PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11978}
7,3 14 911
ocen
7,3 10 1 14911
6,3 7
ocen krytyków
Zdążyć przed północą
powrót do forum filmu Zdążyć przed północą

"Ale to ty okłamałeś mnie pierwszy!"Kultowe teksty,kultowy film (zwłaszcza w starym VHS-owym wydaniu z tłumaczeniem Tomasza Beksińskiego) Świetnie nakręcony,udźwiękowiony i zagrany. Prawdziwy Buddy Movie i Kino Drogi w jednym. Szkoda,ze nie zagrał w nim Robin Williams (choć Charles Grodin też daje radę) Jeszcze wieksza szkoda,ze nigdy nie będzie sequela. Jest oryginał. Kto nie widział-koniecznie!

ocenił(a) film na 8
kinoman77_filmweb

Masz całkowitą rację. Williams byłby niesamowity

ocenił(a) film na 9
chemas

:)

kinoman77_filmweb

Dokladnie! Aczkolwiek Grodin tez byl idealny. Tez mial te cieplo w oczach i taki stoicko-ciamajdowaty sposob bycia. Na moj gust,po fakcie,duet DeNiro/Grodin 10/10. NIc bym tu nie ruszal.

ocenił(a) film na 9
mateos8

Grodin był Ok, dzielnie wspierał De Niro, na pewno go nie przyćmił swoją kreacją , co Williams z pewnością by uczynił:) Tak, czy inaczej, to świetny kawał Kina.

ocenił(a) film na 10
kinoman77_filmweb

Jak można pisać takie rzeczy, gdy Grodin był po prostu genialny? Moim zdaniem to absurdalna opinia. Czy Williams byłby w stanie tak fenomenalnie odegrać scenę w barze z "litmus configuration"?? jestem pewien, że nie!

ocenił(a) film na 9
marcc1

Akurat Williams byłby w stanie odegrać wszystko:) Nigdzie nie napisałem, że Grodin był zły w tej roli, wręcz przeciwnie-był bardzo dobry, więc nie ma się co denerwować:) Scena z "reakcją lakmusową" w jego wykonaniu,faktycznie genialna.

P.S
Jest wiele filmów i wiele wspaniałych ról,a mimo to człowiek chciałby z ciakawosci móc zobaczyć w niej kogoś innego.

ocenił(a) film na 10
kinoman77_filmweb

No dobrze, zgadzam się, że Williams był bardzo utalentowanym i w sumie wszechstronnym komikiem, ale nie ma takiej opcji, że w tej roli wypadłby równie dobrze co Grodin - po prostu Williamsowi brakuje postury i takiego srogiego looku i nie wypadłby przekonująco jako poważny agent FBI w scenie z papierkiem lakmusowym

użytkownik usunięty
kinoman77_filmweb

Wiesz może gdzie można dorwać ten film z lektorem Beksińskiego?

ocenił(a) film na 9

Niestety nie. Znam tą wersję bezpośrednio z VHS. Widziałem później DVD z inną wersją-porażka. Zupełnie inny film.

użytkownik usunięty
kinoman77_filmweb

Możesz powiedzieć, którego lektora rozpoznajesz? Znalazłem na gryzoniu ten film z sześcioma ścieżkami audio:
1. Jerzy Rosołowski - VHS ITI
2. Janusz Kozioł - DVD
3. Piotr Borowiec - TVN
4. Marek Lelek - TNT
5. Paweł Bukrewicz - METRO
6. Paweł Straszewski - Ale kino

Mi się kojarzy, że widziałem ten film w telewizji najprawdopodobniej z Lelkiem i moim zdaniem był genialny, pasuje mi głosowo jak ulał.

użytkownik usunięty

Chociaż istnieje też szansa, że mogłem oglądać z Borowcem. Będę musiał pobrać i sprawdzić. Może sobie przypomnę tak na sto procent. :P

ocenił(a) film na 9

Najlepsza stanowczo to ta z Rosołowskim z tłumaczeniem Beksińskiego. Dokładnie ten sam duet pracował przy "Blues Brothers" - też na VHSie, choć ta wersja językowa pojawiła się później też na Blu-Rayu.

użytkownik usunięty
kinoman77_filmweb

Ostatnio dodałem na cda kilka filmów z oryginalnym lektorem: Zdążyć przed północą z Rosołowkim, Prawdziwy Romans z Knapikiem, oraz Wściekłe Psy również z Knapikiem. Wszystko w jakości HD. Pozdrawiam!

użytkownik usunięty

*Rosłowoskim
Mój błąd.

ocenił(a) film na 9

Również Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7

Ja kasetę vhs z tym filmem. Właśnie odświeżyłam sobie go puszczając na dobranoc. Chętnie oddam.

użytkownik usunięty
ulla

Nie trzeba. Dodałem na cda z Rosołowskim pod lepszą jakościowo wersję.
Skasuj spację przed kropką.

cda .pl/video/63050756b

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones