PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=489657}

Zgotuj im piekło, Malone

Give 'em Hell, Malone
6,0 1 956
ocen
6,0 10 1 1956
Zgotuj im piekło, Malone
powrót do forum filmu Zgotuj im piekło, Malone

Stylistyka komiksowa od czasu Sin City staje się coraz popularniejsza w kinie akcji. Tutaj mamy kryminał w 50% komiksowy (ze względu na postacie o czym za moment) w 50% noir (bo mimo wymawianych kwestii, stroi z epoki i starego samochodu, sposób nakręcenia scen, mało "duszny i nocny" klimat, ciężko zaklasyfikować to jako pełne noir)

Jest więc niezła obsada i miernie zarysowane postacie nie wychodzące poza kanon (duży czarny od razu prezentuje się jako specjalista od rozbijania głów chociaż niespecjalnie mu to wychodzi, jest twardy Malone i oczywiście jego ciapowaty pracodawca, seksowna femme fatale, typowy psychol z zapalniczką i ogranymi tekstami oraz skośnooka niunia oczywiście w stylu "loli", obeznana we wschodnich sztukach walki i w wymachiwaniu bronią białą)

Tytułowy Malone to podobno twardy s**rwiel, chociaż w paru scenach ciężko uwierzyć w to, skąd wzięła się jego reputacja (*SPOILER* cała faza ucieczki ze swojego mieszkania, dość śmiesznej walki ze zbirami jest totalnie sztuczna [żeby nie użyć mocniejszego słowa - żałosna]; jakim cudem Malone od początku nie wiedział że zmarły na karuzeli facet nie jest bratem femme fatale ? Tak zimnej reakcji na śmierć członka rodziny mógłby nie rozszyfrować tylko ktoś ułomny intelektualnie *SPOILER*) sceny z matką Malone'a mało zabawne, finałowe starcie rozczarowujące, motywy kierujące antagonistą tego filmu oraz innymi postaciami z Malone'em włącznie rozczarowujące i mało przekonywujące.

Zdecydowany plus za początek filmu, niestety potem równia pochyła. Gdyby obsada była słabsza, film uważałbym za niewarty uwagi, tak z czystym sumieniem mogę mu wystawić 6/10.

ocenił(a) film na 5
faello

temu dziełu do "Sin City" brakuje baaardzo sporo choć początek filmu od razu go przypomina to brnąc dalej nie ma tu nic ciekawego.Myślałem że tych charakterystycznych wstawek będzie więcej ,widocznie za dużo oczekiwałem.Tak samo do stylistyki noir mu baaaardzo dużo brakuje ...
Coś próbowali ale do końca nie wyszło ,baa nawet w połowie nie wyszło bo film może i taki nudny nie jest ale prawie w ogóle mnie nie wciągnął...już dam te 5/10 naciągane...

Tommy_Filmweb

IDIOCI l GNOJKI nie powinni miec dostępu do internetu.

faello


wypracowanie gimbusa pt. 'ten film jest be', czyli pierdoły spod stodoły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones