PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36041}

Zbrodnia Ojca Amaro

El crimen del padre Amaro
6,7 4 125
ocen
6,7 10 1 4125
Zbrodnia Ojca Amaro
powrót do forum filmu Zbrodnia Ojca Amaro


Pan Sauron potraktował całe przedsięwzięcie bardzo zdawkowo i zapomniał naipsać, że film oprócz romansu między księdzem, a zwykłą dziewczyną ukazuje również korupcję i handel narkotykami w świecie południowoamerykańskich kleryków...
Dlatego też nie liczcie moi drodzy, że w naszym kraju zmilitaryzowanych kółek różańcowych i dyktatorów-ojców Rydzyków, będziecie mogli zobaczyć ten film.

użytkownik usunięty
pointless

A gdzie mozna ten film obejrzec??
Cos mi sie wydaje, ze w kinach tego filmu nie bylo, a kupowac kasete vhs, czy dvd, to troche jak kupowanie kota w worku,,, w cholerke z taka dystrybucja!! a niiby w Polsce jest slaba cenzura... chyba nie, jesli chodzi o filmy dotyczace kościola w negatywnym swietle...

Od razy przypuszczałam, że filmu nikt nie wyswietli w konie... No cóż, tak to bywa w naszym kraju. Film rzeczywiście dostępny jest na DVD i VHS. Można go zakupić albo wypożyczyć. :)

Od razy przypuszczałam, że filmu nikt nie wyswietli w kinie... No cóż, tak to bywa w naszym kraju. Film rzeczywiście dostępny jest na DVD i VHS. Można go zakupić albo wypożyczyć. :)

użytkownik usunięty
pointless

A gdzie mozna ten film obejrzec??
Cos mi sie wydaje, ze w kinach tego filmu nie bylo, a kupowac kasete vhs, czy dvd, to troche jak kupowanie kota w worku,,, w cholerke z taka dystrybucja!! a niiby w Polsce jest slaba cenzura... chyba nie, jesli chodzi o filmy dotyczace kościola w negatywnym swietle...

w wypozyczalni
W kazdej lepszej wypozyczalni video....

ocenił(a) film na 9

_-^(@,@)^-_
Wkurza mnie określenie "kościoła w negatywnym świetle".

"Zbrodnia ojca Amaro" nie przedstawia Kościoła w negatywnym świetle. Film przedstawia człowieka w realnym świetle. Człowieka. Ksiądz to też człowiek, podatny na pokusy, ulegający słabościom.. czy gdyby to nie był ksiądz, a hydraulik na przykład, ktoś by się czepiał?

gw1azdeczka

Ha ale hydraulik nie ma byc wzorem i autorytetem dla innych! A 'Zbrodnia ojca amaro' przedstawia struktury kosciola katolickiego z pewnoscia w delikatnie mowiac nie najlepszym swietle

gw1azdeczka

Ha ale hydraulik nie ma byc wzorem i autorytetem dla innych! A 'Zbrodnia ojca amaro' przedstawia struktury kosciola katolickiego z pewnoscia w delikatnie mowiac nie najlepszym swietle

użytkownik usunięty
pointless

bez przesady. imho ten film jakos specjalnie nie najezdza na kosciol, to jest bardziej historia milosci ksiedza amaro, niz kryminal o korupcji wsrod meksykanskich ksiezy. poza tym film jest w wypozyczalniach, ale moim zdaniem jest na tyle dobry, ze mozna zaryzykowac kupno.

użytkownik usunięty

rzeczywiscie film nie najezdza przesadnie na kosciol, ale moim zdaniem nie jest historia o milosci ksiedza do kobiety... to raczej opowiesc o milosci ksiedza do samego siebie! jak mozna dokonywac takich wyborow, jakich dokonal mlody amaro??!! to bardzo dobry film, ale nie mowcie mi tutaj, ze ksiadz tez mezczyzna itp. oczywiscie jestem przeciwna celibatowi i jestem jak najbardziej za zniesieniem go, ale to nie oznacza, ze wybaczylabym takim ludziom jak amaro... nie jestem Jezusem, nie wybaczam tak latwo... amro dokonal bardzo zlego wyboru, najgorszego z mozliwych, a uczynil tak przez wzglad na siebie!!!! tylko i wylacznie na siebie!!!

ocenił(a) film na 7

ooo właśnie! o miłości ojca amaro do siebie samego. nie ujęłabym tego lepiej.
cóż za niesympatyczna postać! on nie kochał tej dziewczyny, on chciał ją po prostu przelecieć mamiąc ją historyjkami o miłości uświęconej itd itp...
jedyne na czym mu naprawdę zależało, to kariera. był dla niej gotowy do świństw i kłamstw.
patrzył na ojca natalio i w skrytości ducha zazdrościł mu niezależności, duchowości i niezłomności, ale sam był za słaby i za płytki, żeby przeciwstawić się zakłamaniu i kryminalnym aferom miejscowych hierarchów...
pozostaje mi tylko mieć nadzieję, że jego podłość wynikała z młodości, a nie nieodwracalnie skrzywionego charakteru i zbrodnie, które popełnił spowodowały w nim jakąś przemianę (na lepsze ma się rozumieć:)...

ocenił(a) film na 5
pointless

I tu sie przeliczyles, bo dzisiaj film mozna zobaczyc na TV4 0 23:35

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones