PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=833087}

Zakonnica II

The Nun II
4,9 16 442
oceny
4,9 10 1 16442
2,8 6
ocen krytyków
Zakonnica II
powrót do forum filmu Zakonnica II

Mam pozytywne wrażenia:)) Dużo zwrotów akcji, kilkukrotnie mnie wzdrygnęło. Czy ktoś wie o czym była scena po napisach? Nie zostałam, a wiem, że taka była.

ocenił(a) film na 8
Weronika_Bystrzycka

Warren odbiera telefon od Ojca Gordona i odpowiada, że zgadzają się na pomoc z kolejną sprawą - nie wiadomo o co dokładnie chodzi. Prawdopodobnie jest to podkładka pod planowaną Obecność 4.

ocenił(a) film na 6
Hypocist

Nie. To jest po prostu to co widać na taśmach w Obecność 1. Gdzie Valaka wypedzają z Francuza i ma wizję z Obecność 2. To zakończenie to jedynie wstęp do Obecności. I filmy się ładnie połączyły. Chyba, że będzie 3 Zakonnica i zakończy się tym co było na taśmach. 

ocenił(a) film na 3
IlidanDA

No właśnie chyba nie. Zakończenie tego filmu sugeruje, że Valak został zniszczony, a Maurice "wyleczony". Chyba, że jakiś inny demon go opęta.

ocenił(a) film na 6
BruceD

Z tego co pamiętam to Francuz nie został wcale wyleczony. Jego sprawa stała się tematem wykładów Warrenów w Obecności. Są pokazy filmów i właśnie się tam on pojawia. Symbol krzyża na karku. I właśnie wtedy mają wizję śmierci z rąk Valaka. I chyba wtedy Francuz umiera przy tym. I taki jest jego koniec. A Valaka dopiero pokonują przez wypowiedzenie jego imienia podczas egzorcyzmów. Chociaż dla mnie to dziwne, że krew jedynie zapobiega na chwilę. Zarówno w Zakonnica 1 i 2. Bo Francuz pojawia się w filmikach w Obecność. I tam jest jego koniec. Jak sami mówią, że jeszcze nigdy nie mieli z takim czymś styczności. Dodatkowo Valak był na tyle potężny, że manipulował duchem dziadka. I osłabił ich wtedy, że dopiero w Obecność 2 wyszło na jaw jak odwrócili kasetę i się okazało, że dziadek chciał ich ochronić. I z tego co pamiętam to historia Francuza kończy się jego śmiercią.

ocenił(a) film na 3
IlidanDA

Masz rację, ale zakończenie Zakonnicy 2 nie wskazuje na ciąg dalszy w Obecności. I nie odwrócili kasety, tylko połączyli 2 różne w jeden ciąg. I nie chciał ich chronić, tylko ostrzec ;)

ocenił(a) film na 6
BruceD

Sprawdziłem dokładnie. To było tak. Ten Francuz jak był opętany dalej to zdążył się ożenić. Trafił do Warrenów. Mówił płynnie po łacinie chociaż nigdy się tego języka nie uczył. Gdy trafił na nich to chwycił za gardło Lorraine i pokazał jej prawdziwe oblicze Valaka. I nie jest to Zakonnica z zębami a demon taki czarny, on się tylko na szkicach pojawia. Podobny do tego od Anabelle. Później Lorraine przez 8 dni była nawiedzana przez Valaka, który dręczył ją wizją śmierci męża. Później Francuz dalej się dziwnie zachowywał. Poatrzelił żonę w ramie a potem wycelował w siebie. Według wikia to nie żyje. Więc chyba się udało mu samobójstwo.

ocenił(a) film na 3
IlidanDA

Widzę, że nie łapiesz o co mi chodzi. Zakończenie Zakonnicy wygląda na zamknięte i nie żadnej furtki na kontynuację z Valakiem.

ocenił(a) film na 6
BruceD

A Valak dopiero w Obecność 2 zostaje pokonany gdy poznają jego imię i podczas egzorcyzmów wypowiadają je i każą mu wracać do piekła. A zakończenie Zakonnica 2 to ewidentnie wstęp do tego co pokazali w Obecności 1 podczas tych wykładów. Raczej 3 części nie będzie. Bo po wydarzeniach z 2 Francuz przenosi się do innego miejsca, żeni się i potem ksiądz dostaje o tym informacje i wzywa Warrenów co widać na scenie po napisach w Zakonnica 2. I tak robimy koło i zaczyna się Obeność 1 a historia Francuza jest puszczana na filmach.

ocenił(a) film na 3
IlidanDA

Napiszę jeszcze raz. Valak spłonął, co sugeruje, że "nie żyje". Nie ma najmniejszej mikroskopijnej furtki, która by sugerowała powrót Valaka. Po prostu scenarzyści spieprzyli sprawę.

ocenił(a) film na 6
BruceD

Valak zostaje uśmiercony dopiero w Obecność 2. I zgadzam się z Tobą, że nie ma tu już furtki na 3 część Zakonnica. Bo o czym by miało to być? Opętany Franzuz wraca parę lat po wydarzeniach i trafia na Warrenow: https://youtu.be/Td6YZVlQ0IA?si=KnCoJwSKbc-tBrgE Wszelkie dalsze jego przygody po Zakonnica 2 byłyby totalnie na siłę. A jeśli by coś miało być to bym chciał dowiedzieć się co się stało z siostrą Irenę po wydarzeniach.

ocenił(a) film na 3
IlidanDA

Ty jesteś normalny i umiesz czytać co się do ciebie pisze? To zakończenie zamyka kontynuację w Obecności.

ocenił(a) film na 6
BruceD

Ale ja nie pisze o Obecność nowych częściach. Ja mówię, że Zakonnica 2 dzieje się przed Obecnością 1. I Zakończenie 2 to telefon do Warrenów w sprawie Francuza. I Obecność 1 pokazuje zakończenie jego historii. Franzuz umiera. Valak zostaje pokonany. I jeśli by coś jeszcze miało powstać to jedynie z siostrą Irene. Dalszy ciąg o Francuzie byłby zbędny bo to co się działo później wiadomo z Obecność 1.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
BruceD

Ty w ogóle znasz chronologię? Obecność ma miejsce po Zakonnica. I postać Francuza powraca w Obecności na nagraniach. Tam dowiadujemy się co się stało po Zakonnica 2. A samo Zakończenie Zakonnicy 2 to właśnie do tego wstęp. Warrenowie pojawiają się i próbują egzorcyzmy na nim przeprowadzać. To widać na nagraniach, które ogląda główną bohaterka Obecności 1. A dodatkowo w Obecność 2 znów Francuza temat powraca. Bo chwycił za szyję podczas egzorcyzmów i pokazał Valaka oraz wizję śmierci męża. I tu nic nie zamyka zakończenie. Tylko łączy się z Obecnością 1. Bo Obecność ma miejsce po zakonnicy i Francuz tam wraca podczas nagrań Warrenów. I tyle. Później Valak znowu się pojawia w 2 Obecności i dopiero wtedy zostaje ostatecznie pokonany. I Obecność to kontynuacja Zakonnicy między innymi. Bo Zakonnica stanowi prequel do Obecności. Proszę sobie poczytać . Jak nie rozumiesz dalej tylko wyzywać potrafisz to ja do ściany nie będę mówić.

ocenił(a) film na 3
IlidanDA

Czy ty widziałeś w ogóle ten film? Wiesz jak się kończy? I czy w ogóle masz mózg czy jedynie sznurek podtrzymujący twoje uszy, żeby nie spadły? Film się kończy wypędzeniem Valaka z ciała Francuzika i śmiercią demona. Wszystko przez Irene. Ciągle piszesz o chronologii itp., ale nic nie napisałeś o samym filmie. Napiszę jeszcze raz. ZAKOŃCZENIE TEGO FILMU JEST ZAMKNIĘTE I NIE MA MOŻLIWOŚCI UJRZENIA TEGO CO ZNAMY Z OBECNOŚCI.

ocenił(a) film na 6
BruceD

Zakończenie ma miejsce po napisach końcowych. Ksiądz dzwoni do Warrenów. I tak film się łączy z Obecność 1. Gdzie Warrenowie robią mu egzorcyzmy. I ja ciągle o tym mówię. Nie o filmie. Francuza historia kończy się dopiero w Obecności 1. Można się dowiedzieć tego z nagrań.

ocenił(a) film na 3
IlidanDA

A wiesz w jakiej sprawie? Nie. Tylko się domyślasz. Valak został wypędzony z ciała Francuzika i zabity przez Irene. Koniec.

ocenił(a) film na 6
BruceD

Wiem. Bo to jest prequel do Obecność. A jakby Irene zabiła Valaka to by nie wrócił w 2 Zakonnicy. Krew nie wystarczy a dopiero egzorcyzmy i nazwanie go jego imieniem to robi. Valak ginie w Obecność 2. A Francuz po Zakonnica 2 nadal jest opętany. Dlatego ksiądz dzwoni do Warrenów. Wystarczy znać chronologię filmów.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 4
BruceD

Może tutaj tez chodzi o symbolikę, w księdze czarnej magii z 1 części, był symbol urobora, węża zjadajacego samego siebie, który oznacza wieczny powrót, destrukcję i odradzanie się, a tez w obu częściach zakonnicy nie padło imię Valak, poza tym jednym, kiedy ojciec Burke czytał księgi. A jak było widać w Obecności 2, tylko imię dawało odpowiednią władze, by wygonić demona do piekła. A tak w ogóle to demona nie da się zabić, a już na pewno człowiek nie ma takiej mocy.

ocenił(a) film na 3
Agatozord

To jest właśnie problem tego filmu. Ma tak spieprzone zakończenie, że trzeba na siłę szukać jakiegokolwiek motywu, który by połączył ten film z tym co znamy z Obecności 1 i 2.

ocenił(a) film na 10
BruceD

Twoje komentarze są tupu „nie wiem ale się wypowiem” przy czym jesteś po prostu niemiły jak typowy Polak który sądzi, że wie najlepiej. Widać, że nie skupiłes się na filmie i proponuje go obejrzeć raz jeszcze, ponieważ jeśli chodzi o zakonnice 2 to idealnie komponuje się z Obecnością, począwszy od samego Mauricea aż do samego końca kiedy to Irene przez chwile w swojej wizji patrzy oczami Lorraine, ale to pewnie tez przegapiłeś bo jedyne w czym jesteś dobry to obrażanie :) ale kontynuując - skupując się na zakończeniu zakonnicy 2 jasne jest to, że nie udało im się wypędzić zła z Francuzika, Irene tuż przed napisami końcowymi najpierw uśmiechnęła się do Maurica a później spojrzała na niego podejrzliwie, Warrenowie w scenie po napisach odbierają telefon od księdza Gordona i tutaj zaczyna się chronologia :) zakonnica 2 pięknie wtapia się w taśmę puszczona podczas obecności 1 kiedy to Warrenowie opowiadają sprawę francuzika. Warrenowie pomagali Mauricowi między 1968 a 1971 rokiem, wtedy właśnie kiedy miejsce miało „annabelle Wraca do domu” i teraz pytanie, czy zauważyłeś kto wręcza Warrenom słuchawkę? Nie? Już Ci podpowiadam, ta sama dziewczyna która chciała nawiązać kontakt ze swoim ojcem :) w annabelle 3, co za tym idzie? (Tutaj Ci jeszcze coś podpowiem, obecność oraz annabelle wraca do domu jak i egzorcyzmy Mauricea dzieją się w tych samych okresach czyli między 68 a 71) wtedy to rzeczywiście Warrenowie byli najbardziej rozchwytywani co możesz wyczytać z ich książek (wiele ciekawych innych rzeczy rownież) po tych wydarzeniach wracamy do obecności 2 gdzie Valak prześladuje rodzine Warrenow bo tak naprawdę tutaj nie chodziło o jakaś rodzinkę z Enfield, tylko o pozbycie sie Warrenow ( to rowniez możesz doczytać w książkach kiedy to Warrenowie opowiadali o demonie który dręczył ich rodzine , na tych opowiadaniach właśnie James Wann inspirował sie tworząc postać zakonnicy, na demonie który porządek Eda i Lorraine) w filmie to Lorraine Warren niszczy Valaka podczas 2 części obecności a tak naprawdę sam demon śledził ich do momentu kiedy to w 2006 roku zmarł Ed Warren, następnym razem zanim zaczniesz obrażać, pomysl albo nie wypowiadaj się jak nie jesteś pewny.

ocenił(a) film na 6
be_kind_2

Czyli to Daniela podaje słuchawkę ? Ta co potem uwolniła wszystkie demony w 3 Anabelle?

ocenił(a) film na 8
be_kind_2

Brawo! Super, że to napisałeś/as to ja już nie muszę;)

ocenił(a) film na 10
BruceD

Więc niczego nie trzeba szukać na siłę a jedynie oglądać ze zrozumieniem, Lorraine w drugiej części obecności mówi że Valak jest markizem węży, wyżej koleżanka już Ci coś wytłumaczyła ponieważ wyglada na to, że tez oglądała ze zrozumieniem więc mam nadzieje, ze to już zrozumiałeś. Lorraine w filmach miała moc żeby pozbyć się Valaka ponieważ znała jego imię jako jedyna poza księdzem Burkiem który tego końcowo w żaden sposób nie wykorzystał. Scenarzyści zakonnicy 2 świetnie ujęli i rozwiali wszelkie pytania które mieliśmy na temat Valaka i samej siostry Irene, jeśli Ty tego nie zauważyłeś to zastanow się proszę kto jest tutaj jak to nazwałeś „idiotą”

ocenił(a) film na 3
be_kind_2

To wytłumacz mi spalenie się Valaka. Zazwyczaj takie coś oznacza śmierć demona. Nie został wygnany czy uwięziony. Został unicestwiony.

ocenił(a) film na 10
BruceD

Spaliła się jedna z jego powłok, przy opętaniu dla demona najważniejsze jest jego naczynie a nie powłoki, naczyniem był Maurice, Irene nie znała ani imienia ani też nie odprawiła egzorcyzmów ale dzięki relikwii była w stanie osłabić byt i zmusić do wycofania się, Valak byl jednym z upadłych demonów, prawdziwy demon którym Valak był inspirowany czyli Walak jednym z demonów Goecji, twórcy przez nawroty Valaka oraz przedstawianie go w licznych powłokach chcieli pokazać jego siłe. Co prawda w obecności 2 znowu widzimy go w powłoce zakonnicy ale zobacz jak łatwo Lorraine jest w stanie się go pozbyć, dlaczego? Ponieważ najpierw pozbyli się naczynia czyli Mauricea podczas egzorcyzmów a później samego demona poprzez znanie jego imienia, ksiądz Burke mógł to zrobić już w pierwszej części ponieważ Valak nie posiadał jeszcze naczynia a ksiądz znał jego imie, dla mnie to jedyna niespójność, ale rozumiem ze stało się to na potrzeby drugiej części oraz kontynuacji historii w obecności 2

ocenił(a) film na 3
be_kind_2

Udowodnij proszę, że spaliła się jedynie powłoka, a nie demon. I dlaczego ten film jest dla ciebie arcydziełem? Nie ma w nim atmosfery grozy ani nic podobnego. Jedynie kilka jumpscarów. A fragment z kozłem to jest aż wręcz komiczny.

ocenił(a) film na 10
BruceD

Ponieważ oglądam ten film ze względu na sympatie do uniwersum oraz licznych książek :) a nie jakiś jump scarów, a sam kozioł od dawna jest symbolem piekieł więc w punkt. To ze spaliła się jego powłoka masz udowodnione w początku pierwszej części obecności podczas egzorcyzmów Mauricea oraz w drugiej części obecności podczas ostatecznego wypedzenia przez Lorraine

ocenił(a) film na 3
be_kind_2

No właśnie na tym polega twój błąd. Opierasz co się stało z Valakiem na podstawie dwóch części Obecności. Jak pisałem wyżej. Trzeba niejako na siłę szukać jakiegoś wytłumaczenia, które by łączyło Zakonnicę i Obecność. Nie na tym takie łączenie polega. Powinno być łatwe, a nie szukanie szczegółów w filmach sprzed ok. 10 lat. Po prostu scenarzyści spieprzyli sprawę.

ocenił(a) film na 10
BruceD

Ani trochę nie spieprzyli :) Ty tak sądzisz ponieważ po prostu nie umiesz łączyć wątku i nie zrozumiałeś żadnego z tych filmów. W tym wypadku muszę odesłać Ciebie do książek, później wróć do filmów i jestem pewny ze sobie to ułożysz :) Twórczość Jamesa Wanna składa się właśnie z takich sneak peaków oraz tajemnic, chociażby Piła oraz Naznaczony. Opieram co się stało z Valakiem na całej chronologii uniwersum, sam Valak pojawia się już nawet w annabelle 2, niestety ale jesteś przekonany swojej racji, mam nadzieje że wrócisz kiedyś do tych filmów, trochę poczytasz i będzie to dla Ciebie łatwiejsze, ale w między czasie wracaj do plucia jadu w internecie, jedyne czego mogę Tobie życzyć to większego skupienia się przy oglądaniu serii filmowych oraz dobrej nocy :) hej

ocenił(a) film na 3
be_kind_2

Wiesz, ja rocznie oglądam ok. setki filmów (seriali nie liczę) i raczej ciężko mi spamiętać szczegóły każdego z filmów. I pamiętam co się działo z Valakiem, ale bez żadnych szczegółów. I uwierz mi, takich jak ja jest pewnie większość. Jak dla mnie film, który się rozumie dopiero po przeczytaniu książek i obejrzeniu wcześniejszych filmów raczej nie ma racji bytu. Film ma być łatwy w rozumieniu jeśli ma się łączyć z innym filmem sprzed 10 lat.

ocenił(a) film na 10
BruceD

dla Ciebie może i tak i może rzeczywiście jest wielu podobnych do Ciebie ale nie wmawiaj swojej idei, wystarczy poszukać w internecie streszczenia całego uniwersum, trochę poczytać albo obejrzeć jakiś film na yt (wiele fajnych youtuberow tłumaczy całe uniwersum w jasny sposób i pewnie bardziej zrozumiały niż Ja) nie wyzywaj i nie pluj odrazu jadem, zgadzam się ze chłopak wyżej pisał to wszystko dosc niezrozumiale ale w tym wszystkim miał racje. Życzę dobrej nocy i samych fajnych filmów! Hej :)

ocenił(a) film na 3
be_kind_2

Wzajemnie. Miłej nocy :)

ocenił(a) film na 6
BruceD

Ale ten film wyglądał by zajebiecie w klimatach napisów końcowych, ale w kolorze coś jak Sinister.

ocenił(a) film na 10
BruceD

Doprecyzuje jeszcze dlaczego w obecności 2 znowu widzimy Valaka jako zakonnice, tutaj odpowiedź jest prosta, to po prostu w pewnym sensie jego ulubiona forma wyśmiewania Boga, a tutaj taka ciekawostka że samego Valaka widzimy tak naprawdę na samym początku drugiej części, był wtedy w powłoce małego chłopca, to właśnie on stał za morderstwami w domu Lurtzów. Skorzystam jeszcze z okazji i się poprawie, miało być upadłych aniołów* nie demonów

ocenił(a) film na 6
be_kind_2

Zaciekawiło mnie to zdanie o książkach. Chodzi Ci o prawdziwe książki o Warrenach czy są jakieś książki do filmów? Bo nic takiego nie kojarzę. I mam pytanie. W którym momencie Irene widzi oczyma Lorraine? Ja pamiętam wizję Łucji. Ale tyle.

ocenił(a) film na 10
IlidanDA

Hej! Przepraszam, że tak długo musisz czekać na odpowiedź ale nie zaglądam tu zbyt często. Jan dobry początek polecam Tobie przeczytać „demonolodzy Ed i Lorraine Warren” a całą serię można wyszukać wpisując chociażby w Empiku Ed i Lorraine Warren, każda książka jest tak jakby dokumentem licencjonowanym przez nich samych, filmy to tak naprawdę dodatek do książek, ponadto w książkach wszystkie historie które były jako ekranizacja są zdecydowanie lepiej rozbudowane i ciekawsze. Co do tego kiedy Irene widziała oczami Lorraine było to już przy samym końcu kiedy to już miała się poddać, wydaje mi się że Lorraine jest powiązana z Łucją tak samo jak i Irene (musimy pamiętać że filmy to trochę fikcja i różni się od książek bo jak już pisałem nigdy nie istaniala taka
Postać jak Irene, została stworzona na podstawy rozbudowania historii)

be_kind_2

Iren to dla mnie lorrein zwroccie uwage na różaniec

ocenił(a) film na 5
BruceD

Proszę sprawdzić sobie chronologię uniwersum obecności, a dopiero później wylewać wiadro pomyj na innych ludzi.

ocenił(a) film na 3
domsaoky

Nie za bardzo wiem co ma chronologia do śmierci Valaka w Zakonnicy.

ocenił(a) film na 6
BruceD

To, że wszystko jest połączone. Najpierw jest Zakonnica. Dowiadujemy się, że książę przywołał Valaka. Został wtedy zapieczętowany przy pomocy krwi ( i tutaj jest właśnie dobra wskazówka dlaczego Valak wcale nie ginie w żadnej części Zakonnicy). Podczas wojny światowej bomby uwalniają go. Ten próbuje opętać zakonnice i zaczyna się film od powieszenia się siostry by nie być gospodarzem dla demona. Następnie Irene po raz pierwszy go osłabia według jej. Valak tak naprawdę po prostu się ukrywa w Franzuzie. I przypominam, że Valak to mistrz iluzji. Wtedy pokazuje niby, że go pokonała. Ale on dalej żyje. Demon znów zabija. Irene ponownie myśli, że skoro pokonała go raz krwią to i znowu to zrobi. Ale Valak znowu robi swoją iluzję i ponownie ucieka w ciele Franzuza. Francuz żeni się, prawdopodobnie z kobietą z końcówki Zakonnicy 2. I mamy problem. Bo znowu się dziwnie zachowuje. Irene zapewne poddaje się. Nie potrafi mu pomóc. Dzwoni do księdza. Ksiądz już jest obeznany w tematach i od razu kieruje się do Warrenów. Oni odprawiają egzorcyzmy ale po raz pierwszy mają do czynienia z takim czymś. I tutaj im się nie udaje do końca go wyleczyć. Dodatkowo podczas seansu Valak chwyta Lorraine i pokazuje jej śmierć męża. Przez to ta 8 dni nic nie mówi. Ed mówi, że koleś wraca do domu, chwyta broń i najpierw celuje do żony a potem do siebie. Później można się domyślić, że zwyczajnie się zabił. Valak nie ma już gospodarza. Następnie Ed ma sny. Valak ich zaczyna dręczyć, zarówno Lorraine jak i Eda. Ed maluje zakonnice. W Obecność Valak dręczy rodziny. Najpierw wykorzystuje dzieci. Później ducha dziadka. Dodatkowo znów przyjmuje iluzję i pojawia się jako demon w cylindrze o którym też ma być samodzielny film. Valak jest już na tyle bezczelny, że w swej pysze ujawnia swoje imię. A dzięki zapiskom dowiadujemy się, że tak można go wygnać . Lorraine wysyła go do piekła i dopóki nikt znów go nie przywoła to tak zostanie. Uniwersum Warrenów to wiele filmów. Każdy jest połączony z innym. I to bardzo widać. Pojawiają się postacie medium czy księży i demony. Wystarczy tylko dokładnie oglądać.

BruceD

Demona nie mozna zabic jedynie odeslac do piekla

BruceD

Zakonnica II to 1956, pierwsza część Obecności to 1968 więc o czym mu tu mówimy xD Ma racje co do chronologii.

ocenił(a) film na 5
IlidanDA

Tylko córka dużawa...

ocenił(a) film na 5
IlidanDA

"Chociaż dla mnie to dziwne, że krew jedynie zapobiega na chwilę. "

Dokładnie tak jak piszesz. Zrobili z tego Valaka demona silniejszego od samego lucyfera. Generalnie nie ma takiej opcji, że demon sobie wchodzi do Kościoła i ot tak pali księdza żywcem (księdza, który jest namiestnikiem Jezusa na ziemi) albo zmusza zakonnice do samobójstwa.
Demon może opętać duszę słabej wiary ale nie coś takiego (dlatego Obecności były bardziej "realne" niż to co pokazano w obu Zakonnicach). Takiej mocy nie ma nawet diabeł a co dopiero jego przydupasy.

ocenił(a) film na 8
keyt_karr9

No to nieprawda. Wg różnych zapisków okultystycznych diabły miały znacznie większą moc jak np. Baalzebub będący namiestnikiem Lucyfera, którego zadaniem miało być rzekomo sprowadzanie dusz świętych wojowników (krzyżowców, egzorcystów itp,). Asmodeusz np, włada ogniem piekielnym i potrafi niszczyć całe miasta. Jak się poczyta te fantastyki to są całkiem ciekawe. A wg chrześcijaństwa egzorcyzmu można dokonać tylko wymawiając imię demona co znacząco osłabia jego moc oraz pozwala go wygnać do piekła

BruceD

Jak mozna byc tak tepym i caly czas brnac w swoje niezrozumiale wymysly.... Nie ogladaj wiecej tvp bo ci zrobili sieczke z mozgi

Piotr_Bialas_2

Jak można być tak tępym i obrażać ludzi za posiadanie własnego odmiennego zdania? Mniej kościoła i prywatnych spotkań z księdzem, bo ci zrobiono sieczkę z mózgu.

Hypocist

Jak ktoś oglądał zakonnice 2 dokładnie to? To akcja dzieje się pomiędzy 3 części obecności, bo jak się przyjrzeć w szkole na schodach, jak Sophie podąża za matką i drzwi się otwierają, a valak stoi na korytarzu to dom Ed Warren, a dokładnie ich korytarz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones