PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=723705}

Zanim się pojawiłeś

Me Before You
7,5 186 641
ocen
7,5 10 1 186641
5,3 15
ocen krytyków
Zanim się pojawiłeś
powrót do forum filmu Zanim się pojawiłeś

Zanim obejrzałam film, przeczytałam książkę - mimo, iż lubię historie niebanalne, które nie kończą się happy endem, to byłam zła jak w książce okazało się, że Will nie zmienił swojego zdania. Pierwszy raz w życiu w pewnym momencie miałam ochotę zamknąć książkę, żeby nie wiedzieć jak się skończyła. Wtedy mogłabym sobie myśleć, że skończyła się dobrze... Oczywiście książkę skończyłam i stwierdziłam, że obejrzę film - po części łudząc się, że może to jedna z tych ekranizacji, która ma inne zakończenie niż książka... niestety nie dość, że zakończenie było takie samo, to jeszcze aktorka odgrywająca rolę Louise była tak irytująca, że w momentami nie chciało mi się oglądać. A w scenie końcowej, to już w ogóle było jakieś nieporozumienie - rozumiem, że z miłości mogła się zdecydować na towarzyszenie Willowi w ostatnich chwilach, ale czemu aż tak zacieszała?? Wiem, że dopóki ktoś nie jest w takiej sytuacji, to nie można wiedzieć jakby się zachował, ale no wątpię żeby ktoś był w stanie z uśmiechem na twarzy podejść do takiej sytuacji...
O ile książka ogólnie mi się podobała, tak film niestety był w porównaniu do niej słabiutki... Może za krótki czas minął odkąd czytałam książkę, bo irytowało mnie również to, że tak wiernie były odzwierciedlone dialogi... momentami czułam się jakbym słuchała audiobooka - chyba do tej pory nie trafiłam na tak wierną ekranizację pod względem dialogów - oczywiście w tych wątkach, które były przytoczone, bo wiele zostało pominiętych. Jestem zdania, że zawsze książka jest lepsza od filmu, ale tutaj film nie dorasta nawet do pięt książce.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones