PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=411786}

Zdarzenie

The Happening
5,3 51 861
ocen
5,3 10 1 51861
3,8 14
ocen krytyków
Zdarzenie
powrót do forum filmu Zdarzenie

Hmmm

ocenił(a) film na 3

Słaby zwiastun, film nie zapowiada się dobrze. Ciekawe czym M. Night Shyamalan może nas jeszcze zaskoczyć?

czester

Film może byś dobry. Może wytwórnie filmowe poszły po rozum do głowy i postanowiły nie popełniać tego samego błędu, co w przypadku "Osady"? Tam trailer był rewelacyjny, ale niestety cholernie mylący. Może teraz postanowili pokazać mało, aby nie zepsuć filmu? Zobaczymy...

______CraveN______

Moim zdaniem zwiastun całkiem sympatyczny, ale Wahlberg to strasznym drewnem tam zalatuje...

użytkownik usunięty
Albertino

W każdym filmie Szamajlana główny bohater jest powolny i flegmatyczyny. Myśli dużo, wolno mówi itd. Oby Szamajlan nie był jak Stallone, dobry start a potem... lepiej nie mówić:)

Generalnie koleś potrafi ciekawie pokazywać różne rzeczy. Może gdyby zechciał bazować na jakims cudzym dobrym scneariuszu to by wyszło nieźle.

Dla mnie to jest przykład artysty, który za szybko wszedł na szczyt. Ponieważ 6-ty zmysł był niezły, miał zaskakującą końcówkę, to każdy następny film Nihgt stara sie zrobić na tym samym poziomie. I na siłę często próbuje widza zaskoczyć. Ale w "Znakach" na przykład to końcówka jest mega naciągana i na siłę. W "Kobiecie w wodzie" to ja nie wiem o co chodziło, bo sie wyłaczyłem po 20 minutach. W "osadzie" dobra końcówka i pomysł też, tylko ja bym jeszcze troche rozwinął historie. Za mało ukazał dramat najstarszych, to dlaczego zdecydowali się na takie życie. No i sama akcja. Dla mnie błędem było to, że najpierw obdarł historie z tajemnicy (nie istinieją te sworki z lasu), a potem pokazał główną laskę jak przed nim ucieka. Wiadomo, że widz juz wie, że nie ma sie czego bać. Ja bym to zrobił w innej kolejności. I troszkę przyspieszył. Boże jak to sie moentami ciągnęło...

Dla mnie najlepszym filmem byl Niezniszczalny. Krótki, zaskakujący, zimny, tajemniczy, jest w nim taka siła. Podobał mi się. Zmysł tez niezły. Fajny klimat. Ale nie oszukując się Osment dużo zrobił. Mały chłopiec tak naprawdę przyciągnął uwagę widza w tym filmie.

Zobaczymy jak bedzie ze "Zdarzeniem". Żeby tylko nie pieprzyli głupot jak w "Kobiecie...", bo nie wytrzymam. Bleeee

Przez słowo 'drewno' nie miałem na myśli, że jest powolny, tylko strasznie sztuczny, a te jego kwestie, to tylko mój uśmiech wywołały ;)

Zgadzam się: "niezniszczalny" to najlepszy, najbardziej specyficzny i charakterystyczny jego film.

Faktycznie, wzoruje się prawie za każdym razem na "Szósty..." jeśli chodzi o schemat i element zaskoczenia. No i własnie "Niezniszczalny" sie tutaj wyróżnia, bo to w zasadzie baardzo prosta historia, bez specjalnych fajerwerków. Fajnie byłoby zobaczyć jakiś prosty i szczery film w jego wykonaniu, bo "Kobieta..." to faktycznie był pokręcony film...

______CraveN______

Jest już parę recenzji tego filmu i niestety "Zdarzenie" nie zbiera zbyt pochlebnych opinii...

ocenił(a) film na 3
Albertino

Już po przeciętnej "Osadzie" i słabej "Lady in the Water" można powiedzieć było, że Shyamalan się wypalił.

ocenił(a) film na 5
Albertino

Ja wiedziałem że tak będzie (tum tu tum). I tak mogę się założyć że fanom "dziwnych" filmów Nighta się spodoba. Ale do premiery jeszcze miesiąc. Mówimy tu o ukończonym filmie czy o tym etapie gdzie puszcza się film, a ludzie mówią co trzeba poprawić? Na Rottentomatoes.com nic jeszcze nie było, ale zaciekawiło mnie zdanie w zapowiedzi, że Syamalan musi odnieść sukces albo do końca życia będzie robił filmy na podstawie cienkich kreskówek Nicklodeonu. Jestem pewien że sukces finansowy będzie na pewno.

czester

Mi tam się trailer podobał. A sądze, że Shyamalan zaskoczy nas jeszcze niejednym. Pobiegne zobaczyć ten film zaraz po premierze!

Viki_17

Red Band Trailer wymiata! Oryginalny pomysł na film, a do tego Mark Wahlberg. To musi się udać. M. Night to bardzo dobry reżyser. Zyskał rozgłos i sławę dzięki "Szóstemu Zmysłu" i "Niezniszczalnemu". "Osada" i "Kobieta w błękitnej wodzie" nie były już takie udane ale to kwestia gustów. Mam tylko nadzieję, że film trzyma klimat jak zwiastun i jest się czego spodziewać. To naprawdę oryginalne dzieło. Na razie, sugerując się trailerem Red Band wygląda to na mocny thriller. Jakie będą ograniczenia wiekowe? Jeżeli PG-15 to możemy spać spokojnie. Pozostaje czekać do 13 czerwca. To jeszcze dokładnie 2 tygodnie. Chociaż boję się, że większości ogółu ten film nie przypadnie do gustu. No ale zobaczymy.

Trailer tylko dla ludzi o mocnych nerwach!
Scena z kombajnem zasługuje na uwagę.

Link - http://pl.youtube.com/watch?v=ort07zcUs7g

Mahone93

Taa, "Szóstemu Zmysłu".

PS - Nie ma czegoś takiego jak PG-15.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones