PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=613126}

Zagubiony czas

Die verlorene Zeit
7,3 8 118
ocen
7,3 10 1 8118
Zagubiony czas
powrót do forum filmu Zagubiony czas

Tak jak wyżej napisałem, jestem bardzo mile zaskoczony tym filmem. Jest on prawdziwą perełką na tle modnych ostatnimi czasy paszkwili, które poprzez kinematografię ukazują Polaków jako antysemitów i konfidentów, a na zachodzie co rusz pisze się bzdury o polskich obozach śmierci. No dobrze, ale wracając do filmu - Damięcki zagrał rewelacyjnie. Bardzo podobało mi się aktorstwo Zbrojewicza oraz Joanny Kulig. Sekwencje z okresu wojny były rewelacyjne i oglądałem je jednym tchem. Film ten jest prawdziwy i wcale nie dlatego, że jest na faktach. Ukazuje prawdę o Polakach w czasie wojny - byli źli Polacy przez których Żydzi wiele ucierpieli, ale byli też ci dobrze i ich było więcej, narażali oni swoje życie ratując Żydów (przypomnę, że tylko w Polsce i na Białorusi Polacy ukrywający Żydów byli karani śmiercią, ale i tak to najwięcej Polaków posiada odznaczenie Sprawiedliwy wśród Narodów Świata, a więc to chyba o czymś świadczy). Film ten na prawdę jest warty uwagi. Szkoda tylko, że to nie Polacy kręcą takie filmy, ale Niemcy (ale chwała im za to). Film ten polecam bo jest świetny. Wystawiam ocenę - 8/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones