PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9499}

Zbrodnia ze snu

Shocker
5,8 1 802
oceny
5,8 10 1 1802
Zbrodnia ze snu
powrót do forum filmu Zbrodnia ze snu

Dopiero po latach rozumiem ile zrobił dla mnie i mojego pokolenia Wes Craven. Jego filmy grozy
które rocznikom z lat 80 i 90 kojarzą się wybitnie z niezapomnianymi kasetami VHS, to coś czego
zapomnieć nie sposób z racji ogromnej nostalgii i sentymentu. Produkcje takie jak ta były
nieodłącznym elementem młodości każdego kto przy nich dorastał w pamiętnych i kapitalnych
czasach. Myślę, że krytyczne komentarze na temat tego filmu nie powinny mieć miejsca, albo
powinny znacznie spokornieć, ponieważ jak napisałem w tytule: jest to film pewnego pokolenia.

ILove90s

Gimby nie znaja bo nigdy nie zasmakowali zycia po drugiej stronie lustra. Nam dane bylo przezyc wspanialy okres transformacji, ktory mozna smialo porownac ze wczesnym dzikim zachodem i wszystkimi plusami i minusami z niego wynikajacymi ... A tak sie tez zlozylo, ze akurat wszystko w tamych czasach bylo na genialnym, nie do doscigniecia poziomie dla dzisiejszych tworcow od motoryzacji, filmu, muzyki, imprez, mody, jedzenia itd. Czytalem jakis czas temat swietny artykul na temat muzyki jako odbicia nastrojow spolecznych w poszczegolnych latach ... Dzisiejsza mlodziez w wiekszosci to ludzie ktorzy albo juz walcza z depresja albo wkrotce zaczna. To nasze otoczenie i czasy, w ktorych dzisiaj zyjemy robi z mlodych takie nieszczesliwe jednostki. Ciagle zycie w stesie czy to zawodowo, czy prywatnie, podzielone i sklocone cale spoleczenstwa na lewice i prawice, ciagle widmo zamachow terrorystycznych, sasiad nie zna sasiada, wirtualne zycie zastepuje to realne, widmo wybuchy wulkanu, strach przed uderzeniem asteroidy, chemiczne zarcie, normy CO2 w powietrzu osmiokrotnie przekroczone, topniecie lodowcow, coraz to smielsze kleski zywiolowe, roboty zastepujace ludzi w pracy, samowolna inwigilacja poprzez portale spolecznosciowe i wieczne zycie pod lupa i na pokaz itd. Mozna by powiedziec, ze nie czeka nas swietlana przyszlosc co zreszta widac, a raczej slychac po dzisiejszych trendach muzycznych, w ktorych w wiekszosci kroluje muzyka smutna od popu, metalu az po muzyke elektroniczna. Gdzie sie podziala ta radosc z zycia, gdzie te beztroskie czasy, w ktorych ludzie potrafili bawic sie razem nie patrzac na problemy nas otaczajace. Kiedys bylo inaczej, a wcale nie bylo latwiej. Zycie w czasach Zimnej Wojny, ktora kazdego dnia mogla doprowadzic swiat do nuklearnej zaglady nie jest raczej czyms co poprawia humor na dzien dobry przy porannej kawie.

ocenił(a) film na 5
aproxx

Nie wiem na jakiej planecie żyjesz, skoro mówisz, że króluje metal. Chyba pomyliło Ci się z latami 80?

jasiu15

on nic takiego nie napisał ? czytaj ze zrozumieniem to takie trudne?

ocenił(a) film na 5
pitu123

"... dzisiejszych trendach muzycznych, w ktorych w wiekszosci kroluje muzyka smutna od popu, metalu az po muzyke elektroniczna"

jasiu15

nadal brak zrozumienia : napisał że króluje smutna muzyka w różnych gatunkach; a nie że króluje metal

aproxx

Święta racja, gdybym . miał wehikuł czasu to chętnie bym wrócił do tej epoki. Ludzie rozmawiali ze sobą, spotykali się i odwiedzali w domach. Drobne rzeczy cieszyły, świat nie opierał się tylko na kasie i seksie, nie było tych durnych supermarketów, galerii handlowych i ludzie zombie z koszykami sklepowymi. Super czasy.

ILove90s

Lata 80 90 to był fajny czas bez Internetu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones