PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=723705}

Zanim się pojawiłeś

Me Before You
7,5 186 511
ocen
7,5 10 1 186511
5,3 15
ocen krytyków
Zanim się pojawiłeś
powrót do forum filmu Zanim się pojawiłeś

Ta historia jest okropna! Twórcy za to zakończenie powinni sobie strzelić w łeb, ale przedtem jeszcze zaznajomić się z prawdziwymi historiami życia tego typu par.. Powiedzcie mi szczerze, co taki film ma wnosić? Że jeśli jesteś niepełnosprawny to nie ważne że masz kochająca ciebie rodzinę, nie ważne że masz miliony na koncie i ogromnie ułatwione dzięki temu życie z masą możliwości, nie ważne że masz piękną dziewczynę która cię kocha, nie jesteś tego wszystkiego godzien, musisz się zabić i umrzeć! Kurde, ja wiem że ludziom którzy są niepełnosprawni jest ciężko, ale mają o wiele gorsze życie, gorsze warunki i żyją! Stawiają czoła wszystkim trudnościom! Jakim trzeba być egoistą żeby popierać takie zakończenie.. przecież on w ogóle nie myślał o innych tylko o sobie. Co za badziew.. nie chodzi o to że nie ma happy endu. Chodzi o to że ten cały end jest irracjonalny, pozbawiony podstawowych ludzkich zachowań jakimi jest choćby ochrona własnego życia, pozbawiony wiary w nadzieję, w ogóle to takie zakończenie na pewno cudownie wpłynie na myślenie osób niepełnosprawnych.. Muszę się zabić, a wszystkim będzie lżej.. aggghhh brak słów.

ocenił(a) film na 7
ateks1810

Oczywiście, specjalnie dla Ciebie Will powinien wstać, zacząć chodzić i posuwać Emilię. Dobrze by było gdyby jeszcze założył pelerynę i został Batmanem (kasę już miał).
Nie wiem skąd się tacy ludzie biorą - zawsze wszystko wiedzą najlepiej i za innych. Facet nie mógł sobie własnego tyłka podetrzeć, ślinił się i leżał we własnych ekskrementach dopóki, któś go nie wytarł, ale "nieeeee był egoistą", bo przecież miał kasę i miłość swojego życia".

Jak już wyjdziesz poza nawias pieniędzy i happy endów, to może dostrzeżesz, że ten film nie jest tylko o eutanazji, poddawaniu się czy innych tego typu sprawach, ale jest to film przede wszystkim o:
1. Podejmowaniu decyzji za SWOJE życie
2. Prawie do zachowania godności.
3. Miłości, tak miłości - skazywać zakochaną w nim 26letnią dziewczynę na to by do końca swego życia podcierała mu tyłek... to dopiero byłby egoizm ze strony Willa.
A to, że jej chwilowo histeria się udzieliła, to niczego nie zmienia. Ot hormony - baby już tak mają, zwłaszcza młode i niewinne. Jej również buzowały, nie myślała racjonalnie ani z wyprzedzeniem tych kilku lat - on jak najbardziej. Wiedział, że prędzej czy później ją unieszczęśliwi a ona... jak to baba, nie była w stanie pomyśleć na chłodno i wybiec myślami dalej niż za kolejny weekend.

"Kurde, ja wiem że ludziom którzy są niepełnosprawni jest ciężko, ale mają o wiele gorsze życie, gorsze warunki i żyją!" Umówmy się, że guzik wiesz.
Ja również, ale przynajmniej nie próbuję robic za mentora.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones