PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32253}
6,0 48 143
oceny
6,0 10 1 48143
5,7 18
ocen krytyków
Zemsta
powrót do forum filmu Zemsta

A mnie się podobał

ocenił(a) film na 7

Wspaniała muzyka Kilara, rewelacyjni aktorzy oraz wyśmienity Roman Polański. Jego mimika, gesty, śpiew mnie po prostu rozbrajały. Nie wiem czego niektórzy oczekiwali, ale ten film jest naprawdę dobrze nakręcony. A przeniesienie akcji do zimowej scenerii nadało "Zemście" dodatkowego uroku.
Owszem, jak na takiego wielkiego reżysera jakim jest mistrz Wajda to może trochę tu czegoś brakuje, ale porównując z ekranizacjami/adaptacjami innych lektur ("Quo vadis" czy "Przedwiośnia" chociażby) to w tym przypadku naprawdę nie jest źle!
No, ale cóż się dziwić, że ocena taka niska, skoro pewnie większość negatywnych głosów wystawiło gro dzieci z podstawówki, którzy musieli oglądać ten film na języku polskim.

użytkownik usunięty
lew890

Mi się on też jako tako podobał, lepszy od Pana Tadeusza ( chociaż tam bardziej podobała mi się muzyka, ale w Zemście też jest świetna ). Aktorzy w miarę dobrze dobrani, ale jednak zabrakło w tym czegoś. Może te dialogi były zbyt nudne?

ocenił(a) film na 8
lew890

Nie lubię polskich filmów.Ale ten jest świetny.Polański genialny.

ocenił(a) film na 8
lew890

Podzielam Wasze zdanie. Film naprawdę dobry, aktorzy wyśmienici - choć w odbiorze przeszkadzała mi momentami dykcja Polańskiego.
Chciałabym zobaczyć "Zemstę" w wersji uwspółcześnionej, coś na wzór "Romea i Julii" z DiCaprio :)

użytkownik usunięty
lew890

Mi też się spodobał. Główni aktorzy dobrani doskonale, ale że przeczytałem dzieło Fredry przed obejrzenie, to czegoś mi to brakuje. Wiem, nie ma idealnych adaptacji filmowych, ale w porównaniu z książką bledziej wypada.
Ale ogólnie 80% "Zemsty sukcesywnie zaadaptowano. Film, mimo epoki, wktórej się dzieje, jest czasem lepszy(w moim odczuciu), niż w wielu komediach produkcji polskiej. Zalet jest wiele i pokrywają się one z zaletami książki. Komu się książka spodobała, spodoba sie też ten film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones