PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119847}

Zapowiedź

Knowing
6,6 141 736
ocen
6,6 10 1 141736
4,2 12
ocen krytyków
Zapowiedź
powrót do forum filmu Zapowiedź

króliki

ocenił(a) film na 9

wspaniały sposób na zburzenie delikatnego zapewne ekosystemu nowego planety, wystarczy wspomnieć jakie problemy sprawiały króliki w Australii masowo mnożąc się w XX wieku

trochę taka głupota ze strony scenarzystów, ale można przymknąć oko, film ogólnie świetny (i plus za to że nie skończył się happy endem jak większość sf)

ocenił(a) film na 5
Aureos

Celna uwaga :)

Mnie bardziej zafascynował chów wsobny potomków tych dzieci, ale po chwili okazało się, że na planecie X wylądowało więcej kosmicznych cebul, więc nie powinno być tak źle :P (ekhm... jakich tam dzieci, chłopczyk wyraźnie mówi w jednej scenie, że nie jest już dzieckiem - może żeby uspokoić sumienia scenarzystów i ewentualne dywagacje nad losem pozostawionej w samopas pary niczym w "Błękitnej lagunie" :P).

timmyk

Chów wsobny? To zwykłe kazirodztwo, więc lepiej żeby twórcy nie próbowali powiedzieć, że nie mają nic przeciwko ;/

Co do innych statków - one też z Ziemi? Bo jeśli nie, to raczej "międzygatunkowo to nie zadziała" ;]

ocenił(a) film na 7
Metal91

Też z Ziemi, a możliwe, że to drzewo pokazali nie bez przyczyny. Być może to ten biblijny Eden... Drzewo życia czy tam poznania dobra i zła. Ci kosmici mieli skrzydła z energii czy tam ze światła...

no_muzzle

Żeby wiedzieć że na pewno chodzi o biblijny Eden wystarczy spojrzeć na liście utworów muzyki z tego filmu. Ostatni ma tytuł: Who wants and Apple.

ocenił(a) film na 7
X_Wing_Pilot

Zawsze sprawdzasz ścieżkę dźwiękową szukając drugiego dna? Czy coś nie dawało ci spokoju?

Ja to tak skojarzyłem, zwłaszcza że uratowali tylko niewinne dzieci. Dobrze się złożyło.

no_muzzle

Po prostu potwierdziłem twoją wypowiedź, i powiedziałem gdzie można znaleźć odpowiedzi na niektóre pytania..

X_Wing_Pilot

Ale ja mam refleks - dopiero skojarzyłem, że to chyba(?) jednak nie rodzeństwo? Tak to się kończy, jak ogląda się jednym okiem :D

Btw - zorientowałem się, bo..... właśnie leci w tv :D

ocenił(a) film na 6
Aureos

Ten film posiada dosyć jednoznacznie wyraźną symbolikę biblijną, a króliki mogą być postrzegane jako wyraz zwycięstwa i odrodzenia życia na Nowej Ziemi. W dodatku ten nowy Adam i nowa Ewa, jako postacie uosabiające niewinność nowego człowieka, nieskalanego grzechem - jeszcze...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones