PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=174000}

Zielona ryba

Chorok mulkogi
6,6 180
ocen
6,6 10 1 180
6,7 3
oceny krytyków
Zielona ryba
powrót do forum filmu Zielona ryba

Debiutancki film Lee Chang-donga sprzed 10lat.
Tworca "Oasis" i "Peppermint Candy" jeszcze nie w zyciowej formie, ale i tak jest niezle.
Historia mlodego chlopaka, ktory po powrocie z wojska zadaje sie ze swiatkiem przestepczym by zdobyc pieniadze na utrzymanie matki i niepelnosprawnego brata interesujaca, ale sam film zdecydowanie za dlugi. Jednak koncowka daje takiego kopa emocjonalnego, ze chocby tylko dla niej warto wytrwac te dwie godziny.

ocenił(a) film na 7
-Grail-

Następnych filmów Chang-donga nie widziałem jeszcze ale ten naprawdę mi się podobał. Fabuła może nie jest oryginalna ale krwiste postacie i dużo scenek 'rodzajowych' przekonują nas do opowiadanej historii. Wrażenie że film jest za długi wydaje mi się typowe dla wielu filmów koreańskich (Sorum, Public Enemy, No. 3 itd.) . Nacisk na ludzką codzienność uwiarygadniają filmowe historie i wiążą nas emocjonalnie z postaciami. Środek ten często wykorzystują twórcy kina "ambitnego", choćby Bergman, Satyajit Ray czy Antonioni. Dzięki temu film kołata się gdzieś w sercu widza długo po seansie.
Nawet gdy szeregowy widz "popcornowy" będzie na dłużyzny i nudę narzekał ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones