PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119847}

Zapowiedź

Knowing
6,6 141 736
ocen
6,6 10 1 141736
4,2 12
ocen krytyków
Zapowiedź
powrót do forum filmu Zapowiedź

Od chwili wydobycia kapsuły film tak naprawdę rósł, następnie kiedy prof. Koestler sprawdzał
liczby, a potem spadł samolot. Potem było już coraz gorzej. Nie przekonuje mnie fakt, że Bóg to
kosmita pokazujący się w kilku osobach o identycznym wyglądzie. Dla mnie koncepcja
stworzenia Ziemi przez kosmitów jest największą paranaukową chałą, jaka może być.
Zakończenie z dziećmi jako wieloma parami Adasiów i Ewuń było gwoździem do trumny.

Gdyby reżyser zatrzymał się na motywie prekognicji i nie zakończył tego debilnym
Armageddonem, byłoby całkiem nieźle. Końcówka jak z Erich von Dänikena lub millenijnych wizji
końca świata. Amerykanie chyba tak mają, że dobrze coś zaczynają, ale kończą już tak sobie.

Rozumiem, że zgromadzenie dzieci jako wybrańców i umieszczenie ich na drugiej Ziemi to
scjentologiczna reinterpretacja mitu o umieszczeniu człowieka w Edenie. Głupie, pretensjonalne
i niedorzeczne. Dzieci pamiętałyby poprzedni świat i tęskniłyby za bliskimi. Nigdy by nie wyrosły
na osoby dojrzałe i zrównoważone po takim przeniesieniu.

Nie będę się dalej rozwodził, bo jeszcze ktoś mi odpisze coś głupiego, że na przykład ci stwórcy
nowego rodzaju ludzkiego wyczyścili im potem pamięć i kazali zacząć od ery kamienia łupanego,
a ich potomkowie musieliby przejść miliony lub tysiące lat cywilizacyjnej ewolucji.

Na tym więc skończę.

ocenił(a) film na 7

cos głupiego..;)

użytkownik usunięty
soglif3

Co "cos głupiego..."?

ocenił(a) film na 7

"Nie będę się dalej rozwodził, bo jeszcze ktoś mi odpisze coś głupiego" ;)

użytkownik usunięty
soglif3

O, całe zdanie.

ocenił(a) film na 7

Twoje zdanie przeciez to jest..Tak napisales , to ja napisalem "cos głupiego"..taki Monty Pyton ,taki mały absurdzik..dalej nie kumasz ?

użytkownik usunięty
soglif3

Pszeciesz kumam.

Tak kumasz, jak piszesz "przecież".

ocenił(a) film na 6
kohamusa

Naprawde nie skumałeś, że celowo napisał "pszeciesz"?

BartasBartas

Skumałem, ale za późno :-)

ocenił(a) film na 7

Dokładnie!
Później jakies ufiaki, statki i nowa Ziemia. Star Wars :D

vermes popieram Twoje zdanie. Ja miałem te same odczucia co do tego filmu. Dla mnie on mógłby się zakończyć w momencie gdy syn głównego bohatera zaczyna wypisywać nowy ciąg liczb. Potem tak jak wspomniałeś była porażka. Pokuszę się o wyrażenie swojej opinii jak ja widziałbym ciekawe zakończenie tego filmu:
1. Główny bohater ginie razem z synem a kartka wpada przypadkowo w posiadanie osoby trzeciej i zabawa zaczyna się od nowa ale rozwikłanie zagadkowych liczb nie znajduje się w internecie ale np w Bibli.
2, Tak jak już wspomniałem film kończy się na tym jak np. pokazane jest że po śmierci ojca syn oszalał i w wariatkowie zaczyna wypisywać liczby(pierwsza kombinacja cyfr wskazuje datę jego śmierci), które przekazuje komuś w psychiatryku po czym np. umiera na zawał w niewyjaśnionych okolicznościach. To byłby dobry pomysł na 2-gą część.

Co o tym sądzisz???

użytkownik usunięty
kamyk_1990

Punkt pierwszy mi nie odpowiada ze względu na Biblię. Wiele osób próbowało doszukiwać się kodu, którzy ma rzekomo być ważniejszy od jej treści. Samej gematrii nie można obalić, bo gematria jest bardzo stara.

Za to drugi punkt jak najbardziej do przyjęcia. Od chwili, w której syn zaczyna pisać, zaczyna się coś fascynującego. Dzieciak dokańcza to, czego nie napisała 50 lat wcześniej dziewczynka. Amerykanie strywializowali jej zdolności przypisując wszystko cywilizacji pozaziemskiej.

Początek fajny, a konkluzja jak w "Facetach w czerni".

kamyk_1990

1- za bardzo a la kod da Vinci, już było i takie naciągane
2- sequele niestety przeważnie są hałą z modelką w tle i twardzielem strzelający gdzie popadnie oraz masą wybuchów i efektów spec bez znaczenia dla fabuły

ocenił(a) film na 4

Moge sie pod tym podpisac obiema rekami :) Zaczelo sie swietnie a koncowka zmiazdzyla w drobny mak cala, stworzona wczesniej atmosfere i magie filmu...

Cornelia_5

Dziś obejrzałem jeszcze raz po czterech latach od stworzenia wątku. Podtrzymuję zdanie. Do połowy bardzo dobrze zrobione, po połowie film leci na rezerwie, by pod koniec zdechnąć z powodu tandety.

ocenił(a) film na 6

Przecież to 4 Jeźdźców Apokalipsy, a nie Bóg.

majkelangelo

Dokładnie. Po za tym negatywne komentarze na temat zakończenia jak widać z nieznajomości Bibli pochodzą od osób generalnie negatywnie nastawionych do tematu religi, no cóż...

użytkownik usunięty- " Dzieci pamiętałyby poprzedni świat i tęskniłyby za bliskimi. Nigdy by nie wyrosły
na osoby dojrzałe i zrównoważone po takim przeniesieniu."

Brzmi to tak jakby twierdzić, że dzieci zabrane z patologicznej rodziny, gdzie narkotyki i alkohol, umieszczone w domu dziecka i potem adoptowane przez porządną rodzinę, kochających rodziców adopcyjnych, nie miałyby szans wyrosnąć na normalnych ludzi... Albo dzieci tracące oboje rodziców w wypadku, zostając przyznane krewnym- wg. Ciebie całe życie byłyby naznaczone stratą i popadłyby w obłęd czy coś innego.... Racja- stratę rodziców się odczuwa do końca życia, trauma pozostaje zwłaszcza gdy się jest dzieckiem ale człowiek jest na tyle inteligentną istotą że potrafi poradzić sobie z wieloma rzeczami a czas leczy rany...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones