PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11996}
7,6 21 611
ocen
7,6 10 1 21611
8,2 21
ocen krytyków
Zezowate szczęście
powrót do forum filmu Zezowate szczęście

Arcydzieło

użytkownik usunięty

Ale nie nazwałbym tego komedią. A już zwłaszcza ostatniej sceny...

ocenił(a) film na 9

Bardzo dobry klasyk polskiego kina,mimo niby fajtlapowato irytujacego czasem charakteru granego przez Kobiele i kolejnej projekcji jaka sobie serwuje-ten film nadal nie nudzi.
Komedia tak jak to powiedziales to jednak nie jest-raczej gorzka historia o zabarwieniu ironicznym.

Ostatnia scena jest ok,dostaje kopa w d... i won w swiat-ich swiat.
Smutniejsze byly te srodkowe momenty w filmie-jak musial udawac do tych dziewczyn i i tak przegrywal.

Najsmieszniejsze chwile jak dla mnie to stawianie czola wojnie...w kapuscie,ta duma kiedy(chwilowo) cos mu sie udawalo,no i ta cala zlosc pod koniec,ktora go doprowadzila do wiezienia.
No i caly film jest nagrany w pieknym Sloncu.

Ten film jeszcze mozna podlaczyc do komedii,ale juz kontynuacja z Jerzym Stuhrem nia nie jest.

Vaginator

Komedia? W żadnym razie! Na całym filmie zaśmiałem sie dosłownie jeden jedyny raz. Arcydzieło? Jasne że tak! Dosłownie łeb urywa. Nie mogę uwierzyć, że jest dziś tak słabo znany.

ocenił(a) film na 8
gunnar_3

A ja bym jednak nawał film komedią, tyle, że z mocnym, dramatycznym zacięciem. Trzeba znać. Rewelacja !!

użytkownik usunięty
Grifter

Dla mnie jest komedią. Spodziewałam się właśnie czegoś wyjątkowo ciężkiego, czy tragicznego, tymczasem zobaczyłam mnóstwo scen przy których dosłownie skręcałam się ze śmiechu, jak choćby Piszczyk śledzący niewiernego męża albo wyobrażenia na temat Joli. Film jest znakomity i naprawdę prześmieszny. Owszem, koniec wyszedł tragikomiczny, ale nie da się zaprzeczyć, że przez cały film przewijają się scenki komiczne, wywołujące szczery, prosty śmiech.

ocenił(a) film na 9

To jest klasyczna tragikomedia, a Kobiela rozegrał wspaniale Piszczyka. Klasyka kina, inteligentny przykład tego, jak należy kręcic filmy nad Wisłą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones