PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=660822}

Zamach

L'Attentat
6,4 1 006
ocen
6,4 10 1 1006
Zamach
powrót do forum filmu Zamach

Ten cytat z filmu (czas 1:36:00) normalnie mnie rozłożył na łopatki. Wiecie co powinien
odpowiedzieć tej pani doktor Amin? Powinien powiedzieć tak: A Wy w Polsce podczas II Wojny
Światowej broniliście Polski przed agresorem? A przecież żyliście w tym kraju, eksploatowaliście
ludzi do cna lichwą a jak się pokazało zagrożenie to jeszcze donosiliście Niemcom na polaków.
Ale przecież nie można złego slowa powiedzieć o "narodzie wybranym", prawda?

nirlog

żenada

ocenił(a) film na 7
nirlog

Uważam, że to bardzo celna uwaga, która niestety nie przebije się szerzej.
Podobną kwestią jest sprawa Yad Vashem i idei Sprawiedliwych - a ilu żydów uratowało przed śmiercią lub wywózką Polaków na Kresach, swoich sąsiadów, gdy wpadli tam Sowieci? To były tylko niecałe 2 lata? Czy powstaną na ten temat filmy, książki? Gdzie zydowski kresowy Shindler?

ocenił(a) film na 7
nirlog

Współczesny nam lekarz powinien po samobójczej śmierci żony rozliczać swoją koleżankę z Twoich absurdalnych przekonań o roli Żydów podczas II wojny światowej? Aha. BTW - pomijając całą resztę - naprawdę uważasz, że Żydów nie obowiązywała mobilizacja? Komentarz jah1_filmweb powinienem chyba pominąć milczeniem. Naprawdę tyle "zrozumieliście" z tego filmu?

nirlog

Wielu polskich Żydów podczas II wojny światowej broniło Polski. Reszta twojego komentarza też jest ohydnym kłamstwem i paszkwilancką manipulacją.

A poza tym de facto nie ma narodów, są tylko ludzie, osoby, jednostki. I to je należy oceniać, a nie urojone kolektywy, jakimi są narody. Narodowość to tylko (mało istotna) informacja, z jakiego skrawka ziemi pochodzili czyiś przodkowie albo na jakim skrawku ziemi się ktoś wychował.

DIOYY

Wyłącz telewizor i zacznij myśleć. Może jak odizolujesz się od informacji przekazywanych przez media i zaczniesz czytać książki to zrozumiesz o co mi chodziło. Ten naród i teraz cały czas żyje z lichwy i dojenia innych. Rozejrzyj się dookoła. Przykład? Proszę bardzo: Unia Europejska. Dotrzyj do informacji jak powstała i z jakiej inicjatywy a wtedy sam się zawstydzisz tym, że napisałeś o moim komentarzu "ohydne kłamstwo". Pewnie też masz facebooka, prawda? To zobacz kto go założył. Piękna baza danych.
Mógłbym tu wymieniać wiele przykładów ale jak ktoś wierzy tylko w to co nadają na tvn lub piszą w wyborczej to nie ma sensu na marnowanie mojego cennego czasu.

nirlog

Czytam książki, nie oglądam telewizji, co najwyżej filmy w internecie. I co mi polecisz? Książki Ziemkiewicza czy filmy Brauna? Nie, dzięki, wolę trzeźwe, obiektywne, racjonalne, pozbawione uprzedzeń spojrzenie na świat.

Wiem, jak powstała Unia Europejska, ale nie wiem, co to ma do rzeczy. Wiem, kto jest założycielem Facebooka, ale nie wiem, co to ma do rzeczy.

To, że wśród Żydów i osób pochodzenia żydowskiego częściej trafiają się jednostki wybitne i przedsiębiorcze (czwarta część noblistów w dziedzinie nauk ścisłych to własnie oni), nie jest żadną tajemnicą. Nie jest to jednak żadna wina Żydów, a i wręcz przeciwnie, co najwyżej powód do ich dumy (o ile w ogóle można być dumnym z cudzych osiągnięć tylko dlatego, że dokonał ich ktoś z tej samej nacji).

Słowa "ohydne kłamstwo" tyczyło się przede wszystkim tego, co tam nabazgrałeś wcześniej, a mianowicie: "A Wy w Polsce podczas II Wojny Światowej broniliście Polski przed agresorem? A przecież żyliście w tym kraju, eksploatowaliście ludzi do cna lichwą a jak się pokazało zagrożenie to jeszcze donosiliście Niemcom na polaków."

DIOYY

"Słowa "ohydne kłamstwo" tyczyło się przede wszystkim tego, co tam nabazgrałeś wcześniej..." Widzę, że mało wiesz o prawdziwej historii żydów w Polsce. Nie mam czasu ani ochoty aby tu robić na ten temat wykład.
A propos ten okrzyknięty holocaust (za który niebawem będą odpowiadać Polacy, w sumie to już po części odpowiadają płącąc niesprawiedliwe renty ocalałym żydom z holocaustu) finansowały między innymi żydowskie banki szwajcarskie oraz firmy amerykańskie lobbowane przez żydów wtłaczając pieniądze Hitlerowi na zbrojenie itp.. Czyli sami zgotowali sobie taki los a teraz odcinają od tego kupony, jacy to oni są biedni. Żenada. Zauważ taką jedną prawidłowość. Żydów nie lubią w żadnym kraju na świecie. Coś w tym musi być. Przecież nie moga się wszyscy mylić, prawda? Polecam film "Zniesławienie".
Myślę też, że Ty masz pochodzenie żydowskie ponieważ za bardzo ich bronisz, więc nie widzisz tego obiektywnie.

nirlog

Wiem wystarczająco dużo na temat historii Żydów w Polsce, by zdementować twoje kłamstwa, pierdoły i kocypoły.

Żydzi ani żydowskie instytucje nie finansowali nic związanego z Holokaustem. Chyba że rozumujemy na zasadzie: "amerykańska firma XXX produkująca konserwę, której właścicielem był Żyd, eksportowała towar m.in. do III Rzeszy, a tam jacyś Niemcy popierający Hitlera to kupowali, więc ów Żyd wspierał rozwój hitleryzmu, a tym samym Holokaust".

Nie jestem Żydem, więc mogę się wypowiedzieć jako obiektywny obserwator, nie będący stroną w sporze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones