PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10040488}

Zatrzymać morderstwo

Totally Killer
5,8 4 288
ocen
5,8 10 1 4288
4,8 6
ocen krytyków
Zatrzymać morderstwo
powrót do forum filmu Zatrzymać morderstwo

Czemu jej matka nie ogarnęła że widziała ją kilkadziesiąt lat temu?

ocenił(a) film na 7
Boska_23

Też mnie to zastanowiło. Być może było to napisane w tych notatkach od mamy jej przyjaciółki. Z drugiej strony ja też nie pamiętam wszystkich twarzy z liceum ;) biorąc pod uwagę że działo się to 30 lat wcześniej i pojawiła się w życiu Jej mamy jakaś laska, która zniknęła po kilku dniach A Ona sama zaszła w pierwsza ciążę to mogla po prostu zapomniec. W momencie kiedy urodziła swoją córkę i Ona dorastała to automatycznie się do niej "przyzwyczajała" i mogła nie skojarzyć faktów...dopiero gdyby zobaczyła zdjęcie. Pamiętaj że dla głównej bohaterki minęło kilka minut A dla mamy kilkadziesiąt lat od tej sytuacji...

Sasmi

"jakaś laska", która dosłownie przyczyniła się do ocalenia jej życia...serio wątpię by taką twarz dało się zapomnieć - ale fakt, jest to chyba największa nieścisłość tego filmu

Boska_23

Idea podróży w czasie rodzi mnóstwo paradoksów. Na które musimy przymknąć oczy, jeśli chcemy obejrzeć dany film i docenić jego przesłanie niezwiązane z samym faktem absurdalności podróży w czasie i związanych z tym rozterek.

Wracając do pytania. Wydarzenia i twarze sprzed kilkudziesięciu lat mogą jednak trochę rozmyć się w pamięci ludzi. W przeciwieństwie do widza, który widzi na ekranie przeskok tak długiego czasu w ułamku sekundy. Ponadto, istnieją bardzo podobni ludzie.

Natomiast sam film (pomijając absurdalność podróży w czasie typu Powrót do przyszłości) jest zrealizowany w sposób dobrze przemyślany. Dobra gra głównej aktorki. Największą zaletą jest fajnie zrealizowany komediowy klimat porównań lat '80 XX wieku do '20 XXI wieku w postaci głównej bohaterki. Spotkanie z nastoletnią matką, którą znamy z bycia dojrzałą kobietą również jest ciekawym doświadczeniem.

ocenił(a) film na 4
krzysyek

Był tak jeden s-f gdzie jeden profesor wysłał swoim wehikułem czasu gościa do przeszłości by powstrzymał - kataklizm albo epidemię, już nie pamiętam - potem sam się przeniósł i kropnął samego siebie . Wprost tam powiedział że nadal istnieje bo stworzył nową linię czasową. Na YouTube jest zabawny filmik jak wyglądałoby to w praktyce: one-minute time machine

ocenił(a) film na 5
borsuk96

proponuje zobaczyć świetne: I'm You, Dickhead
https://www.filmweb.pl/film/I%27m+You%2C+Dickhead-2014-730990
https://www.youtube.com/watch?v=YZoQUFJCGLI

Boska_23

Ogarnęła w sumie, ze ma jakies powiązanie z nią wtedy kiedy walczyły z typem w masce w wesołym miasteczku. Powiedziała, ze miała wizje, ze coś ważnego i związanego z nią stało się w tym miejscu. Myśle, ze w pewnym sensie zaczaila, ze coś ja łączy z Jamie i te konkretne miejsce ma zwiazek z nią i czymś ważnym, myśle ze wiedziała ze mialo to miejsce nie do końca w tej rzeczywistości; skoro nazwała to wizją. I w oczach bylo widać oświecenie gdy główna bohaterka powiedziała, ze już kiedyś były razem w tej maszynie. A były razem kiedy jej mama była z nią w ciąży i wtedy się o tym dowiedziała (wspomnienie o wymiotach przez ojca Jamie)
Później możliwe, ze po latach pochłonęło ją zajmowanie się pierwszym dzieckiem a potem drugim i dopiero od jakiegoś czasu już skminila powiązania. Z końcówki za wiele nie wynika, ponieważ to dosłownie kilka minut podsumowania. Ważne, ze jednak w tamtej chwili zaświtało jej, ze coś ja laczy z Jamie i być może nazwała tak właśnie swojego syna. Na cześć Jamie, która uratowała jej życie i próbowała uratować życie jej koleżankom.

Boska_23

To jeszcze nic. Dlaczego w 2023 roku na koniec filmu nie było dwóch Jamie skoro jedna pochodziła z innej rzeczywistości. Podmianka jest bez sensu i kompletnie nielogiczna

ocenił(a) film na 6
Boska_23

Odnośnie podróży w czasie i paradoksów z tego wynikających nic w tym filmie się nie zgadza także nie skupialbym się na tym.

ocenił(a) film na 6
Boska_23

Po za tym kogo miała ogarnąć, że widziała? Córkę, która urodziła? Po 16 latach od urodzenia swojej własnej córki miała stwierdzić, ze już ja widziała kiedyś? :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones