PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=411786}

Zdarzenie

The Happening
5,3 51 828
ocen
5,3 10 1 51828
3,6 13
ocen krytyków
Zdarzenie
powrót do forum filmu Zdarzenie

Nie byłem pewien czy dać 1, 2 czy jednak 3. Stanęło na 3. I nie zrozumcie mnie źle. Film ma ciekawy pomysł. Serio, rośliny jako główny wróg, masowe samobójstwa, mniejsze i mniejsze grupki. Tu jest się czego bać, coś co nas zabija w okrutny i wyszukany sposób i tego nie widać, nie wiadomo jak się przed tym uchronić. To było straszne. Tylko, że film ma klasyfikacje thriller sf. Jak bym się nastawił na horror to może dał bym nawet 4, ale nastawiłem się na thriller sf więc lipa, bo to jednak bardziej horror i to podchodzący pod gore. No i jak na gore to za mało gore, jak na nie gore to za dużo gore, więc to kolejny problem i brak konsekwencji. To wszystko to jednak małe miki, bo to co razi najbardziej, co nie pozwalało mi cały czas cieszyć się filmem to obsada. Niby dobra, niby Mark i Zooey to porządna klasa średnia wysokobudżetowych produkcji z Hollywood, a jednak coś było nie tak. Do cholery, cały film jest zagrany jak by główni bohaterowie cierpieli na jakiś lekki autyzm czy coś. Ich miny, ich reakcje, naprawdę normalni ludzie tak się nie zachowują. Ogólnie większość gry aktorskiej jest tak spierniczona w tym filmie. I facet od szklarni i babeczka co ich ugościła, wszyscy są dość zdrowo popieprzeni i to bardziej niżby wynikało to ze scenariusza. Osobiście winię za to reżysera, on w końcu decyduje o tym co i jak mają zagrać aktorzy, on im sugeruje i zmusza do dubli jak nie jest zadowolony z efektu. Nie wierzę, że taka obsada nie mogła zagrać lepiej. Sądzę, że on chciał aby tak to zostało zagrane, jego osobista wrażliwość mu tak nakazała i wyszło lipnie. Dopiero po obejrzeniu filmy spojrzałem kim jest reżyser i wiele się wyjaśniło. Te złote maliny są nie bez powodu.

ocenił(a) film na 6
Sick_Fantasy

"Nastawiłem się na inny rodzaj to dam inną ocenę" rly man ? ..rozumiem że film się mógł nie podobać ale z takiej błahostki psuć ocenę ?
"ludzie się tak nie zachowują ? " cóż nie byliśmy w obliczu takiej katastrofy więc jak można stwierdzić czy ludzie by się tak zachowywali czy też nie ..do obsady i gry aktorów nie ma się co przyczepiać gdyż oni grają to co scenariusz karze ....a sama fabuła tego filmu jest conajmniej ciekawa .

ocenił(a) film na 3
Akker

Za co najmniej ciekawą fabułę dałem 3 a nie 1. A gra aktorka, sorry, widziałem dość filmów katastroficznych aby stwierdzić, ze to dało się zagrać dużo lepiej. I czy to wina scenariusza, nie sądzę, raczej reżysera i jego wytycznych co do gry, ale nie zmienia to faktu, że jak by scenariusz był winny to też jest to część filmu podlegająca ocenie. Gdybym od razu wiedział, że to horror gore dałbym 4, niewielka różnica. To pod jakim afiszem chciał się sprzedawać dany film też ma wpływ na ostateczną ocenę. Nie nastawiłem się bo nie doczytałem, nastawiłem się bo właśnie doczytałem i zostałem niejako oszukany. Jak idziesz na komedie a dostaniesz nieśmieszny melodramat masz prawo być zawiedziony, nawet jeżeli jak na melodramat film byłby znośny.

Sick_Fantasy

jak widac, polska jenzyki jest dla tobie za trudne.

Sick_Fantasy

bycie DURNIEM nie jest zabronione, ale czy koniecznie trzeba sie tym chwalić?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones