PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=877251}

Zdarzyło się

L'Événement
6,9 2 188
ocen
6,9 10 1 2188
6,6 26
ocen krytyków
Zdarzyło się
powrót do forum filmu Zdarzyło się

Ja się nadal dziwię, dlaczego nikt nie porusza tematu spłat kredytów w bankach. Przecież jak ktoś bierze kredyt to z jakiej racji musi coś wstrętnym kapitalistom dawać. Mój portfel moja sprawa. Dzieci ani nie przynosi bocian ani się ich w kapuście nie znajduje. Rozkładanie nóg i skakanie po Chadach to świadoma decyzja, a dzidziuś zawsze jest planowany. Dorośnijcie i zacznijcie ponosić konsekwencje swoich głupich wyborów.

ocenił(a) film na 8
Kochanek_Mao

Następny znawca kobiecej fizjologii. Każda ciąża jest wynikiem działań dwóch osób. Proponuję, że gdy jest niechciana wprowadzić prawo, że współsprawca podlega obowiązkowej wazektomii. Wtedy byś zrozumiał, co to jest ponoszenie konsekwencji i jak czuje się człowiek, o którego ciele decydują inni.

Agatonik

No oczywiście że jest wynikiem działań dwóch osób. Zapominasz, że są dwie możliwości zajścia w ciążę.                               1. Świadoma i dobrowolna decyzja, na którą zgadza się kobieta i mężczyzna. To dziecko ZAWSZE jest planowane i chciane, bo podejmujesz świadomą decyzję. Jako dorosła kobieta chyba rozumiesz, że Chad z którym figlujesz nie ma ochoty zajmować się Twoimi dziećmi i słusznie nie ma prawa ponosić żadnej odpowiedzialności, bo godzisz się na to rozkładając nogi, trzeba było tego nie robić. I nie używaj słów, których nie rozumiesz, bo współsprawca: polega na wykonywaniu przestępstwa z inną osobą (osobami). Dobrowolny stosunek nie jest przestępstwem w oparciu o prawo karne.  2. Do ciąży dochodzi w wyniku czynu zabronionego. Wtedy wolno aborcję, a sprawca podpada pod kodeks karny.

ocenił(a) film na 8
Kochanek_Mao

Czyli oczywiście nic nowego - odpowiedzialność ponosi według ciebie tylko kobieta. A teraz pozwolę sobie odwrócić nieco twój tok myślenia: "Jako dorosły mężczyzna chyba rozumiesz, że kobieta, z którą figlujesz nie ma ochoty zajmować się Twoimi dziećmi i słusznie nie ma prawa ponosić żadnej odpowiedzialności, bo godzisz się na to wkładając swojego penisa w jej waginę, trzeba było tego nie robić."

Agatonik

Daj, spokój niektórzy nie zrozumieją i wydaje im się że "rozkładanie nóg" dotyczy tylko kobiet. Bo tak najwygodniej. Jak najdalej od takich "mężczyzn". Niech sobie w końcu uświadomią, że kobieta jeśli zechce to zrobi sobie aborcję i nikt jej w tym nie przeszkodzi :) Typowy, przegrany facet który nienawidzi kobiet bo tyle razy dostał kosza.

ocenił(a) film na 8
vesper2706

Trafne uwagi:-)

Agatonik

Wiesz czym zajmuje się wiktymologia? To dziedzina kryminologii, która zajmuje się ofiarą. Jednym z jej celów jest ochrona potencjalnej ofiary wszelkimi możliwymi środkami. Podkreślam, wszelkimi możliwymi środkami. W tym takimi sposobami, które takim Juleczkom jak ty mogą się nie spodobać: nie puszczaj się, bo będziesz płakać. Żeby nie było, nie zrzucam z nikogo odpowiedzialności i nie mówię że ktoś nie jest ofiarą. Po prostu trzeba spojrzeć jak wygląda rzeczywistość, Chad z klubu chce was przelecieć i olać, zacznijcie myśleć czymś więcej niż waginą. Wytłumacz mi jak to jest: wie dobrze, że może być ciąża a on po tej nocy zniknie. Ona się na to godzi, a później płacz.

ocenił(a) film na 8
Kochanek_Mao

Wiktymologia to nauka, więc zajmuje się zjawiskiem, a nie osobami.

Kochanek_Mao

Analogia ciekawa i bardzo popierająca wolność wyboru. Otóż kredyt można w dowolnej chwili rozwiązać: spłacić, zrefinansować, lub po prostu nie spłacać (konsekwencje ostatniego rozwiązania są przykre, ale nie katastrofalne).
Kobiety powinny mieć dokładnie taką samą możliwość, wolność wyboru wyjścia z niepasującej im w danej chwili sytuacji.

Jack_Aubrey

Nie. Bierzesz kredyt i możesz: albo zaakceptować warunki i działać zgodnie z nimi albo nie i sprawa trafia do sądu. Julka może: albo nogi rozkładać i godzić się na warunki gry albo ich nie rozkładać. Widzisz? Ma takie same możliwości wyboru.

Kochanek_Mao

Polecam lekturę prawa bankowego. Nie musisz w100% akceptować warunków kredytowych. Jako konsument nie zawsze też musisz działać zgodnie z zapisami umowy (podlegają one po ustawy wyższego rzędu).

Do sądu zaś trafiają tylko kwestie związane z wyłudzeniem, lub fałszerstwem.

Tak jak wzięcie kredytu nie musi wiązać się z czymkolwiek negatywnym (o ile nie jesteś skrajnie głupi), to tak samo i seks nie musi nieść żadnych konsekwencji. I analogicznie - pieniądze powierzone Ci przez Bank są Twoje, tak i płód będący konsekwencją seksu jest Twój i możesz (moralnie i logicznie rzecz traktując) zrobić z nim co Ci się żywnie podoba.

Kochanek_Mao

Właśnie płody facetów z takim podejściem jak Twoje należy usuwać - żeby te chore geny nie przetrwały :) I mam nadzieję że kobieta która będzie miała nieszczęście z Tobą wpaść tak właśnie zrobi, skoro Ty nie poczuwasz się żeby wziąć odpowiedzialność za to co spłodzisz. Pozdrawiam

Kochanek_Mao

Na szczęście aborcje można zrobić za granica całkiem legalnie i nie są to aż tak wysokie koszty. Jeśli faceci bezmyślnie się nie podkładali to nie musieliby przez większość życia potem płacić alimentów, więc może też niech zaczną myśleć. Nie wiem jak można być aż tak ograniczonym żeby pisać że "Chad nie ma ochoty zajmować się Twoimi dziećmi". Jeśli je spłodził to są tak samo jego i sąd tego dopilnuje żeby o nie zadbał - finansowo :) Więc gadanie o konsekwencjach tylko z jednej strony jest po prostu bezmyślne i głupie.

vesper2706

Nie odklejaj się chłopcze, nigdzie nie napisałem że tak robię. Śmieszne że zesrałeś się bo jakiś random coś takiego napisał, a jak jakiś celebryta, influencer czy inny pajac odwali jakiś numer w rzeczywistości to w sumie nikt w tym problemu nie widzi. No jak Juleczka się ożeni to Chad będzie bulił, nie robią tego tylko skaczą po kutangach a potem płaku płaku

Kochanek_Mao

Jestem kobietą :) Pozdrawiam i życzę Ci wszystkiego najlepszego :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones