PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119847}

Zapowiedź

Knowing
6,6 141 770
ocen
6,6 10 1 141770
4,2 13
ocen krytyków
Zapowiedź
powrót do forum filmu Zapowiedź

Lubię filmy SF, podoba mi się tematyka obcych cywilizacji, ale w tym filmie kompletnie to nie
wypaliło. Oglądałem "Zapowiedź" już dawno temu i wtedy dałem 5. Po wczorajszym, ponownym
seansie, obniżyłem na 3. Przede wszystkim raziły mnie efekty specjalne - były po prostu słabe.
Jedynie sceny z samolotem i metrem warte docenienia.
Film z każdą minutą tracił na wartości, a końcówka tak naprawdę nie miała sensu. Po co
kosmici od kilkudziesięciu lat robili podchody z jakąś starą wariatką, a później męczyli dzieciaka
Nicholasa Cage'a? Że niby chcieli przygotować ludzkość na katastrofę? No to rzeczywiście
przygotowali, bo praktycznie wszyscy dowiedzieli się o tym w ostatniej chwili. Główny bohater
próbował rozwiązać zagadkę, na tym opierał się cały film, a koniec końców i tak nie mógł nic
zrobić. Sami kosmici żenujący - strzelają światłem, nieciekawie wyglądają, a ich statek to
amatorka - bynajmniej nie wydaje mi się, by rozwinięta pozaziemska cywilizacja dysponowała
czymś takim. Generalnie bardzo słaby film.

gry270

Ja w tym filmie dostrzegłem wiele niepasujących do siebie scen:
1. dom głównego bohatera (najpierw normalnie urządzony, kuchnia, salon, pokój chłopca itp, a za chwilę pomieszczenie z komputerem poobdzierane ściany i totalny burdel)
2. przepisywanie treści cyfr z kartki na tablicę kuchenną, potem sprawdzanie kolejnych dat w Internecie na kompie w drugim końcu pomieszczenia co tablica, prezentowanie koledze z pracy zaznaczeń na tablicy ale w formie pliku cyfrowego na telewizorze
3. scena w której Cage jedzie ze wszystkimi po drzwi do szkoły i ich powrót do domu z tymi drzwiami (gdy wysiadają przed domem, Diana zaczyna rozpaczliwie krzyczeć jakieś drętwe teksty "powiesz mi po co to wszystko!!!!" - tak jakby przez całą drogę powrotną nie miała okazji go o to zapytać.
4. Przed wyjazdem do jaskini, Cage każe synowi szybko się spakować, a następnie rozsiada się w fotelu i myśli..., otwiera prezencik i myśli, ogląda łańcuszek i myśli..., spaceruje przed domem i rozmawia sobie z ojcem przez telefon. W sytuacji zagrażającej życiu, gdy Cage gada przez telefon i myśli... ja na miejscu jego syna zdążyłbym spakować pół bolku
5. ogólnie naciągany dramatyzm, przejęcie i nerwy (tam gdzie nic się nie działo)

ocenił(a) film na 7
87kamillo

Ja bym jeszcze dorzuciła:
1. Wielki żar leje się z nieba, a Cage i jego syn biegają w kurtkach ;)
2. Wchodzi do pustej szkoły i jak gdyby nigdy nic wynosi drzwi... Notabene co najmniej 50-letnie drzwi w zaskakująco dobrym stanie.
3. Przyczepa kampingowa jej matki też jest w zaskakująco dobrym stanie jak na opuszczoną przez... ok 20 lat (miała 9 lat jak matka przedawkowała) - nawet pościel czyściutka sobie leży świeżo posłana, tylko trochę kurzu się uzbierało.

Za to katastrofa w metrze i spadający samolot naprawdę pierwsza klasa! :)

ocenił(a) film na 6
dorocia8

1. akurat moza wytłumczyc tym że kurtki izolują też od nadmiernego ciepła.

co do punktów 2 i 3 pełna zgoda

gry270

Akurat efekty specjalnie były niezłe, zwłaszcza statek ufoludków właśnie. Tyle ze w tym filmie nie było miejsca na takie pomysły i dlatego film jest słabiutki. ..

ocenił(a) film na 7
gry270

To anioły, nie kosmici, ludzie jak wy ten film oglądaliście, potem tacy jak wy zaniżają oceny -,-

ostatnisprawiedliwy_1771

Jakie anioły. gdzie? W statku kosmicznym, który ewakuuje ludzi na inna planetę?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones