PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=837070}

Zielony Rycerz. Green Knight

The Green Knight
6,6 20 640
ocen
6,6 10 1 20640
7,6 40
ocen krytyków
Zielony Rycerz. Green Knight
powrót do forum filmu Zielony Rycerz. Green Knight

Film jest jest świetna ekranizacja powyższej legendy, ale bez jej znajomości możecie mieć problemy żeby czerpać pełna satysfakcje z seansu.

Crossingthestyx

Czyli bez przeczytania poematu nie da się zrozumieć filmu?

ocenił(a) film na 7
1992kamil

Ja nie znałem tej legendy wcześniej i film w wielu momentach był dla mnie niezrozumiały, moja dziewczyna zinterpretowała praktycznie wszystkie symbole poprawnie, a inne osoby w kinie śmiały się z zażenowania po napisach końcowych.
Więc podsumowując lepiej znać zarys tej legendy/ poematu i mieć pełna świadomość wydarzeń na ekranie.

Crossingthestyx

Ech... Według mnie film powinien być zawsze osobnym dziełem, możliwym do zrozumienia bez czytania średniowiecznych angielskich legend.

ocenił(a) film na 9
1992kamil

Poszedłem na film nie znając poematu, i byłem pod wielkim wrażeniem. Nieznajomość materiału źródłowego nie przeszkadzała mi w odbiorze, ale mam wrażenie, że mógłbym trochę więcej wyłapać, gdybym go wcześniej przeczytał.

Condratovitzsch

+1 do wypowiedzi wyżej

ocenił(a) film na 9
1992kamil

I jest

Crossingthestyx

O kurde. Napisz proszę o czym była scena po napisach? Czułem coś, że trzeba było poczekać wrrrr

ocenił(a) film na 10
devo78

Dziewczynka, prawdopodobnie córka Gawaina oraz jego kochanki, bawi się koroną króla, a potem ją przymierza.

ocenił(a) film na 7
thomasward

Córka żony i Gawaina jak już... z kochanką miał syna.

ocenił(a) film na 7
Crossingthestyx

A chciałbyś zdradzić co nieco z odbioru twojej dziewczyny? Jestem ciekawy jak to odebrała po przeczytaniu poematu

ocenił(a) film na 8
Crossingthestyx

Ja nie znałam tego akurat utworu, ale miałam styczność ze staroangielskimi pieśniami/baśniami. Nie wiem, czy wszystko zrozumiałam tak, jak autor oczekiwał, ale film mnie zachwycił i bawiłam się świetnie.

ocenił(a) film na 10
Crossingthestyx

Aż specjalnie przeczytałem poemat po zobaczeniu filmu i muszę powiedzieć, że Lowery zrobił w adaptacji antytezę poematu. W tekście Gawain jest wzorem cnót rycerskich, który raz zbłądził, co zostało mu wybaczone, zaś w filmie jest zaprzeczeniem rycerza, który raz zebrał się na odwagę i zachował po rycersku, acz ze względu na otwarte zakończenie nie wiemy, jaki był tego rezultat...

thomasward

Wiesz może, o co chodziło z tymi wielkimi kroczącymi postaciami? Kim one były?

ocenił(a) film na 10
kamilxxx09

To zależy od interpretacji. Moim zdaniem to kolejny z testów na cnoty rycerskie, jakie Gawain zawalił. Chciał wykorzystać olbrzyma, by skrócić podróż. Olbrzymowi się to nie spodobało, chciał go trzasnąć, ale lisek go uratował. A potem zdradził lisa...

Crossingthestyx

Kurczę a ja właśnie specjalnie tego nie czytam wcześniej, żeby zobaczyć film bez oczekiwań co do treści i bez "spoilerów".

Crossingthestyx

wydaje mi się, ze szarfa ktora dala mu mama byla symbolem strefy komfortu a zdobyl sie na odwagę by stanac smiercia twarza w twarz odrzucajav ja na końcu

ocenił(a) film na 1
Crossingthestyx

i to jest właśnie największa porażka twórców...

ocenił(a) film na 10
Crossingthestyx

Oglądałem bez przeczytania pierwowzoru i uważam, że to jeden z lepszych filmów jakie oglądałem w ciągu kilku ostatnich lat. Wszystko gra: fabuła, muzyka, scenografia, gra aktorska. Doskonałe dialogi: "Dlaczego mnie o to pytasz?". Mam ochotę obejrzeć jeszcze raz, aby zwrócić uwagę na wszystkie smaczki. BTW niektóre elementy scenografii były ręczne malowane.

ocenił(a) film na 8
Crossingthestyx

zdecydowanie tak. Oglądając film mozna sie zgubic szukając w nim niewiadomo czego

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones