PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=723705}

Zanim się pojawiłeś

Me Before You
7,5 186 389
ocen
7,5 10 1 186389
5,3 15
ocen krytyków
Zanim się pojawiłeś
powrót do forum filmu Zanim się pojawiłeś

Po pierwsze - jestem fanką Emilii w Grze o Tron, ale tutaj - co dużo mówić, dramat. Jej gra była tak mało subtelna, że miałam wrażenie, że za każdym razem jak próbowała coś zagrać, to równie dobrze ktoś mógłby uderzać mnie w twarz i krzyczeć - teraz jest zdziwiona! teraz jest zmieszana!
Po drugie - ten film skończył się tak, jak powinien. Mnie to nie wzruszyło, według mnie nie ma tutaj tragedii. Nie wyobrażam sobie, żeby ten człowiek zmienił zdanie i stwierdził, że w sumie może żyć sparaliżowany przez następne lata, w męce, będąc na łasce rodziców i dziewczyny, którą w życiu normalnie by się nie zainteresował.
Po trzecie - nieskazitelność Lou. Tak jednowymiarowa postać, że nie mogłam tego wytrzymać. Głupiutka, owszem, ale poza tym pełna poświęcenia, dobra, anioł, nie człowiek. I miałam wrażenie, że bezrefleksyjnie podchodzi do całej sytuacji - przecież ona miała dostarczać mu tylko rozrywki, żadnych ciężkich obowiązków. A co z myciem, korzystaniem z toalety, ciągłym czuwaniem, czy nic się nie stanie?

Jeśli ktoś szuka filmu o tematyce ludzi na wózku, to niech lepiej obejrzy "Nietykalnych', tam przynajmniej jest śmiesznie, aktorstwo na poziomie i można się wzruszyć. Tutaj? Same tanie chwyty, nic więcej.

ocenił(a) film na 5
genialny_nick

Dokladnie... Sa ludzie gorzej sparalizowani. Nie stac ich na specjalistyczny wozek, na rehabilitacje czekaja w kolejkach i moga jedynie pomarzyc o podrozach. Jestem bardzo rozczarowana filmem. Spodziewalam sie czegos bardziej wrazliwszego.

ocenił(a) film na 9
izabela00

Sa ludzie gorzej sparaliżowani ??? Przeciez Will byl calkowicie sparaliziwany, nie byl w stanie samodzielnie nic zrobić tylko myśleć i mówić, ruszyć głową w prawo i lewo to wszystko. To dla Ciebie malo? Ty wiesz co piszesz? Pewnie byś chciała żeby tylko mrugal oczami??? Przestań.

ocenił(a) film na 5
1vinga

Heeej spokojnie, to tylko film :) Majac na mysli gorzej sparalizowanych mowie o ludziach uwiezonych we wlasnych mieszkaniach, bo nie ma windy albo podnosnika dla niepelnosprawnych, nie stac ich na lekarstwa a co dopiero na wozek, opiekuna, wyjazdy, rozrywke. Nie wspominajac juz o milosci czy zainteresowani drugiej osoby. Nie mowie ze wszyscy, ale jednak wiekszac, widzac niepelnosprawna osobe, sliniaca sie, powyginana, bez reki albo nogi, po prostu odwraca glowe... Wiec tacy ludzie sa w stanie powiedziec cos o samotnosci, depresji i myslach o smierci... Takie sa moje odczucia i moja ocena filmu...

ocenił(a) film na 9
1vinga

tak sa gorzej sparalizowani, np. Stephen Hawking

ocenił(a) film na 9
genialny_nick

Mylisz się. W obu przypadkach czy Nietykalni czy Zanim... sparaliziwana osoba to zamożni ludzie. I jednego i drugiego stać na zachcianki materialne. Więc dlaczego tak krytycznie o Zanim się pojawiles???? Twoja sprawa. Dla mnie obydwa filmy bardzo ciekawe i różne. Poza tym to film fabularny a nie dokument o ludziach schorowanych i biednych czy bogatych bo w rzeczywistości i też tacy są, nie tylko w filmie jest bogactwo. Dlatego tak wysoka ocena.

ocenił(a) film na 4
1vinga

Chyba trochę nie zrozumiałaś mojej wypowiedzi. Ten film mógłby być dobry, historia ma potencjał, tylko zawiodło wszystko inne. "Nietykalni" to błyskotliwy film i zagrany bardzo dobrze - tutaj aktorstwo woła o pomstę do nieba. Kolejna sprawa to właśnie jednowymiarowość postaci, co jest dosyć częste w komediach romantycznych albo melodramatach, ale tutaj to była jakaś masakra. Bardziej rozbudowane charaktery mają bohaterzy kreskówek.
I tanie chwyty. Ona się zakochuje, on postanawia umrzeć. Czas płakać. I przez cały film panuje właśnie taki melodramatyczny nastrój, typowy dla badziewnego wyciskacza łez. W "Nietykalnych" nic takiego nie było, pojawiły się wzruszające sceny, ale całość była raczej humorystyczna.
I nie, nie sądzę, żeby "Nietykalni" byli najlepszym filmem ever, nie uważam nawet, że zasługują na swoje miejsce w rankingu na Filmwebie, ale w porównaniu z tym, to zupełnie inny poziom.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones