PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=209977}

Zaklęci w czasie

The Time Traveler's Wife
7,3 63 590
ocen
7,3 10 1 63590
Zaklęci w czasie
powrót do forum filmu Zaklęci w czasie

Miejscami ciężko jest ogarnąć o co chodzi zwłaszcza na początku.
Skoro Henry zna datę swojej śmierci mając 39 lat może się stale przenosić do przyszłości nawet kilka lat po swojej śmierci. Oczywiście nie kontroluje tego, ale ostatnia scena na łące pokazuje, że jest w stanie to zrobić czyli można się domyślać, że jeszcze kilka razy mu się to później udaje, więc w sumie jest on nieśmiertelny...
Jeżeli źle mówię to mnie poprawcie.
Film ma sporo zakrętów w fabule. Dopiero zastanawiając się po jego obejrzeniu można dojść o co w niektórych scenach tak naprawdę chodziło, oglądając na bieżąco jest to trudne.
Do tego mam kilka zastrzeżeń do gry aktorskiej głównego bohatera, jakiejś rewelacyjnej roli nie zagrał.

Nie jest to najlepszy melodramat, a ostatnio wziąłem się mocno za ten gatunek.
Jeżeli ktoś chcę film podobny do tego to polecam "Czas na miłość".
Gra w nim również Rachel McAdams fabuła jest zbliżona do tej.
Tam też główny bohater potrafi podróżować w czasie, ale potrafi to kontrolować, wybrać miejsce, do którego się przenosi i może zmieniać bieg wydarzeń.
Moim zdaniem tamten film jest lepszy i opowiada ciekawszą, bardziej wzruszającą historię, która nie jest tak pokręcona.

ocenił(a) film na 8
Jinx599

Podróż w czasie i potencjalne paradoksy z nią związane są dosyć skomplikowane, i filmy które o tym traktują często są nie do zrozumienia na początku. Co do znajomości daty śmierci to faktycznie, przenosi się do czasu po swojej śmierci, ale jest to krótka wizyta i tak jak mówisz zupełnie nie ma nad tym kontroli. Ja rozumiem to tak, że długość jego podróży w czasie odpowiada faktycznemu czasowi, kiedy jest nieobecny i znika. W scenie gdy wraca po dwutygodniowej nieobecności, mówi że nie mógł wrócić, więc sądzę, że w jego czasie również minęły dwa tygodnie. Myślę, że to ogranicza czas trwania i ilość jego wizyt w przyszłości do czasu i ilości tych, które zdarzyły się w ciągu jego życia. Więc nie jest nieśmiertelny, bo podróżował ograniczoną ilość razy.
Fabuła nie jest zbyt jasna, zgodzę się, brakuje trochę jakby całości większego obrazu. Podobno książka jest lepsza.
Również całkiem ostatnio zabrałem się za filmy z tego gatunku,; "Czas na miłość" widziałem jako pierwszy, Zaklętych dzisiaj i podobieństwo obu filmów jest uderzające. Zaklęci są całkiem przyjemnym filmem, ale Czas na Miłość to jednak wg mnie klasa wyżej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones