filmu. niesamowite wrażenie zrobiła na mnie postać Eddiego oraz jego kumpla który wystąpił w dwóch osobach, świetna muzyka (poza Rammstein), gra aktorów również nie pozostawia wiele do życzenia, emocje - są i to cały wachlarz, ale film się wlecze niesamowicie, ciężko było mi dobrnąć do końca i ciężko mi go zinterpretować na swój sposób, w wypadku Munholn Drive nie było z tym problemu i miałem wrażenie jakbym oglądał dwa różne filmy (oglądając go dwa razy), a za pierwszym razem przez dobre 20minut po filmie nie wiedziałem jak się nazywam. słabiutko, ale przekonajcie się sami. dam 6/10, a miało być tak dobrze...

ocenił(a) film na 9
decym

Przyczepie się jedynie do "a miało być tak dobrze".
To nie jest dobre podejście. Filmy nie są dobre i złe. Filmy są. Reszta zależy od ciebie.

Może jeszcze do autora tematu - ten film to nie moralitet. Nie ten gatunek. MD też nie był moralitetem. Nie było morału.

decym

Podpisuję się pod głosem, że soundtrack byłby znakomity, gdyby nie obecność pewnych fragmentów utworów Rammsteina.

O ile tło muzyczne sceny w pokoju z Andym jest początkowo fantastycznie dopasowane (niepokojąca deklamacja w twardym, teutońskim języku), o tyle wraz z pojawieniem się ciężkich samplów gitarowych oraz nieco żenującego frazowania nazwy zespołu przez wokalistę, zbudowana atmosfera pęka jak bańka i scena zaczyna trącić kiczem.

Gdyby nie niefortunnie wyedytowana warstwa muzyczna, niewiele brakowało, aby wpisać wymienioną przeze mnie scenę do historii kina.

ocenił(a) film na 9
cedwa

A gdybyś nie wiedział jak się nazywa ten zespół (tak jak np ja)?

Mi mimo wszystko podobała się ta scena. Pewnie można byłoby zrobić to lepiej, ale nie miałem zastrzeżeń podczas oglądania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones