PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=411786}

Zdarzenie

The Happening
5,3 51 859
ocen
5,3 10 1 51859
3,8 14
ocen krytyków
Zdarzenie
powrót do forum filmu Zdarzenie

Jak zwykle gniot

użytkownik usunięty

Czegoś można się spodziewać po Shyealamanie? Ten pan nie stworzył jeszcze ani jednego filmu wartego większej uwagi.
"Szósty zmysł", "Znaki", "Osada" czy właśnie "Zdarzenie" to filmy z zakończeniem na siłę zaskakującym i równocześnie przewidywalnym.
Shyalaman nie potrafi stworzyć w swoich filmach klimatu i stara się sprawić wrazenie głębszej treści za pomocą banalnych alegorii i symboli jak to robił właśnie w "Zdarzeniu", gdzie założyłem temat. Ludzie powinni żyć w zgodzie naturą, człowiek jest zagrożeniem dla życia, to wszystko jest widoczne i dobitnie pokazane od prawie samego poczatku, a i tak wielki reżyser Shyalaman próbuje na koniec czymś zaskoczyć, tak jak zawsze.

- Szósty zmysł - 3/10
- Niezniszczalny - 4/10
- Znaki - 3/10
- Osada - 2/10
- Zdarzenie - 2/10

Jestem bardzo łaskaw dla tego twórcy tylko i wyłącznie dla tego, że nie zasypiam na jego dziełach, inaczej posypałyby się same jedyneczki, bo jakby nie patrzeć - każdy jego film jest jednak nieporozumieniem ;)

ocenił(a) film na 2

LOL osada 2/10 :)"przewidywalna" OMG.Chyba tylko o nim przeczytales w recenzji ,i wystawiles taka note bo nie lubisz jego filmow...A to, ze "Zdarzenie" to kicz , to juz inna sprawa.

weronikax25

Film jest Dobry , tylko obsade zle dobrali

całe szczęście ze tego nie zrobiłeś! nie mógłby pewno spać przez to po nocach :D

użytkownik usunięty

Szósty zmysł 3/10

hmmmm... masz coś z głową nie tak ?
TO w takim razie Twoja skala koleżko powinna wyglądać <-10, 5>

użytkownik usunięty

Czemu od razu insynuacje i inwektywy?

użytkownik usunięty

chyba inwektyw nie widziałeś :) Śmieszy mnie po prostu ocena 3/10 dla filmu pt. "Szósty zmysł" ... w takim razie 75% wszystkich filmów rocznie musiałbyś ocenić na 0/10 albo właśnie na minusie....

Ocena filmu powinna chociaż trochę być obiektywna. Skoro masz skalę 0-10 to używaj jej z głową.

użytkownik usunięty

Narazie maluchu nie wiesz co to kino i nie znasz jego możliwości, toteż zalecam dalej oglądać Darabonta i jego arcydzieła: "Shawshank" i "Milę" :) Jak dojrzejesz to wtedy będę skłonny porozmawiać ;) Twoje wywody określają z kim mam do czynienia - "w takim razie 75% wszystkich filmów rocznie musiałbyś ocenić na 0/10 albo właśnie na minusie...."

użytkownik usunięty

Ego masz rozbujałe widać zarówno po nicku jak i po wypowiedziach.
Skąd teksty o dojrzewaniu do 30 letniego kinomana to nie wiem ale przemilczę.
Tekst o 75% filmów moim zdaniem trafny, bo według mnie właśnie ok 3/4 filmów wychodzących w roku jest gorszych od "Szóstego zmysłu".
Jeśli nie lubisz kina rozrywkowego a taplasz się w błotku pt. "kino niezależne" to nie oceniaj takich filmów.
Gusta jak dupa - każdy ma swoją... Jeśli oceniasz "Szósty zmysł" na 3/10 to ile dałbyś np. "Kac Wawa" ?
... teraz pomyśl, bo widzę, że zamiast na matematyce uważać to głupoty oglądałeś....

użytkownik usunięty

hmmmm... oceniłeś "The American" na 9/10 i "Django" na 9/10, a "Szósty Zmysł" na 3/10 . Zaczynam myśleć, że szkoda dyskutować z Tobą.

użytkownik usunięty

"American" się nie podobał bo nie było akcji? To zrozumiałe. "Amerykanin" to wielkie, małe kino w którym słowa są zbędne by podkreślić obecną sytuację głównego bohatera, który próbuje uciec od przeszłości. Do takich filmów trzeba właśnie dojrzeć, nie tylko akcja i patos się liczy w filmach, drogi blantomacie.

użytkownik usunięty

Aha no i Panie Ekspercie poproszę o pokazanie mi wybitnych dzieł ukazujących te wszystkie niedostrzeżone przeze mnie "możliwości" kina :)

Dawaj dawaj, bo nie mogę się doczekać ... where did I go wrong ? ;)

użytkownik usunięty

Korzystając z przerwy w dyskusji chciałbym Ci panie kolego podpowiedzieć jedną rzecz w dobrym guście :
Nie mów do ludzi żeby dojrzali żeby z Tobą porozmawiać, bo może niestety wyjść, że to ty jesteś niedojrzały... jeszcze raz powtórzę Gusta jak dupa każdy ma swoją ... ale skoro skala jest od 0 do 10 to może jakoś to trzeba ogarnąć, co?
Nie daje się dobremu filmowi 3/10 za reżysera którego się nie lubi, by potem dawać 9/10 strasznie przeciętnemu filmowi jakim był "The American" z Clooney'em...
Poza tym na całość filmu składa się kilka czynników... nie tylko scenariusz i reżyseria.

użytkownik usunięty

Nie będziesz mi amatorze mówił jak mam oceniać filmy i co robić ze skalą. Radzę się zastanowić nad swoim postępowaniem jak i ocenianiem filmów. Narazie jesteś początkującym kinomanem, oglądasz filmy dla rozrywki i nie rozumiesz pewnych zjawisk zachodzących w filmach. Gdy obejrzysz pierwsze 100 filmów, później kolejną stówę aż w końcu dojdziesz do kilku tysięcy wtedy zaczniesz rozumieć w filmach formę, czyli to co jest najważniejsze. Treści możesz nie zrozumieć nigdy, bo do tego trzeba mieć odrobinę wrażliwości artysty, człowieka poczciwego, a nie takiego nikczemnego użytkownika jakim jesteś.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1

Kilka tysięcy filmów? Niektórzy jeszcze mają życie oprócz tego przed telewizorem ;)
"nikczemny" - piękne

Real osiolku idz byc dziwny gdzie indziej

ocenił(a) film na 1

Zupełnie się nie zgadzam.
- Szósty zmysł - 10/10
- Niezniszczalny - 9/10
- Znaki - 8/10
- Osada - 5/10
- Zdarzenie - 2/10

Zdarzenie i owszem jest totalną porażką. Co do Osady ten Thriller w ogóle nie wzbudził żadnych odczuć - oglądało się go, bez strachu, który czuli osadnicy.
Reszta filmów na bardzo wysokim poziomie.

ocenił(a) film na 5

Strasznie rozbawiła mnie scena w której ludzie spadaja z budowli :D

dorota9090

kretynów nie sieją, bo sami rosną. i piszą potem GŁUPOTY w internecie.

bycie DURNIEM nie jest zabronione, ale czy koniecznie trzeba sie tym chwalić?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones