PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=723705}

Zanim się pojawiłeś

Me Before You
7,5 186 652
oceny
7,5 10 1 186652
5,3 15
ocen krytyków
Zanim się pojawiłeś
powrót do forum filmu Zanim się pojawiłeś

Tytuł

ocenił(a) film na 8

Czy nie uważacie, że lepiej było by gdyby brzmiał "Zanim się pojawiłAś?". Will jest gotowy dokonać eutanazji, lecz gdy pojawia się Lou zaczynamy zastanawiać się czy nie zmieni podjętej decyzji. Przed jej przybyciem wiedzie cyniczne, monotonne życie, które teraz nabiera barw. Z drugiej strony, jeszcze przed wypadkiem, ale też przed jej pojawieniem się, żyje aktywnie i luksusowo o czym teraz nie potrafi zapomnieć. Ostatecznie zwycięża to "ja", które było "przed tobą", czyli tęsknota do przeszłości. Nie wiem czy brzmi to zrozumiale, ale wydało mi się to sensowne xD.

ocenił(a) film na 10
ardnaskelata

Wiesz... ja również myślałam, że lepiej brzmiałoby "Zanim się pojawiłaś", ale z drugiej strony...
Lou przed poznaniem Willa... bała się poszerzać horyzonty, bała się coś zmieniać, bała się próbować czegoś nowego. Lubiła monotonię i wcale nie chciała zbytnio podróżować, ani przeżywać jakiś przygód. Nie chciała nawet obejrzeć filmu z napisami, nie chciała iść na koncert muzyki klasycznej... a kiedy poznała Willa coś się zmieniło. Ten mężczyzna potrafił przekonać ją do zrobienia sobie tatuażu, do obejrzenia filmu z napisami... dzięki niemu coś w jej życiu się zmieniło... zaczęła inaczej patrzeć na świat... już się nie bała poszerzać swoich horyzontów... myślę, więc, że jednak ten tytuł jest raczej odpowiedni... co oczywiście nie oznacza, że tytuł "Zanim się pojawiłaś" by tu nie pasował... w sumie... myślę, że oba te tytuły nadają się w tym wypadku :)

ocenił(a) film na 8
lovedream426

W sumie to racja :D dlatego uważam, że angielskie tytuły są lepsze, można je interpretować na parę sposobów, z perspektywy obojga bohaterów. Mogłoby też być "Przed twoim pojawieniem" czy coś w tym stylu w takim razie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones