PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=624}

Zagubiona autostrada

Lost Highway
7,5 76 406
ocen
7,5 10 1 76406
7,6 37
ocen krytyków
Zagubiona autostrada
powrót do forum filmu Zagubiona autostrada

W wieku 12-15 lat i przez całe liceum byłam ogromną fanką Lyncha. Nie dziwi mnie jednak fakt, że nie do każdego przemawia Lost Highway. Jest to film trudny, jeśli nie ogląda się go z właściwym podejściem. Zależy też, do jakich filmów widz jest przyzwyczajony. Może być to też film dla wielu osób nudny, ponieważ nie ma typowych zwrotów akcji i nie zbliżamy się raczej do odkrycia prawdy (chyba że ktoś wczytuje się w symbolikę filmu i uważnie szuka wskazówek). Ja zawsze miałam sentyment do LH jak również do Mulholland Drive, są to filmy, które w jakiś sposób mnie ukształtowały i wprowadziły w kino noir, estetykę, która bardzo mi się dziś podoba. Ale nie uraża mnie wcale, gdy ktoś powie, że filmy są słabe - nie każdy przecież musi rozumieć sens tego filmu, jego jakość i wartość. Przeciętny widz ogląda filmy nie po to, by się nad nimi zastanawiać, czytać o nich i je analizować, tylko aby się rozerwać. W tym nie ma nic złego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones