PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=723705}

Zanim się pojawiłeś

Me Before You
7,5 186 517
ocen
7,5 10 1 186517
5,3 15
ocen krytyków
Zanim się pojawiłeś
powrót do forum filmu Zanim się pojawiłeś

Dlaczego tak bardzo chcemy decydować o życiu dorosłej osoby? Dlaczego egoizmem nazywamy chęć decydowania o swoim życiu? Czytając niektóre wypowiedzi na forum nasunęły mi się właśnie te pytania.

Czemu ktoś ma żyć w cierpieniu fizycznym i psychicznym by sprawić komuś radość. Co jest bardziej egoistyczne -skazanie chorej osoby na życie, bo ''mi będzie smutno'' czy danie jej wyboru i zaakceptowanie tego.

Główny bohater nie wybrał sobie wypadku, nie wybrał życia na wózku, a to że istnieją na świecie ludzie bez rąk i nóg, którzy zakładają rodziny nic nie zmienia, bo to nie oni przeżyją za nas kolejne dni, to nie oni cierpią kiedy i mi cierpimy. Film pokazał, że nawet miłość nie jest w stanie zrekompensować niepełnosprawności i według mnie jest to bardzo szczere i dobrze, że zostało to pokazane tak dosadnie.

Mam wrażenie, ze ludzie pisząc o samobójcach per egoista chcą się poczuć lepiej ze sobą, bo przecież prucie żył to głupota i egoizm, eutanazja to morderstwo, ale życie w bólu to błogosławieństwo

Bardzo fajny dobór aktorów, Emilia świetnie zagrała i genialnie pasowała do tej roli szalonej, prostej, ale i wrażliwej dziewczyny

ps. jeśli ktoś zna podobne filmy, to chętnie obejrze

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones