PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=478499}

Zero

6,8 15 957
ocen
6,8 10 1 15957
6,1 7
ocen krytyków
Zero
powrót do forum filmu Zero

Postać prezesa (Robert Więckiewicz) może być alegorią Boga.
Po pierwsze ze wszystkich postaci stoi najwyżej w hierarchii społecznej, oczywiście samo w sobie nic to nie znaczy, tylko w połączeniu z innymi argumentami nabiera jakiejś wagi.
Po drugie jest to chyba jedyna postać (no, może jedyna z bardziej znaczących), która bezpośrednio nie wyrządza nikomu żadnego zła, nawet nie jest dla kogoś niemiła.
Po trzecie identyczna scena z udziałem prezesa rozpoczyna i kończy film. Może to znaczy, że jest początkiem i końcem, alfą i omegą, istnieje ponad/poza czasem.
Po czwarte od niego wychodzi sygnał (rozmowa z detektywem, gdzie każe mu zaczynać jego działania) uruchamiający cały łańcuch zdarzeń, pierwsza kostka domina. Jest więc mocą sprawczą wszystkiego, co miało miejsce w filmie.
Oprócz tego sytuacje, w których znaleźli się bohaterowie mogły być dla nich próbą, sprawdzianem tego, czy postąpią dobrze, czy źle, mając dość jasny wybór. Chyba tylko prezes nie ma tu rozterek moralnych. No i na końcu daje kopertę z pieniędzmi akurat temu, kto najbardziej ich potrzebuje.

No to jak, skompromitowałem się rozpisując się nad tak oczywistymi rzeczami, czy jestem obłąkany widząc rzeczy których nie ma?

dolcio1

Ja obstawiam, że scenarzysta był po prostu naćpany jak pisał to dzieło. A może jest chory i tworzył podczas leczenia w szpitalu psychiatrycznym. Tak czy siak w tym filmie nic się kupy nie trzyma i chyba trzeba coś wciągać, żeby doszukiwać się czegoś więcej niż luźno połączonych odcinków programu "Trudne Sprawy" czy innego hitu telewizji mainstreamowych. Najgorsze jest to, że wystarczyło skorzystać z pomysłu zrealizowanego w "Crash" i go nie s_p_i_e_r_d_o_l_i_ć. PS. Scena z orzechami w kuchni godna najlepszych wzorców absurdalnego angielskiego poczucia humoru czy może humoru sytuacyjnego rodem z Chaplina ;-)

ocenił(a) film na 6
Janekkowalski2011

W taki sposób można połączyc setki osób w jednym dniu w jednym mieście. Ale film niezły

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones