PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37616}

Zasadzka

Machibuse
7,0 111
ocen
7,0 10 1 111
Zasadzka
powrót do forum filmu Zasadzka

Nie wiem kto dodaje te powiązania (albo inaczej kto to sprawdza), bo ten film nie ma żadnego związku ze ślepym masażystą, a niestety ktoś palnął taką głupotę. Shintaro Katsu nie gra tu Zatoichiego i nie wiem jak ktoś mógł w ogóle pomylić te postacie. Tak samo Yoyimbo wcale nie musi być tym samym roninem, którego znamy z innych filmów. Toshiro Mifune wykreował tą postać, ale raczej jest to osoba-symbol, a nie konkretny bohater.
Prośba na przyszłość... niech ludzie współtworzący FW bardziej wykażą się tą odrobiną uczciwości i rzetelności, a nie nabijają sobie punkty na ślepo. No chyba, że komuś zależy na celowym wprowadzaniu innych w błąd.

srick.pl

To bardzo stary post, ale odpowiem. Powiązania są z dwóch powodów, które negujesz. Ten film jest oficjalnie kontynuacją (czwartą) opowieści o Yoyimbo. Nie chodzi o postać- symbol, ale o konkretnego bohatera. Nie twierdzi tak filmweb, tylko wszystko inne, co się da przeczytać na ten temat. Powiązania z Zatoichim są jeszcze bardziej proste do wytłumaczenia. Trzecia część opowieści o Yojimbo nosi tytuł :Zatoichi i Yojimbo. Jest to po prostu połączenie dwóch serii i stąd powiązania, nie fabularne, ale określone przez tamten, konkretny film. Na filmwebie powiązania nie są po prostu określeniem, które wskazuje na kontynuację, remake czy coś w tym jedynie sensie. czasem wystarczy inspiracja lub niezależnie podjęty, bliźniaczy temat. Tutaj jest prosta zasada. Filmy z Zatoichim sa ze sobą powiązane, jak róznież filmy o Yojimbo, stąd tez spotkanie tych dwóch postaci owocuje powiązaniem obu serii filmowych. Na filmwebie znajdują się błędy i oczywiste nonsensy, czasem można je bez trudu odnaleźć, ale akurat tego przypadku bym się nie czepiał.

ocenił(a) film na 6
protekcjonalny_mua

W odpowiedzi... Rzeczywiście spotkałem się z takim tłumaczeniem, że jest to kolejny film z serii Yoyimbo. Od biedy może tak być. Ale Zatoichi? Wybacz... Nie widzę żadnego sensownego związku. Takie powiązania to widać, równie dobrze funkcjonują na zasadzie, że znam kogoś kto zna kogoś, a ten zna kogoś... więc wszyscy jesteśmy znajomymi. Bzdura!

srick.pl

Tak, ale te powiązania dotyczą każdego filmu na fb. Myślę, że nie tyle chodzi w nich o sensowny związek, co jakikolwiek związek :) Dlatego niektóre filmy mają innych sześćdziesiąt powiązanych, a potem okazuje się, że fabularnie zaledwie dwa z nich są kontynuacją. Tutaj, jak wspominałem, połączyły się dwie serie. Dlatego trzecia część przygód Yojimbo, chociaż powiązana z poprzednimi i następną, nagle została powiązana z Zatoichim. Oczywiście serie prócz tego jednego filmu nie maja ze sobą nic wspólnego, racja. Powiny być może pojawić się tylko przy ich wspólnym filmie. Fan Yojimbo nagle się orientuje, że ten niewidomy ma inne filmy i zaczyna po nie - być może- sięgać. Tak samo fan Zatoichiego w stosunku do Yojimbo. Myślę jednak, że to działa nie na poziomie tego, że jakiś redaktor takie powiązania stworzył, tylko na zasadzie jakiegoś algorytmu. Łącząc w przypadku tamtego filmu obie postaci i wszystkie tytuły w jakich wystąpiły, z automatu łączy ze sobą wszystkie te tytuły. To jest z automatu robione, dlatego wspomniałem, że nie ma sensu się denerwować.

ocenił(a) film na 7
srick.pl

Zgadzam się z tobą.O, ile film można zaliczyć do serii filmów o Yojimbo (wspólny mianownik-T.Mifune) i faktem jest,że ten film nie nie ma nic wspólnego z Zatoichim.Gdzie tutaj mamy niewidomego masażystę.Owszem jest S.Katsu,ale gra on tutaj diametralnie różną,negatywną postać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones