PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=507121}

Zapomniany ląd

The Land That Time Forgot
3,2 356
ocen
3,2 10 1 356
Zapomniany ląd
powrót do forum filmu Zapomniany ląd

Od siebie mogę powiedzieć tylko tyle - jeśli coś ma dinozaura na plakacie, to ja MUSZĘ to zobaczyć. Dla tych, którzy nie są szczególnymi fanami tych zwierząt, może być to ciekawa odmiana od rekinów, pszczół i kosmicznych bakterii-wampirów :) Jak wiele film wniesie do spisu Prawd, przekonamy się już dziś o 22. Zapraszamy wytrwałych i ciekawych świata do dzielenia się emocjami!

ocenił(a) film na 3
Valdoraptor23

Ale muszę przyznać, że trójwymiarowy model Rex'a całkiem przyzwoity, jak na tę produkcję. W sam raz do jakiejś współczesnej graficznie gry komputerowej. Gdyby tak jeszcze umiejętnie go zaanimować i wpasować w żywy obraz...

Raptosaur

To samo pomyślałem że wygląda jak z nie najgorszej gry.
A to co się właśnie wydarzyło, to kolejne potwierdzenie punktu 14. Spisu.

ocenił(a) film na 3
Raptosaur

Istny Turok

Raptosaur

Ha ha ha. Skąd on ma pistolet Agenta J z Facetów w Czerni? xD

ocenił(a) film na 4
Valdoraptor23

tak sie odplywa podwodnym cackiem :)

i na koniec przeslanie :)

cos pod blekitna lagune :)

ocenił(a) film na 3
keiler

I po filmie... Jeszcze tylko wychwycić z napisów firmę odpowiedzialną za efekty, i wiem, do kogo dzwonić :) .

ocenił(a) film na 3
Raptosaur

Tiny Juggernaut. Zadzwonię do nich, kiedy będę chciał przystąpić do robienia gry o dinozaurach :) .

keiler

Już wiem czemu ten "szeryf" nie zginął - bo był reżyserem :D Nieźle. Hmm zastanawiam się nad oceną. Gdyby nie ta cała akcja z drugim Tyranozaurem, byłbym skłonny nawet dać 5, ale było to dość głupkowate i niepotrzebne, dlatego chyba tylko 4 (oczywiście za dinozaury).

ocenił(a) film na 3
keiler

Ze dwa razy prawie zasnęłam, znaczy będę musiała dać ze trzy gwiazdki, bo było za mało szmirowate, żeby utrzymać moją uwagę

lidzia_d

i w zwiazku z tak urocza dobranocka mowie Panstwu dobrej nocy i do nastepnego razu :D

ocenił(a) film na 4
Samarrita

dobrej nocy. niech sny towarzysza Ci rownie barwne jak niedawna opowiesc :)

p.s
dalem 4 moze sie ktos jeszcze kiedys po temu skusi :)

dzieki za towarzystwo. udanego tygodnia :)

keiler

Nawzajem ;)

keiler

Również dziękuję wszystkim za ogromnie śmiechowy seans. Dobranoc :)

Valdoraptor23

załóż taki temat na forum 'filmy'. Mógłby to się stać taki stały punkt tego forum :) Myślę, że znaleźliby się chętni do jego śledzenia ;)

ocenił(a) film na 3
extranick

I to jest Idea!

ocenił(a) film na 3
Raptosaur

Żadna idea, polać Panu

extranick

Pomysł ciekawy, ale tam temat pełniłby chyba rolę informacyjno-dyskusyjną, bo najprzejrzyściej komentuje się w osobnych tematach dla każdego filmu :)

Valdoraptor23

każdy film mógłby być komentowany, jak wyżej. Byłoby wygodniej. A poza tym każdy by o tym wiedział, bo ja niestety pierwszy raz na to trafiłem i aż strach pomyśleć ile 'świetnych' filmów mnie ominęło :D

extranick

A nie utonie taki temat w lawinie na forum?
Dokształcenie: http://www.filmweb.pl/user/Valdoraptor23/blog/543184

Valdoraptor23

haha, widzę specjalista :) Ale fajnie by było gdyby było jakieś poinformowanie o takich filmach w tv

extranick

Pomyślę nad takim tematem, w którym można by wyrażać swe ogólne opinie, zamieszczać pomysły na Prawdy i informować jaki film i na jakim kanale się zbliża - można by go obserwować i być zawsze na czasie. Założę dziś za kilka/naście godzin i już nic nikomu nie umknie :) Pomysł dobry, nie wpadłem na niego bo nie podejrzewałem skali popularności kina klasy Z i TvPuls :D

extranick

Temat dla fanów kina klasy Z:
http://www.filmweb.pl/forum/filmy/Kino+klasy+Z+-+temat+dla+Koneser%C3%B3w+Specyf icznych+Dzie%C5%82+Sztuki.,2066814

ocenił(a) film na 2
Valdoraptor23

uuuu.... to w ten sposób zrodziła sie idea :)

Valdoraptor23

No i mam dylemat ;) "Piętno wilkołaka" czy "Zapomniany ląd" :(. Pomóżcie... ;D

rakrzes

Ciężko byłoby pomóc bo "Piętna" nie widziałem a "Lądu" rzetelnie nie umiem ocenić. I co wybrałeś?

Valdoraptor23

"Zapomniany ląd". Ale trafności wyboru raczej do końca nigdy nie będę pewien ;).

ocenił(a) film na 3
rakrzes

19.08 Puls

Valdoraptor23

Potwierdzam ponowną emisję w najbliższym PFP, 19.08 o 20 w Pulsie.

użytkownik usunięty
Valdoraptor23

Warto obejrzeć dzisiaj?

Zależy czego oczekujesz. Ciężko tak jednoznacznie odpowiedzieć :)

użytkownik usunięty
Valdoraptor23

No ja oczekiwałbym, dobrego kina, z niebanalną fabuła, fajnymi aktorami, dobrymi dialogami, jakimś zapadającym w pamięć zakończeniem, o którym można by było jakoś pomedytować, wiem, że Pulsu na to nie stać, ale potwory też powinny jakoś wyglądać, w miarę dobrych animacji i co tutaj jeszcze dodać? Chyba tyle, wiem że nie mogę wiele wymagać ;D

Ok teraz mogę coś powiedzieć.
Filmy z "szeryfem" C. Thomasem Howellem potrafią być nie tyle nudne co.. Jakby to ująć, nieprzesadnie ekspresywne, co skutkuje czasem zniechęceniem widza. Niech za przykład posłużą tu "Mordercze pszczoły" czy "Krwiożercze pająki". Aktor i reżyser stara się wykorzystać stwory jako tło dla opowiadania swej historii. O ile jednak owady mogą nużyć i nie zaskakiwać o tyle dinozaury jednak niosą inny ładunek emocjonalny. Co prawda różnorodność gadów nie jest duża, jednak ich wykonanie oraz groza jaką rozsiewają nadrabia to niedopatrzenie. Ponadto darowano sobie "wysoce wiarygodne" zastosowanie "zaginionego płaskowyżu" tudzież "podziemnej groty" pełnej prehistorycznych cudem ocalałych stworzeń na rzecz bardziej prawdopodobnej (czy może raczej mniej oklepanej szczerze mówiąc) anomalii w czasoprzestrzeni. Widziałem dużo gorsze filmy o dinozaurach, ten można obejrzeć bez wyrywania sobie włosów z głowy i wypluwania spożywanego napoju w formie fontanny ustnej. No, może jednak lepiej nie pić przy spektakularnym finale bo tam parę cudów się objawia, ale to już do siebie finały mają że w nich prawa Murphyego nie działają. No i tyle z grubsza :)

Valdoraptor23

Czyli zapowiada się wyśmienicie jak na Klubowy film przystało :)
Po ciężkim początku tygodnia (praca+poniedziałek) czas relaksu się należy

użytkownik usunięty
Valdoraptor23

Dzięki ziom, ty to jesteś jednak kinomaniak przez duże K, zapomniałem jeszcze o jednym elemencie a mianowicie, o tym, że chętnie popatrzyłbym jak większość bohaterów ginie, znajdę tam coś takiego? ;DDD

Hmmm aby nie zaspoilerować, będą śmierci, może nie większość, ale też i widowiskowe (zwłaszcza w finale) ;)

użytkownik usunięty
Valdoraptor23

Ok . Wielkie dzięki.

Valdoraptor23

Dla tych co już oglądali ten film na Tele5 będzie leciał http://www.filmweb.pl/film/Zamieszka%C5%82y-2003-112233 (Zamieszkały(2003)), aż dziw że nikt nie dał tam tematu FanKlubu.

movies_2

Powody:
1. Tele5 to mniej powszechnie dostępny kanał.
2. Jeśli lecą o tej samej porze dwa (lub więcej filmów), to muszę wybrać któryś, no i będe oglądał to, co nikogo nie obliguje do takiego samego wyboru.
3. Dodatkowo na TVN7 o 20 leci "Morderczy rój":
http://www.filmweb.pl/film/Morderczy+r%C3%B3j-2009-559113

ocenił(a) film na 3
Valdoraptor23

Naszczęście w pensjonacie mam telewizor więc oglądam razem z wami

Katharsisss

Nie wiem dlaczego, ale jak byłem na tygodniowych wczasach nad morzem, to dało się oglądać tylko TV Puls (w domu tv prawie w ogóle nie oglądam). ten kanał jest relaksujący w trakcie wakacyjnego wypoczynku.

OCampa

Pewnie Tv Puls sponsorowało renowację budynku, w którym się zatrzymałeś ;D

Valdoraptor23

Nie no, kilka kanałów innych było, ale jakoś z zakłóceniami

Valdoraptor23

to jest szeroko zakrojona akcja, u mnie nad morzem też był Puls i reszta po niemiecku...

ocenił(a) film na 3
OCampa

Ja tam zawsze oglądam więc ciesze się że i na wakacjach mogę

Katharsisss

Sweet focia: Takie tam ze sztormem.

ocenił(a) film na 3
Katharsisss

Wyrwa w czasoprzestrzeni!!

Katharsisss

Nie no, on ma tak "szeryfski" wygląd że ciężko uwierzyć że nie jest nim z zawodu xD

ocenił(a) film na 3
Katharsisss

Czesc
Ja mam chęc na film sztuk walki

giovanni50

No tu raczej nie będzie za wielu pokazów ;)

ocenił(a) film na 3
Valdoraptor23

Mam nadzieję że od wrzesnia będzie na tv6 puls lub tv4

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones