PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11979}

Ze śmiercią jej do twarzy

Death Becomes Her
6,8 121 376
ocen
6,8 10 1 121376
7,6 20
ocen krytyków
Ze śmiercią jej do twarzy
powrót do forum filmu Ze śmiercią jej do twarzy

Nie spodobał mi się. Oczekiwałem świetnej komedii, a dostałem... nic. śmiesznych momentów było niewiele (mogę je policzyć na palcach jednej ręki), film był nudny i nieciekawy, a w dodatku miał skopany scenariusz. Jedyne zalety to aktorstwo (Goldie Hawn i Meryl Streep zagrały bardzo dobrze, znośnie również Bruce Willis) i bardzo dobre, pionierskie jak na tamte czasy efekty specjalne. Oprócz tego nic o mogłoby przykuć uwagę widza. Nie polecam filmu nikomu, może jedynie zatwardziałym fanom czarnych komedii. Wielka szkoda, że Robert Zemeckis, ceniony twórca wspaniałej trylogii "Powrót do przyszłości" i genialnego "Forresta Gumpa" zrobił pośrodku tych filmów takiego "zapychacza".

ocenił(a) film na 9
robert2207

Rzumiem, że ciebie śmieszą gnioty typu American Pie czy Taxi...

ocenił(a) film na 5
sant

"American Pie" nie bardzo, ale "Taxi" tak.

ocenił(a) film na 7
robert2207

TAxi akurat jest OK, Dwójka zwłaszcza, co do American Pie to.. bez komentarza :D

ocenił(a) film na 9
sant

Każdy ma inne zdanie. Film moim zdaniem był genialny, ale jak komuś się nie podoba, to ma prawo do tego, wiec panie ''sant'' troszkę mniej infantylności polecam.

ocenił(a) film na 10
robert2207

głupi jesteś i jesteś pierwszą osobą na filmwebie która obrażę :))) film jest wspaniały!! i koniec kropka :)

ocenił(a) film na 5
jakub_borski

No wiesz, każdy ma swój gust...

ocenił(a) film na 9
robert2207

Ta opinia jest wyłącznie twoją opinią i nie mieszaj w to Zemeckisa. Ten ceniony twórca i tu nie rozczarował, ale jak wiadomo wyjątki potwierdzają regułę. Ty i twój gust jesteście tym wyjątkiem.

ocenił(a) film na 10
robert2207

Film jest genialny!!!

ocenił(a) film na 7
robert2207

Chyba aż tak słaby nie jest :) Oglądając film po raz pierwszy byłam zachwycona. Do kolejnych trzech razy nie trzeba było mnie namawiać. Jest gorzki, ironiczny, wielobarwny, zabawny i naszpikowany gagami. Wg mnie pewnego rodzaju klasyk

ocenił(a) film na 6
robert2207

Zgadzam się z Robertem. Mnie też film zawiódł. Dla mnie przeżycia Helen są bardzo traumatyczne. Ta przyjaźń obu pań na końcu - happy end całkowicie niewiarygodny, budzi we mnie niesmak. Powodów do śmiechu nie miałam wcale. Czułam jedynie zaskoczenie rozwojem wydarzeń. Jedyne co mi się podobało to zobaczyć znanych aktorów "za młodu" Willis zupełnie nie do poznania :) Lubię czarne komedie ale tej mówię nie. Może po prostu jest za stara i dlatego taki humor już nie bawi...

nastazja18

Aż się dziwię, że kobieta to napisała: "Ta przyjaźń obu pań na końcu - happy end całkowicie niewiarygodny, budzi we mnie niesmak." :D Absolutnie nie uogólniam, ale obserwując niektóre kobiety wcale mnie to nie dziwi.
A tak poza tym, to przeżycia Helen - tak - były traumatyczne. Kobiety nadal się nienawidziły gdy Helen wypiła eliksir. Przecież chciały się nawet pozabijać. Ale potem połączyły je wspólne przeżycia - obie były żywymi trupami. I nagle miały w spólny cel - utrzymać Ernesta przy życiu. Myślę, że wtedy Ernest przestał być ich obiektem pożądania. Właściwie to możliwe, że nigdy nim nie był. (Helen pewnie go kochała, jednak wydaje mi się, że przez większość czasu chodziło jej o zemstę, nie o odzyskanie Ernesta. Ta scena z filmu o duszeniu kobiety oraz w psychiatryku gdy do Helen dociera, że chce zabić Madeline.) Jedyne czego chciała Madeline to wieczna młodość. Tymczasem Helen by ją upokorzyć wypiła eliksir młodości i chciała jej zabrać Ernesta. Role się odwróciły. Helen wypija eliksir i nagle obie mają ten sam problem - potrzebują Ernesta by je "konserwował". Nie chcę go z miłości. A gdy Ernest je zostawił - co im pozostało? W końcu kiedyś już były przyjaciółkami, mimo że ich przyjaźń była trudna i nieidealna. Miały się nienawidzić i borykać się ze swoimi problemami samotnie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones